Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 2 » Squadron Supreme vol. 2 #4

Squadron Supreme vol. 2 #4

Squadron Supreme vol. 2 #4

"Blood And Sand" - part 1

Postacie
Cytat

Blur: "You just think you've got all the answers to life, the universe and everything, don't you?"

Emil Burbank: "42."

Streszczenie

Squadron Supreme zostaje wysłany do Iranu, który odmówił wstępu inspektorom z ONZ i zaprzestania produkcji broni nuklearnej. Irańczycy uważali, że poradzą sobie z pomocą Allaha, ale nie spodziewali się, że przeciw nim zostanie wysłany oddział super-ludzi. Kolejne miasta poddawały się w ciągu kilkunastu minut. Squadron spokojnie niszczył ciężki sprzęt Irańczyków, odbierając im chęć do walki. Większość z nich nie czerpała z tego żadnej przyjemności. Z wyjątkiem Zardy i jeszcze kogoś...

Doktor Burbank i dwaj żołnierze podjeżdżają w czołgu do pozycji wroga. Emil zapewnia ich, że jego pomysł zadziała: dobrał taką częstotliwość dźwięku, która spowoduje zaburzenie równowagi płynów w uchu środkowym ludzi, odbierając im w ten sposób możliwość poruszania się, nie mówiąc o walce. Burbank każe umieścić żołnierzom w uszach elektroniczne filtry, które ochronią ich przed działaniem dźwięku i uruchomić głośniki. Po chwili wszyscy Irańczycy leżą na ziemi, ledwo przytomni lub bez przytomności. Emil mówi, że będą w tym stanie, dopóki sygnał jest emitowany, więc należy wykonać jak najprędzej drugą część planu, po czym wyciąga pistolet i zaczyna zabijać kolejnych żołnierzy. Jego towarzysz każe mu przestać, ponieważ nie wolno im mordować jeńców. Burbank stwierdza, że Irańczycy się nie poddali, więc nie są jeńcami. Dodaje, że wbudowanie zdalnego sterowania do filtrów było dobrym pomysłem z jego strony. Chwilę później żołnierz pada na ziemię, porażony emitowanym dźwiękiem. Emil mówi mu, że wreszcie znajdzie odpowiednich towarzyszy na misje, którzy nie będą przeszkadzali mu w realizowaniu jego hobby i strzela do niego. Wraca do czołgu i mówi drugiemu żołnierzowi, że nastąpił wypadek i jego partner nie żyje, po czym zaprasza go na zewnątrz w celu pokazania mu swojego nowego hobby.

Wieczorem w tymczasowej bazie Squadronu. Blur pyta się, czy tylko jemu przeszkadza to, że są wysyłani do walki z ludźmi, którzy nie mają z nimi żadnych szans. Burbank mówi, że zawsze tak było – na przykład kiedy Europejczycy kolonizowali Amerykę, ich broń również stawiała tubylców na z góry przegranej pozycji. Stanley uważa, że po misji w Ugandzie ich rząd powinien wyciągnąć wnioski, na co Emil odpowiada, że rząd nie jest instytucją, która uczy się na swoich błędach. Hyperion mówi, że skoro mogą bez problemu pokonać jedno państwo, to dlaczego nie mogliby zdobywać kolejnych i w efekcie rządzić całym światem. Burbank uważa, że dominacja nad całą planetą nie ma dla niego większego sensu. Myślał nad tym wiele razy, ale nie potrafił określić, co zrobiłby ze światem, gdyby już niepodzielnie nim rządził. Pyta się Hyperiona, czy on się kiedyś nad tym zastanawiał, na co Mark odpowiada przecząco.

Inertia, nie chcąc brać udziału w dyskusji, wychodzi na zewnątrz. Zaczyna rozmawiać z księżycem jak ze starą przyjaciółką. Po chwili dołącza do niej Blur, który zastanawia się, czy wszystko z nią w porządku. Edith mówi, że nic jej nie jest i teraz, kiedy to wie, może zostawić ją w spokoju. Stanley odchodzi, ale najpierw Inertia przeprasza go za to, że była niemiła. Będąc sama, zaczyna sobie przypominać lata swojego dzieciństwa…

Pastor Charles Freiberg wraca do domu. Mówi żonie, że spóźnił się, ponieważ dwaj nowi ministranci potrzebowali dodatkowych nauk. Mówi do małej Edith, że słyszał, że córka odmówiła przyjęcia szczepienia. Dziewczynka mówi, że to nieprawda, bo igła nie chciała przebić jej skóry. Matka przyznaje jej rację, mówiąc, że Edith rzeczywiście ma twardą skórę. Charles nie wierzy w to i mówi, że jego córka po prostu jest nieposłuszna i pełna grzechu. Pani Freiberg nie zgadza się twierdząc, że Edith ma siłę i odporność niespotykaną u dzieci w jej wieku i nie powinna się tego wstydzić. Pastor uderza żonę w twarz i mówi, że takie cechy są pożądane u chłopca, nie dziewczynki. Dodaje, że córka ma przestać zachowywać się nieposłusznie i jeżeli tego nie zrobi, to będzie karał za to jej matkę, skoro Edith nie czuje bólu. Dziewczynka obiecuje matce, że nie będzie więcej używać swoich zdolności, ponieważ nie chce, żeby jej się stała krzywda.

Kilka lat później, wracając ze szkoły Edith zostaje napadnięta i zgwałcona przez kolegów z klasy. Decyduje się nie bronić, tak jak obiecała. Po wszystkim zamyka się w sobie i zostaje umieszczona w szpitalu. Lekarka jest zdziwiona, że na dziewczynce nie ma śladów walki, w przeciwieństwie do pastora, który uważa, że skoro Edith jest pełna grzechu, to nie broniła się przed nim.

Jakiś czas później, pani Freiberg potrzebuje lekarstw z apteki, więc dzwoni do kościoła, żeby powiedzieć mężowi, żeby kupił je podczas drogi powrotnej. Jest zaskoczona, że Charles nie miał zajęć, tak jak się spodziewała, lecz wyjechał jakiś czas temu, odwożąc jedną z uczennic do domu. Kobieta jedzie tam i znajduje parę razem w łóżku. Wściekła mówi, że zabiera Edith i odchodzi od niego. Wsiada do samochodu, ale pastor chce ją zatrzymać, chwytając za kierownicę przez okno. Pani Freiberg traci panowanie nad samochodem i spada z urwiska. Później, lekarka mówi Edith, że nie wie czy ją słyszy, ale policja wciąż szuka jej ojca i na pewno go znajdzie.

Teraz. Inertia ze łzami w oczach mówi, że to ona go znalazła pierwsza. Znalazła ich wszystkich.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.