Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 2 » Squadron Supreme vol. 2 #1

Squadron Supreme vol. 2 #1

Squadron Supreme vol. 2 #1

"The Pre-War Years"

Postacie
Cytat

Tom Thumb: "Man... I look hot. Put those gloves on and give me some lovin', babe."

Streszczenie

Generał Alexander znajduje się w drodze na konferencję prasową, gdzie zostanie przedstawiona drużyna rządowa złożona z super-ludzi. Jego kierowca mówi mu, że to wielkie osiągnięcie, że potrafił skłonić tych ludzi do współpracy i zdobył ich szacunek, co nie mogło być łatwe.

24 godziny wcześniej. Generał i jego doradcy proponują podzielić super-ludzi na dwie grupy, biorąc pod uwagę publiczną wiedzę na temat każdego z nich. Jedna z nich będzie działała jawnie, a druga w ukryciu. Hyperion, z racji największej obecności w mediach, będzie należał do grupy publicznej. Ponieważ jego pozaziemskie pochodzenie jest powszechnie znane, zaprojektowana została kampania medialna, która pomoże odzyskać zaufanie obywateli do niego. Położony zostanie nacisk na to, jak wiele wspólnego ma Mark z Ziemianami, w przeciwieństwie do tego, czym się od nich różni. Hyperion, cały czas słuchając rozmowy za pomocą swojego nadludzkiego słuchu, zakłada swój kostium i wylatuje ze swojej kwatery.

Różne kontrakty reklamowe, które zawarł Blur, stanowią pewnego rodzaju problem. To oraz jego popularność wśród ludzi spowodowała umówienie się, że rząd ma pierwszeństwo na usługi Stanley’a, ale nie ma wyłączności. Chyba, że zagrożone jest bezpieczeństwo narodowe – wtedy Blur należy wyłącznie do armii. Póki co, Stanley zdaje się akceptować sytuację, ale w przyszłości może sprawiać kłopoty. Blur rozmawia w domu ze swoją matką przed wyruszeniem do Waszyngtonu. Uspakaja ją mówiąc, że nic mu nie stanie. Przypomina jej, czego zawsze go uczyła: jeżeli spotka na swojej drodze kogoś, kogo nie będzie mógł pokonać, to ma uciekać tak szybko i tak daleko, jak tylko może. A, jak mówi Stanley, na tym świecie nie ma nikogo, kto jest szybszy od niego. Blur żegna się z Abigail i wybiega.

Póki co, udało się utrzymać w tajemnicy istnienie Doctora Spectruma, więc trafi on do tajnej drużyny. Co do jego towarzyszki, Kingsley Rice, w której wydaje się on być zakochany ze wzajemnością, jej zdolności nie będą atutem w wielu sytuacjach. Jeżeli pułkownik Ledger nie wniesie sprzeciwu, zostanie ona włączona do publicznej drużyny jako jej maskotka. Co prawda, ciąży na niej zarzut morderstwa, ale zostanie ułożona przykrywka, jakoby Kingsley pochodzi z podwodnego miasta i na zdjęciu, które było publikowane w wielu miejscach, znajduje się po prostu inna przedstawicielka jej rasy. W domu Ledgera, Kingsley znajduje w swoim akwarium kostium. Joe zdaje sobie sprawę, że kobieta nie rozumie koncepcji ubioru, ale powinna nosić jakieś okrycie, kiedy pojawia się publicznie i chciałby, żeby zrobiła to dla niego. Następnie Spectrum zamyka ją w bańce wodnej i razem wylatują.

Doktor Emil Burbank, Arcanna Jones i Raleigh Lund – Shape będą należeć do tajnej grupy. Pomimo obecnych trudności, spodziewa się, że ich współpraca będzie przebiegać pomyślnie. Cała trójka siedzi na stołówce. Arcanna próbuje wytłumaczyć Raleighowi, na czym polega jej moc. Ponieważ łatwiej jej będzie się posłużyć przykładem, pyta się go, co ma na tacy pod półmiskiem. Lund twierdzi, że makaron z serem, ale Arcanna mówi, że dopóki nie podniesie pokrywy, może tam być cokolwiek. Na przykład okazuje się, że jej półmisek zawiera wykwitnie przyrządzoną wołowinę z grzybami w sosie winnym. Raleigh wciąż nie rozumie i pyta się Burbanka, czy mógłby mu wytłumaczyć. Emil uważa, że to strata czasu, ponieważ Shape jest zbyt głupi. Arcanna uważa, że w półmisku doktora powinno być coś odpowiedniego dla niego. Jak się okazuje, jest to karma dla psów.

Edith Freiberg jest bodajże jedyną, która cieszy się z przystąpienia do drużyny. Przypuszcza się, że to dlatego, że chce zniknąć, żeby uniknąć konsekwencji swoich czynów. Pomimo problemów dyscyplinarnych uważa się, że będzie się nadawać do grupy. Jej pseudonim to Inertia. W barze wstawiona już Edith podchodzi do pary i mówi, że potrzebuje kogoś, z kim mogłaby uczcić ostatnią noc jako wolna kobieta. Mężczyzna odpowiada zakłopotany, że przecież jest ze swoją dziewczyną, ale Edith stwierdza, że wcale nie mówiła do niego i puszcza oko do jego towarzyszki. Jej chłopak próbuje ją bronić, ale Inertia rzuca do mocno o podłogę i łamie mu żebra. Jego koledzy wstają od stołu i ruszają mu na pomoc. Edith mówi, że nie ma czasu zająć się nimi pojedynczo, więc z całej siły uderza pięścią w podłogę. Siła uderzeniowa powala wszystkich. Inertia kończy swoje piwo i wychodzi z baru.

Jak ustalono, człowiek zwany Nighthawkiem nie dysponuje żadnymi zdolnościami, ale dla pewności wysłano agentów, żeby go schwytali. Jeszcze się nie odezwali, ale to tylko kwestia czasu. Współpracownicy generała nie wiedzą, że Nighthawk pokonał i uwięził agentów.

Thomas Thompson – Tom Thumb i Al Gaines – Nuke zostaną przydzieleni do tajnego oddziału. Tom cieszy się, że będzie mógł zostać tajnym agentem. Nie wiadomo, co czuje Gaines, ponieważ nie mówi wiele. Będzie gotowy do akcji, jak tylko zostanie ukończony jego strój ochronny.

Claire Debussy, kobieta z podobnymi zdolnościami do tych Hyperiona, stanowi zagadkę, ponieważ wydaje się, że istnieją dwie osoby używające tej tożsamości [Zarda zabiła prawdziwą Claire i podszywa się pod nią].

Generał każe wszystkim iść spać, bo jutro czeka ich ważny dzień.

Hyperion odwiedza mieszkanie Jasona Scotta. Reporter pyta się go, czy nie ma mu za złe, że napisał artykuł o jego pochodzeniu. Mark mówi mu, że nie, ponieważ ktoś w końcu by to zrobił, ponieważ tak działa rząd. Dodaje, że on teraz podjął ich grę. Daje Jasonowi listę nazwisk super-ludzi, którzy mieli utworzyć tajną grupę.

Rano generał Alexander dowiaduje się, że media dowiedziały się o jego pomyśle z dwoma zespołami. Mówi, że teraz już nie ma odwrotu i muszą zrezygnować z tego konceptu. Na konferencji prasowej prezydent George W. Bush zaprzecza, że część super-ludzi ma działać tajnie, ponieważ tak nie postępuje się w państwie demokratycznym. Bez dalszych ceregieli, prezydent przedstawia najnowszy krok w zapewnieniu bezpieczeństwa Stanom Zjednoczonym – Squadron Supreme.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 2 #1 Squadron Supreme vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.