Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 2 » Squadron Supreme vol. 2 #6

Squadron Supreme vol. 2 #6

Squadron Supreme vol. 2 #6

"Questions Of Loyalty"

Postacie
Cytat

Alfons (z połamanymi nogami, w płonącym budynku): "Wait... Wait, you can't leave me!"

Nighthawk: "Police'll be here soon. Ambulance too. You just got to get outside to meet them."

Alfons: "I can't..."

Nighthawk: "Sure you can. You just have to do what you made them do. Crawl."

Streszczenie

Baza Squadronu Supreme w Ohio. Doktor Burbank czyta w gazecie artykuł o misji grupy na Bliskim Wschodzie. Uważa nagłówek mówiący o przyniesieniu pokoju w tamte rejony za zabawny, biorąc pod uwagę, że arabskie kraje zostały po prostu przestraszone zniszczeniami dokonanymi przez Squadron. Emil pyta się Blura, czy nic nie chce powiedzieć, ponieważ zawsze ma swoje stanowisko w takich sprawach. Podirytowany Stanley nie mówi nic, tylko super-szybko drze gazetę na kawałki. Do pokoju wchodzi generał Alexander, który właśnie wrócił ze spotkania z prezydentem. Głowa państwa jest bardzo zadowolona ze Squadronu i część z nich dostaje urlop. Blur wybiega natychmiast. Inertia upewnia się, że jest wśród wybrańców. Generał potwierdza, że tak, po czym wymienia tych, którzy urlopu nie otrzymują. Shape zostaje, ponieważ i tak nie ma dokąd iść. Doctor Spectrum zdaje raport z operacji na Bliskim Wschodzie. Amphibian jest w Virginii razem z grupą delfinistów, którzy mają za zadanie opracować sposób komunikacji z Kingsley. Tom Thumb znajduje się pod opieką psychologa po misji w Afryce, chociaż generalnie nie bierze sesji poważnie. Hyperion ma do udzielenia kilka wywiadów. Zarda postanawia również zostać. Na końcu generał zwraca się do doktora, że również może odejść, ale najpierw musi udać się na spotkanie.

W drodze na spotkanie Alexander mówi Burbankowi, że nie ufa mu i nie podoba mu się, że paru żołnierzy zginęło w „wypadkach” w jego obecności i że w jego aktach są pewne nieścisłości. Gdyby to zależało on niego, to zostałby usunięty ze Squadronu. Emil uważa za interesujące, że coś się musiało zmienić i generał nie podejmuje decyzji samodzielnie. Alexander każe doktorowi wejść do pokoju, gdzie czeka na niego mężczyzna. Nie przedstawia się on i mówi, że oficjalnie go tu nie ma. Chce porozmawiać z Emilem o sytuacji, jaka zaszła między nim, a Amphibian w Ugandzie. A dokładniej, o rzekomym wymyśleniu metod do pokonania większości członków Squadronu. Armia nie mogła sobie z tym poradzić, więc mężczyzna pyta się doktora, jak jemu to się udało. Emil w odpowiedzi przypomina, że jest najmądrzejszym człowiekiem na Ziemi. Mężczyzna mówi, że z pewnych źródeł wiadomo, że inne państwa zaczęły poszukiwać super-ludzi, żeby przeciwstawić je Squadronowi. Uważa, że im to się nie uda, ale dla pewności chciałby, żeby doktor Burbank zajął się opracowaniem metod do eliminacji takiego potencjalnego zagrożenia. Przy okazji, armia chętnie poznałaby sposoby na pokonanie członków Squadronu. Emil pyta się, czy w takim razie wojsko im nie ufa. Mężczyzna odpowiada, że ufają im tak samo, jak doktorowi i przypomina, że nawet wysoki iloraz inteligencji nie jest w stanie zatrzymać kuli.

Blur przybywa do swojego domu i wita się z matką. Abigail mówi, że podczas nieobecności Stanley miał wiele telefonów od swoich sponsorów, którzy postanowili zrezygnować z jego usług z powodu działań jego i reszty Squadronu. Nie powiedziała nic synowi, bo nie chciała go martwić, zwłaszcza, że jego menadżerowie mówią, że mają nowych sponsorów, lecz nie są to firmy produkujące sprzęt sportowy. Blur mówi, że zostanie przez jakiś czas w domu, ale jutro będzie musiał pobiec do Chicago.

Kyle Richmond ogląda w telewizji doniesienia o aresztowaniu kryminalisty, który wykorzystywał narkomanki do prostytucji w zamian za dostarczanie im towaru. To właśnie Nighthawk znalazł poprzedniej nocy jego kryjówkę, pobił go, a następnie spalił budynek. Kyle słyszy sygnał alarmowy, a dwie sekundy później pojawia się Blur. Richmond mówi, że Stanley jest wolniejszy niż był, ponieważ jego detektory ruchu go wykryły. Blur odpowiada, że był już tu wcześniej, ale nie chciał przeszkadzać Nighthawkowi w oglądaniu się w telewizji i pobiegł po coś do picia. Kyle zauważa, że to Stanley ostatnio częściej się pojawiał na ekranie razem z resztą Squadronu. Ten mówi, że to właśnie w tej sprawie tu jest: chce, żeby Nighthawk się przyłączył do grupy. Richmond mówi, że to niemożliwe – jest poszukiwany przez policję pod wieloma zarzutami, a poza tym, nie ma nadludzkich mocy. Blur twierdzi, że to nie są przeszkody nie do pokonania. Tłumaczy Kyle’owi, że Squadron to najpotężniejsza siła w historii i ktoś taki jak on mógłby spróbować wykorzystać ją do lepszych celów, niż służy teraz. Stanley mówi, że on w przeciwieństwie do Nighthawka nie ma odpowiednich umiejętności do tego zadania, a Hyperion przez połowę czasu jest zbyt nieobecny, żeby mógł to zrobić. Richmond mówi, że nie może się na to zgodzić. Blur żegna się z nim i wybiega.

Na konferencji prasowej Hyperion odpowiada na różne pytania dziennikarzy. Człowiek w płaszczu i kapeluszu podchodzi do niego i mówi, że Squadron i część Amerykanów nie widzi nic złego w niszczeniu innych krajów, bo należą one do trzeciego świata. Ma więc pytania do Marka, czy ci ludzie zmieniliby zdanie, gdyby to samo przydarzyło się tu, w Los Angeles. Mężczyzna mówi, że zadaje to pytanie, bo za chwilę coś takiego się tu stanie i uderza Hyperiona, ujawniając się jako Michael Redstone.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.