Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #48

The Punisher (MAX) #48

The Punisher (MAX) #48

"Widowmaker" - part 6

Postacie
Cytat

Jenny Cesare: "You know, the last man who saw this face, this body... he threw up. But you don't even blink."
The Punisher: "I've seen scars before"
Jenny Cesare: "That isn't it. How I look means nothing to you. All you care about is what's inside, because that's how you decide if someone lives or dies."

Streszczenie

W domu Annabelli detektyw Budiansky po raz kolejny przesłuchuje trzy wdowy. Ani gospodyni, ani obecne u niej Lorraine i Barbi nie przyznają się do jakiejkolwiek znajomości z zabitą Bonnie De Angelo [patrz The Punisher (MAX) #46 - Don David]. Budiansky ustalił, że mężowie czterech kobiet jak i też zamieszanej w sprawę Shauny Toomey padli ofiarą Punishera. Badając miejsce zbrodni został znaleziony wojskowy karabin M4. Żadna organizacja przestępcza na wschodnim wybrzeżu nie ma do takiej broni dostępu, w przeciwieństwie do Franka Castle. Wszystkie to poszlaki prowadzą Paula do jednego wniosku. Tamtego wieczoru wdowy chciały zemścić się na człowieku, który zabił ich mężów. Udając zdziwienie Annabella pyta, czy są aresztowane. Gdy detektyw odpowiada przecząco, kobieta surowo rozkazuje mu odejść. Budiansky zakładając płaszcz obiecuje sprawdzić jeszcze raz ich powiązania z Bonnie. Gdy upewni się, iż coś je z nią łączyło, wtedy wróci z nakazem aresztowania. Trzy wdowy są wyraźnie poruszone tym oświadczeniem. Tymczasem Shauna i Curtis obserwują dom z wnętrza zaparkowanego nieopodal samochodu.

Ranny Punisher z kamienną miną przygląda się okaleczonemu ciału Jenny. Kobieta zamierza dokończyć sprawę wdów. Nieudany zamach na Castle'a musiał je wyprowadzić z równowagi i przestraszyć. Teraz jest dobry moment, by je dopaść. Zmieniając temat dodaje, iż ostatni facet, który widział ją bez makijażu, zwymiotował. Natomiast na Franku nie zrobiło to żadnego wrażenia. Dla niego nie liczy się wygląd, ważniejsze jest to, co w środku człowieka. W ten sposób osądza, czy ktoś będzie żył, czy zginie. On i Jenny są duchowo do siebie podobni. Tragedie w ich życiu odcisnęły na nich piętno. Stali się nieludzcy. Kobieta pyta go, czy żyje dla zemsty. Punisher odpowiada, że robi to, co powinno być zrobione. Jenny zaczyna rozumieć, co ma na myśli. Frank był żołnierzem, więc wyznaczył sobie ostatnie zadanie. Ona ma zaś twarz, która jest odbiciem jej okaleczonej duszy i rodzaj emocjonalnego raka, którego nie da się wyleczyć.

Shauna obserwuje wsiadającego do samochodu Budiansky'ego. Rozkazuje zajaranemu Curtisowi, by go śledził i czekał na telefon z dalszymi instrukcjami. Sama kieruje się do domu Annabelli. Bez ceregieli zaczyna pytać wdowy, co wyśpiewały gliniarzowi. Annabella uspokaja ją mówiąc, że trzymały się wymyślonej historyjki. Tłumaczenia nie przekonują Shauny. Zrobi wszystko, byle tylko nie trafić do więzienia. Szybko telefonuje do Curtisa.

Paul zerwał się z pracy, by chociaż na chwilę spotkać się z żoną pracującą w pobliskim szpitalu. Siedzą sobie na ławce przed wejściem i żartują. Nagle zbliża się w ich stronę zakapturzony mężczyzna. Okazuje się być nim Curtis. Bez ostrzeżenia zaczyna strzelać. Dwie kule trafiają Ginę. Paul, który zdążył wyciągnąć broń, strzela w stronę napastnika. Robi to aż do opróżnienia magazynka. Następnie klęka nad ranną żoną. Personel medyczny szybko biegnie w ich stronę.

Jakiś czas później w szpitalu. Kapitan Carling i porucznik Miller rozważają, jak bardzo sprawa Budiansky'ego może im zaszkodzić. Wściekły Carling rozkazuje Bobby'emu, najlepszemu kumplowi Paula z wydziału, porozmawiać z nim. Lepiej będzie, jeśli to on przekaże mu złą wiadomość. W tym czasie Budiansky rozmawia z lekarzem. Jego żona będzie żyła. Kula strzaskała jej miednicę i lekarze byli zmuszeni usunąć jedną z nerek. Kobietę czeka długa rehabilitacja, zanim zacznie znowu chodzić. Detektyw czuje ulgę. Najważniejsze, że Gina przeżyła. Podchodzi do niego Bobby i oferuje mu piersiówkę. Paul pociąga łyka i pyta, po co jest tu Carling. Przyjaciel odpowiada, że jest tu, by go zawiesić w wykonywaniu służby. Budiansky ma oddać mu zapasową broń oraz przekazać informacje na temat wszystkich prowadzonych obecnie spraw. Bobby pociesza go, iż długo nie potrwa, zanim będzie mógł wrócić do pracy. Paul oddając zapasowy pistolet wyznaje, że chętnie wpakowałby kilka kul Carlingowi w tyłek.

Cztery wdowy oglądają wiadomości, w których jest mowa o Budianskym. Annabella wyłącza telewizor, po czym rzuca pilotem w Shaunę i zaczyna krzyczeć. Dwie kobiety gotowe byłyby się pozabijać, gdyby nie interwencja Barbi. Kobieta mówi, że nie mają już teraz innego wyjścia, jak trzymać się razem. Tylko to może je uratować. Annabella kiepsko widzi ich szanse. Budiansky teraz im nie odpuści. Bez trudu odkryje powiązania Curtisa z Toomey'ami. Jedyne wyjście to uciec i opuścić kraj. Barbi zwraca uwagę na inny problem. Punishera może i udało im się wykończyć, ale gdzieś tam jest ciągle Jenny. Kobieta zastanawia się, co w ich położeniu mogą zrobić?

Gdy Paul wrócił do domu, by zabrać parę rzeczy żonie, akurat zadzwonił do niego Bobby. Napastnik został zidentyfikowany. Budiansky udaje, iż informacja na temat jego powiązań z Toomey'ami nie ma dla niego większego znaczenia. Następnie zapytany o detale swojej ostatniej sprawy odpowiada, że w zasadzie do niczego nie doszedł. Po skończeniu rozmowy Paul wyciąga z szuflady kolejny zapasowy pistolet i wychodzi.

Frank budzi się ze snu by zobaczyć, że Jenny zbiera się do wyjścia. Pora zakończyć to, co zaczęła. Musi jednak coś pożyczyć od niego. Otwierając drzwi odwraca się i prosi by na nią zaczekał, bo jest jeszcze jedna, ostatnia rzecz, którą chce mu pokazać. Castle zgadza się. Jenny dziękuje i wychodzi. Ma na sobie koszulkę Punishera.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.