Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #47

Ultimate Fantastic Four #47

Ultimate Fantastic Four #47

"Ghosts" - part 1

Postacie
Zapowiedź

W drodze na konferencję, która ma miejsce na Syberii, helikopter Sue Storm zostaje zestrzelony. Wobec tego Reed Richards przerywa pracę nad Kosmicznym Sześcianem i rusza jej na pomoc. Na jego drodze staje Crimson Dynamo.

Cytat

Sue: "Can you at least let me in?"

Reed: "What for?"

Sue: "So I can run some diagnostics on you. I want to make sure you're okay."

Reed: "I'm fine. And I'm not in the mood to play doctor."

Streszczenie

Laboratorium Ivana Kragoffa. Naukowiec każe niedźwiedziowi o imieniu Misha wykonywać kolejne polecenia. Zwierzę buntuje się, ale Kragoff ostrzega, że będzie ukarane. Misha podnosi ciężarek i wybija nim okno. Następnie mówi ludzkim głosem, że nienawidzi naukowca. Ivan uruchamia lasery, które ranią niedźwiedzia tak długo, aż ten zaczyna błagać o litość. Słysząc to, Kragoff pyta się, kto nauczył go takiego słowa, i karze go dalej.

 

Budynek Baxtera. Do laboratorium Reeda próbują się wedrzeć pozostali członkowie Fantastycznej Czwórki. Po chwili Ben Grimm wylatuje przez ścianę i rozbija się na ulicy. Podlatuje do niego Johnny, aby sprawdzić, czy nic nikomu się nie stało. Grimm stwierdza, że może powinni wezwać na pomoc kogoś o większym darze przekonywania Reeda, ale Storm mówi, że już powiadomił siostrę, ale z nią również Richards nie chce rozmawiać. Przed drzwiami laboratorium Sue próbuje przekonać Reeda, żeby się opamiętał, ponieważ jego praca nad kosmicznym sześcianem zaczyna przypominać obsesję. Richards odpowiada, że zamknął się w laboratorium, ponieważ wszyscy mu przeszkadzają i każą konsultować robotę z S.H.I.E.L.D. Dziewczyna przypomina mu, że Nick Fury obiecał zamknąć Think Tank przy następnym błędzie Reeda. Ten odpowiada, że nie może przestać pracować, ponieważ kiedy Thanos zaatakuje, sześcian będzie jedyną szansą na pokonanie go. Sue pyta się, czy może przynajmniej ją wpuścić, ponieważ chce go zbadać i zobaczyć, czy nic mu nie jest. Richards odpowiada, że wszystko z nim w porządku i nie ma czasu na zabawy. Storm, słysząc to, odchodzi.

 

Gabinet Franklina Storma. Doktor dziwi się w rozmowie z generałem Rossem, że ten nie uważa obsesji Reeda na punkcie sześcianu jako zagrożenia dla niego i wszystkich dokoła. Ross koncentruje się na korzyściach, jakie wypłyną z pracy Richardsa – sześcian ma być niewyczerpanym źródłem energii. Poza tym wierzy w zapewnienia Reeda, że ten jest ostrożny. Storm się nie zgadza, ale rozmowę przerywa im nadchodząca transmisja. Generał wychodzi, a Franklin odpowiada na wezwanie. Na monitorze pokazuje się Ivan Kragoff, który dzwoni w sprawie sympozjum naukowego zorganizowanego przez niego na Syberii. Storm jest pod wrażeniem zebranych osobistości i chwali Rosjanina za dobrą robotę, zwłaszcza, że od śmierci jego żony Iriny minęło niewiele czasu. Kragoff mówi, że zarezerwował dwa miejsca dla Reeda i Sue, ponieważ spotkanie z innymi naukowcami może im się przydać. Franklin przyjmuje zaproszenia, po czym przyjaciele się żegnają. Współpracownica Ivana, Sorba Rutskaya, wyraża nadzieję, że uda im się zrealizować ich plany i cierpienie naukowca wreszcie się zakończy. Kragoff podchodzi do zbiornika, w którym leży Irina, i mówi, że na początek będzie potrzebny jej nowy mózg i kręgosłup.

 

Doktor Storm próbuje przekonać Reeda, że wybranie się na konferencję może pomóc mu w pracy, ale ten zauważa, że nikt Inny nie zna technologii Halcyonu. Uważa jednak, że Sue powinna jechać – w ten sposób nikt nie będzie mu zwracał głowy. Dziewczyna mówi, że w takim razie spieszy się na lot. Johnny krzyczy do Reeda, że ten zachowuje się jak dupek. Richards wyłącza komunikator, ale wcześniej ostrzega, że jeżeli będą znów próbowali się wedrzeć do jego laboratorium, wypuści substancję, która spowoduje wymioty mieszkańców całego Manhattanu.

 

Wybrzeże Morza Ochockiego. Major Valentin Shatalov wraca do swojej chaty z upolowanym jeleniem. Nagle z radiostacji ukrytej w szafie dobiega sygnał. Mężczyzna odbiera transmisję. Władze z Moskwy przekazują mu wiadomość: „Jutrzejszy wschód słońca będzie czerwony”. Shatalov dowiaduje się, że jest potrzebny zarówno on, jak i jego zbroja.

 

Sue Storm ląduje w bazie lotniczej w Soberfield. Tam spotyka porucznika Paula Lyttona, który mówi jej, że będzie jej ochroniarzem i tłumaczem. Prowadząc Sue do samolotu, mężczyzna pyta się jej, czy była kiedyś na Syberii. Słysząc, że to będzie pierwsza wizyta Storm w tamtym rejonie, Lytton mówi, że to niezwykła kraina, w której człowiekowi żyje się bardzo ciężko, ale jego bogactwa naturalne powodują, że warto próbować go ujarzmiać. Przed startem dodaje, że lot potrwa dziewięć godzin, więc będzie mnóstwo czasu, aby podzielić się z Sue swoją wiedzą na temat Syberii.

 

Reed kończy pracę nad kosmicznym sześcianem. Zmęczony zasypia i wtedy z jego ciała ucieka nieznana osobowość i mówi mu, że okazał się nieocenioną pomocą.

 

Nad Syberią porucznik Lytton kontynuuje swoją opowieść. Z dołu samolot obserwowany jest przez Sorbę i uzbrojony oddział. Rutskaya na prawej ręce ma założoną część zbroi podobnej do tej, która znajdowała się w chacie majora Shatalova. Za jej pomocą strzela do samolotu, który, uszkodzony, rozbija się. Lytton wygrzebuje się z wraku i chce zabrać nieprzytomną Sue, ale ludzie Sorby zabijają go.

 

Johnny i Ben słyszą, jak doktor Storm krzyczy do telefonu. Pytają się, o co chodzi, na co Franklin odpowiada im, że samolot, którym leciała Sue, zaginął gdzieś nad Syberią. Johnny chce wyruszyć na poszukiwanie, ale ojciec przypomina mu, że Rosjanie zestrzelą ich, jak tylko wkroczą w ich przestrzeń powietrzną. Do pokoju wchodzi Reed i mówi, że mogą wziąć ich pojazd, który jest niewykrywalny dla radarów. Johnny krzyczy, że to wszystko przez Richardsa, ponieważ Sue chciała pobyć przez jakiś czas z dala od niego. Reed mówi mu, że mogą się kłócić albo ruszać w drogę i za dwie godziny być na Syberii. Storm odpowiada, że w tym czasie jego siostra może już nie żyć, ale Richards stwierdza, że w środku pustkowia nikt nie znajdzie Sue wcześniej niż oni.

 

A tymczasem panna Storm znajduje się w rękach Sorby i jej ludzi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #47 Ultimate Fantastic Four #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.