Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 2 » Squadron Supreme vol. 2 #7

Squadron Supreme vol. 2 #7

Postacie
Cytat

Redstone: "Now, where were we?"

Nighthawk: "Where were we? We... were just about to kick your sorry white ass. Punk."

Streszczenie

Hyperion pyta się Redstone’a, jak wydostał się z więzienia po tym, jak został przez niego pokonany. Michael mówi, że wojsko go wypuściło, żeby potajemnie wykonywał podobne zadania do tych, które zlecano Squadronowi, ale teraz ma nowych pracodawców, którzy kazali mu zdemolować Stany Zjednoczone. Alexander i Zarda oglądają zajście w telewizji. Generał chce zebrać resztę Squadronu, ale kobieta nie czeka i rusza Hyperionowi na pomoc. Mark mówi do Redstone’a, że jeżeli chce załatwić porachunki, to zrobią to na osobności. Michael ma jednak inne zdanie na ten temat – łapie najbliżej stojącego reportera i skręca mu kark. Następnie rusza w kierunku kolejnej osoby, ale Hyperion rzuca się na niego i obaj lądują w basenie. Mark używa swoich promieni wzrokowych nie zważając na to, że w ten sposób podgrzewa wodę i parzy ludzi, którzy w niej przebywają. Redstone śmieje się, że niegdysiejsze kolekcjonowanie kobiecych ramion jest niczym przy tym, co Hyperion zrobił przed chwilą. Mark łapie przeciwnika i wynosi go wysoko w górę. Redstone mówi, że wie, co Hyperion chce zrobić: wynieść go poza atmosferę, żeby się udusił. Twierdzi, że przewidział to i zabezpieczył się. W drodze do Los Angeles ukradł głowicę nuklearną i ukrył ją w pobliżu miejsca, gdzie zaczęli walczyć. Mark wypuszcza Michaela w przestrzeni kosmicznej, ale nie zanim ten zdąża powiedzieć, że bomba eksploduje za pięć minut. Hyperion zastanawia się przez chwilę i zabiera Redstone’a z powrotem na Ziemię. Pyta się go, dlaczego to robi, skoro nie interesuje go polityka. Michael mówi, że wykonując to zadanie ma możliwość zabić Hyperiona i to mu wystarczy. Dwaj mężczyźni rozbijają się na ulicach Los Angeles. Redstone trafia Marka w twarz swoimi promieniami wzrokowymi i oślepia go. Trafia go kilkoma ciosami i rzuca o budynek. Mówi, że spodziewał się większego oporu z jego strony. Nagle przypomina sobie o czymś i głośno gwiżdże. Wyjaśnia, że w ten sposób daje bombie sygnał i jej detonacja zostaje przesunięta o kolejne pięć minut. Następnie mówi, że nie chce mu się wyciągać Marka z budynku i woli, żeby sam z niego wyszedł. Żeby go zmotywować, Redstone zaczyna rzucać samochodami w biurowce pełne ludzi.

Nighthawk śledzi wydarzenia rozgrywające się w Los Angeles w telewizji. Nagle do pokoju wbiega Blur i wynosi go ze sobą.

Mark, wciąż oślepiony, próbuje po omacku trafić pięściami Redstone’a. Ten wabi go głosem, a następnie podstawia mu przechodnia, którego Hyperion przebija dłonią na wylot. Mark, maksymalnie już wściekły, rzuca się na Michaela krzycząc, że go zabije, ale ten bez trudu odpiera atak. Redstone przypomina sobie o wysłaniu bombie sygnału, kiedy nagle słyszy grzmot z góry. To Zarda przekraczająca barierę dźwięku ląduje na mordercy i zaczyna go okładać. Hyperion prosi ją, żeby znalazła bombę i wyniosła ją. Kobieta odpowiada, że oboje mogą przeżyć wybuch, ale jeżeli zostawi go sama z Redstonem, to Hyperion zginie w walce. Mark nie zważa na to i pokazuje jej furgonetkę - jedyny samochód, którego złoczyńca nie zniszczył. Zarda wynosi ją w przestrzeń kosmiczną, gdzie następuje eksplozja.

Na Ziemi, Redstone żałuje, że nie zdążył zabawić się z Zardą, bo teraz jest już na to raczej za późno. Pyta się Hyperiona, na czym skończyli i odwraca się. Ku jego zaskoczeniu obok Marka stoją Blur i Nighthawk. Ten ostatni w odpowiedzi na pytanie Redstone’a mówi, że trójka bohaterów właśnie miała zacząć kopać mu tyłek.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.