Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 2 » Squadron Supreme vol. 2 #2

Squadron Supreme vol. 2 #2

Postacie
Cytat

Inertia: "I'll bet you're quick as a bunny when it comes to a lots of things, aren't you, Emil?"

Emil Burbank: "I've never had any complaints, Edith."

Inertia: "Yeah, well, my right hand doesn't say much to me, either."

Streszczenie

Kwatera główna Squadronu Supreme w Ohio. Doktor Burbank, Blur, Inertia, Arcanna i Shape siedzą w salonie, zabijając nudę na różne sposoby. W telewizji wciąż mówi się o publicznym debiucie grupy. Edith ma dosyć oglądania tego, ale nie może znaleźć pilota, więc rzuca w ekran pustą butelką po piwie. Do pokoju wchodzi porucznik Stephanie Tanaka, która przedstawia się jako łącznik między dowództwem armii, a Squadronem i zastępca generała Alexandra. Daje grupie pierwsze zadanie – mają wypełnić wszystkie dane o sobie, ponieważ wojsko musi wiedzieć o nich jak najwięcej. Pół godziny później Emil jest gotowy. Wyjaśnia, że poszło mu tak szybko, ponieważ zawsze uważał za konieczne pamiętanie wszystkich informacji, o których podanie go poproszono. Inertia żartuje sobie, że doktor jest pewnie we wszystkim taki szybki.

Inni też, na swój sposób, wypełniają formularze. Nuke, zamknięty w swoim pokoju, jest pytany przez interkom. Al jednak milczy przez większość czasu, odpowiadając jedynie na temat rodziców – oboje nie żyją. Wojsko ma wszystkie informacje o Hyperionie i chce jedynie się dowiedzieć, co robił w okresie, kiedy uciekł spod kontroli armii. Zarda mówi, że miała wypadek i nie pamięta wszystkich szczegółów, więc wolałaby, żeby Tanaka zdobyła sama wszystkie informacje, co nie powinno być problemem. Jak w przypadku Hyperiona, Doctor Spectrum nie stanowi żadnej tajemnicy, a dla Amphibian została przygotowana nowa tożsamość – ma być księżniczką Atlantydy, co będzie tłumaczyć wcześniejsze kłopoty, które sprawiła, tym, że to był jakiś inny mieszkaniec jej miasta.

Dwa dni później generał Alexander przeprowadza odprawę Squadronu. Dziękuje za wypełnienie formularzy oraz podpisanie umowy, która mówi, że każdemu, który poda te informacje do wiadomości publicznej, zostanie wytoczony proces. Emil pyta się Arcanny, czy Zarda nie wydaje jej się dziwna. Mówi, że jeszcze nigdy nie spotkał kobiety, która nigdy by się nie uśmiechała. Generał przechodzi do głównego tematu spotkania, którym jest generał John M’Butu, przywódca jednego z plemion zamieszkujący Ugandę. Pół roku temu ogłosił niepodległość prowincji Salawe, a następnie rozpoczął systematyczną eksterminację innych plemion zamieszkujących te tereny. Nikt nie chce, żeby to trwało, ale wszyscy ociągają się z interwencją. ONZ postanowił jednak poprosić o interwencję Squadronu, ponieważ okazało się, że generał dysponuje nadludzką mocą: przeżył serię postrzałów, nie mając na sobie kamizelki kuloodpornej. Oprócz zdolności czysto fizycznych, wydaje się mieć nienaturalny dar przekonywania. ONZ chce, żeby Squadron zajął się M’Butu i jego ludźmi. Alexander mówi, że ich interwencja bez wątpienia spowoduje wiele strat ludzkich. Uwaga ta powoduje szeroki uśmiech na twarzy Zardy. Generał kończy spotkania, ale zatrzymuje na chwilę Zardę. Kobieta mówi, że woli, aby nazywano ją tak, a nie Claire Debussy. Alexander pyta się jej, czy będzie jej odpowiadał pseudonim Power Princess, który został dobrany przez speców od wizerunku. Zarda odpowiada, że mogą ją nazywać jak chcą, bo i tak nikt jeszcze nie zna jej prawdziwego imienia.

W drodze do Ugandy, doktor Burbank zastanawia się, dlaczego cały Squadron został wysłany na tę misję. Jego zdolności nie są przydatne w walce, a możliwości reszty grupy są o wiele za duże do wykonania tego zadania. Po wylądowaniu Doctor Spectrum wysyła Hyperiona na rekonesans. Burbank znów ma wątpliwości, tym razem na temat powierzenia dowództwa Ledgerowi. Pułkownik mówi, że on jest najwyższy stopniem, a pomimo całego geniuszu Emila, to Spectrum ma najwięcej doświadczenia w walce i wiele zabójstw na koncie. Nikt nie wie o tym, że Burbank również w przeszłości zamordował wiele ludzi, między innymi swoich rodziców, ale nie przyznaje się do tego i mówi, że Ledger ma rację. Hyperion melduje, że jest na miejscu. M’Butu wciąż zajmuje ten sam dom, a poza tym Mark widzi wiele okrucieństwa, czyli dokładnie to, czego się spodziewał po ludziach. Ledger przenosi Amphibian do wody, aby dostała się do domu generała. Hyperion ląduje koło Zardy, która mówi mu, że miał rację co do postępowania ludzi, którzy będą się tak zachowywać, dopóki ktoś dysponujący mocą tego nie zmieni. Przerywa im Inertia, której Mark ma opowiedzieć co widział, żeby mogła wkroczyć do akcji.

W wiosce, grupa ludzi M’Butu goni kobiety, kiedy na ich drodze staje Shape. Żołnierze rzucają w niego maczetami, które grzęzną w jego ciele. Raleigh wypina brzuch i posyła ostrza w powrotną drogę. Spectrum przypomina o używaniu minimalnej siły, żeby zadowolić ONZ. Zarda podnosi ciężarówkę pełną żołnierzy i rzuca nią o ziemię, powodując jej eksplozję. Mówi, że to właśnie było minimum jej siły. Blur patrzy na walkę i nie rozumie, dlaczego plemiona walczą między sobą, skoro wszyscy są czarni. Hyperion odpowiada mu, że ludzie zawsze obracali się przeciwko temu, co jest inne, i jeżeli są rozsądni, to w końcu zaczną walczyć z super-ludźmi. Spectrum mówi Markowi, że może wkraczać do akcji. Inertia pokonawszy swoich przeciwników mówi do Burbanka, że może wyjść z ukrycia. Ku swojemu zaskoczeniu znajduje go otoczonego ciałami żołnierzy. Pyta się go, co on im zrobił, ale Emil twierdzi, że to tajemnica zawodowa.

Joe telepatycznie pyta się Kingsley, czy Hyperion dotarł już do celu. Nagle jej myśli stają się chaotyczne i Ledger traci z nią kontakt. Spieszy się do domu generała i znajduje tam jego oraz zahipnotyzowanych Amphibian i Hyperiona. M’Butu mówi, że teraz kontroluje również i Ledgera. Posyła całą trójkę, żeby zabili pozostałych członków Squadronu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.