Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 2 » Squadron Supreme vol. 2 #3

Squadron Supreme vol. 2 #3

Squadron Supreme vol. 2 #3

"International Incidents"

Postacie
Cytat

Shape: "Fishie Lady hurt Shape."

Emil Bubank: "Yes, so she did... and that certainly places her behavior in the plus column..."

Streszczenie

Hyperion, Doctor Spectrum i Amphibian znajdujący się pod kontrolą generała M’Butu atakują resztę Squadronu. Mark leci wprost na doktora Burbanka, ale w ostatniej chwili łapie go Zarda i odciąga od Emila. Mówi mu, że czas jeszcze nie nadszedł, ale nagle zauważa, że Hyperion nie jest sobą i w jego głowie słyszy inny głos. Mark wykorzystuje chwilę zaufania i ciosem pięścią posyła kobietę na ziemię. Następnie zauważa, że zrobiło się jaśniej. Odwraca się i zauważa Nuke’a, który zbiera energię do walki.

Inertia pyta się Spectruma, co się dzieje. Blur ostrzega ją, że Ledger nie wygląda, jakby był sobą, ale jest za późno – Joe strzela w nią energią. Shape w odpowiedzi rzuca w Spectruma drzewem. Stanley sprawdza, czy Edith nic nie jest, ale ona każe zostawić ją w spokoju. Mówi, że Joe zaskoczył ją, ale nikomu nie udaje się to dwa razy. Wstaje i rzuca się na zajętego walką z Shapem Spectruma.

Zarda podnosi się i stwierdza, że musi wypędzić z głowy Hyperiona obcy głos. Wyrywa Spectruma z rąk Inertii i kładzie dłoń na jego krysztale. Przejmuje on kontrolę nad Ledgerem i zauważa przygotowujących się starcia Hyperiona i Nuke’a. Mówi, że oni nie mogą walczyć między sobą. Zarda każe mu ich powstrzymać. Spectrum rozdziela Marka i Ala, po czym strzela wiązką promieni ze swoich oczu w oczy Hyperiona, każąc mu pamiętać.

Amphibian atakuje Shape’a, który jest tym zdziwiony, nie rozumiejąc, co się dzieje. Burbank niechętnie rusza mu na pomoc. Kingsley odwraca się w jego stronę i rzuca się na niego. Emil wyjmuje z kieszeni proszek i rozdmuchuje go w stronę kobiety. Amphibian wdycha go i zaczyna się dusić. Arcanna pyta się, co jej zrobił. Burbank odpowiada, że proszek, który wymyślił, bardzo szybko wysusza skrzela Kingsley, które umożliwiają jej oddychanie. Arcanna krzyczy, że to ją zabije, ale doktor odpowiada, że przecież Amphibian chciała zabić ich, więc musiał ją powstrzymać.

W wyniku działania kryształu Hyperion i Doctor Spectrum odzyskują nad sobą kontrolę. Ledger słyszy telepatyczne wezwania o pomoc od Kingsley. Szybko łapie ją i zanosi do wody. Prosi, żeby zaczęła oddychać, bo Amphibian jest jedyną osobą, na której mu w życiu zależało i nie chce jej stracić. Woda wypłukuje proszek ze skrzeli Kingsley i kobieta zaczyna oddychać. Szczęśliwy Joe przytula ją.

Burbank tłumaczy zdenerwowanej Arcannie, że Amphibian nie zginie, bo Ledger zabrał ją do wody na czas. Na pytanie, skąd wziął ten proszek, odpowiada, że nie miał zamiaru wyruszać na misję, nie będąc przygotowanym do poradzenia sobie z poszczególnymi członkami Squadronu. Kingsley była najłatwiejsza do rozszyfrowania. Potem przyszła kolej na innych. Jedyni, których Emil nie wie jeszcze, jak mógłby pokonać, to Hyperion i Spectrum, który właśnie nadlatuje i krzyczy, że zabije Burbanka. Przerywa mu pojawienie się Stana i piątki obdarzonych mocą Afrykanów. Każą Squadronowi rozejrzeć się wokół i popatrzeć na zniszczenia, które spowodowali. Mówią, że nie prosili ONZ o pomoc w walce z M’Butu. Zwłaszcza, że to biali są przyczyną tego wszystkiego, bo to oni sprzedawali broń generałowi. Stanom zależy, żeby Afryka była w ciągłej destabilizacji, żeby trwały wojny. Ale kiedy okazało się, że M’Butu ma nadludzkie zdolności, rząd zdecydował się wysłać Squadron, bo po prostu się bał, że generał stanie się siłą, z którą będzie trzeba się liczyć. Hyperion mówi, że nie ma zamiaru bronić swojego rządu, ale to nie zmienia faktu, że M’Butu zamordował wielu ludzi i należało go powstrzymać. Afrykanie odpowiadają, że mieli się zająć nim po cichu. Zrobią to teraz, bez pomocy z zewnątrz. Trzech z nich wpada do domu generała i zatykają mu usta, zanim może się odezwać, a następnie rozrywają go na kawałki. Przywódca Afrykanów mówi, że to samo zrobili z Amerykanami, którzy pomagali M’Butu. Każe Squadronowi przekazać ONZ, że Afryka od tej pory sama będzie sobie radzić ze swoimi problemami, a biali nie mają od tej pory wstępu na kontynent. Blur chce porozmawiać z Afrykanami, ale oni mówią mu, że chociaż jest dobrym człowiekiem, to jest Amerykaninem, i dopóki świat jest jaki jest, nie ma tu dla niego miejsca.

Podczas powrotnej drogi Stanley mówi do Marka, że denerwuje go, kiedy ludzie tacy jak Nighthawk obwiniają białych za wszystkie problemy Murzynów. To nie jest prawda, ale nie można się zgodzić, że w wielu przypadkach rzeczywiście tak jest. Mówi do Hyperiona, że lubi go i uważa za przyjaciela, ale z powodu różnych kolorów skóry, zawsze będą żyli w różnych światach. Nie ma nikomu za złe, że tak jest, stwierdza tylko fakt. Następnie pyta się, co się stało z Tomem Thumbem. Burbank mówi, że według jego pomysłu Tom miał stanowić zabezpieczenie na wypadek schwytania Squadronu. Zamknął więc go w kapsule z odpowiednią ilością powietrza i umieścił w ukryciu. Shape pyta się, czy długo jeszcze będą lecieć, bo słyszy głos dochodzący z wnętrza jego ciała, który bardzo brzydko się wyraża.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.