Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #16

Supreme Power #16

Supreme Power #16

"The Deconstruction Of Mark Milton"

Postacie
Cytat

Hyperion: "I know that nothing can hurt me, not bombs, or poison, or gas. But I never tried drinking, so I thought I'd give it a shot."

Streszczenie

Generał Alexander siedzi w pracowni w piwnicy swojego domu i rozkłada na części zegarek. Jego wnuczka, Lucy, przychodzi i pyta się, czy dziadek naprawia zegarek. Generał mówi, że nie, po prostu rozbiera go na części. Na kolejne pytanie, tym razem „Dlaczego?”, odpowiada, że chce zobaczyć, co jest w środku. Naprawianie jest nieciekawe, ponieważ sprowadza się do złożenia wszystkich części według instrukcji. Natomiast, żeby poczuć się jak osoba, która jako pierwsza zbudowała mechanizm, należy go rozebrać i zobaczyć co jest w środku. Alexander zamierza pokazać Lucy, jak to zrobić.

 

Generał rozmawia z jednym ze współpracowników na temat zatuszowania morderstw dokonanych przez Redstone’a. Tożsamość sprawcy można utrzymać w tajemnicy, ale można poprawić nastroje mówiąc, że Hyperion uspokoił sytuację. Alexander się nie zgadza; nie chce robić z Marka jeszcze większego bohatera, bo to nie pomoże w odzyskaniu nad nim kontroli. Każe wezwać pułkownika Bridgesa ze służb informacyjnych i skonfiskować kamery z supermarketu. Generał zamierza publicznie rozebrać Hyperiona na kawałki.

 

„Najpierw należy poluzować śrubki, żeby można było potrząsnąć mechanizmem i zobaczyć, co z niego wypadnie.”

 

Na konferencji prasowej dotyczących wydarzeń w supermarkecie pułkownik Thomas Bridges mówi, że to co wiedzą na pewno to to, że widziano tam osobnika, który zabijał ludzi. Ci, którym udało się uciec, słyszeli odgłosy, które mogłyby być walką, ale niekoniecznie. Napastnik również rzucał samochodami. Reporterka mówi, że jeden ze świadków powiedział, że widziano Hyperiona trzymającego jedno z aut i zadaje pytanie, z kim Mark walczył. Bridges odpowiada, że nie udało się tego ustalić. Inny dziennikarz pyta się, czy pułkownik sugeruje, że w supermarkecie nie było nikogo innego  poza Hyperionem, ale ten odmawia komentarza.

 

„Po otworzeniu mechanizmu należy zastosować nacisk i wtedy części zaczynają się luzować.”

 

Prawnicy i agenci rządu odwiedzają Blura i mówią mu, że nie może wypowiadać się na temat zdarzeń z supermarketu. Mówią, że z pewnego punktu widzenia Stanley dopuścił się czynów, które nie są zgodne z prawem. Gdyby trzymał się swojej wersji zdarzeń, musiałby równocześnie przyznać się do kilku wykroczeń. Stanley’owi nie podoba się to, że musi kłamać, ale agenci mówią mu, że oni po prostu nie chcą, żeby nic mówił, skoro nikt nie wie, że Blur w ogóle był na miejscu zdarzeń. Wtedy Stanley nie zostanie postawiony w stan oskarżenia i nie utraci wszystkiego, co do tej pory zarobił. Blur mówi, że widział konferencję prasową Bridgesa i że ludzie zaczną podejrzewać, że Hyperion jest winny zabójstw, jeżeli on nic nie powie. Agenci odpowiadają, że rząd nie ma zamiaru sprawiać mu kłopotów, a poza tym przecież jest uważany za bohatera. Stanley niechętnie zgadza się milczeć.

 

„Prędzej czy później każdy mechanizm się rozsypuje, trzeba tylko wiedzieć, gdzie uderzyć. Potem należy pilnować wszystkich części, żeby ich nie pogubić, ale zawsze jakaś się zawieruszy. Jednak w większości przypadków okazuje się, że one nie pasują do reszty trybików i są bez znaczenia.”

 

Nighthawk widzi relację z konferencji prasowej, ale uznaje, że to nie jest sprawa i wyłącza monitor.

 

Lucy pyta się dziadka jak stracił ramię. On odpowiada, że ktoś mu je zabrał i kiedyś jej o tym opowie. Córka generała woła go na górę, ponieważ jest do niego telefon.

 

Hyperion siedzi w barze. Barman jest zdziwiony, że po wypiciu prawie trzydziestu kolejek różnych alkoholi Mark nie jest nawet odrobinę pijany. Jego zdziwienie rośnie, kiedy Hyperion mówi mu, że nigdy wcześniej nie pił i zastanawiał się, czy alkohol ma na niego wpływ. Przyglądając się ładnej kobiecie mówi, że wcześniej nie robił wielu rzeczy, ale ma zamiar to zmienić.

 

Generał Alexander rozmawia przez telefon z Jasonem Scottem. Mówi mu, że ma dla niego materiał na artykuł. Na pytanie dziennikarza dlaczego akurat jemu to mówi, generał odpowiada, że obaj wiedzą, że kiedyś Scott napisał artykuł co do którego zawsze czuł, że nie dowiedział się całej prawdy. Jason domyśla się, że chodzi o sprawę Hyperiona i nie zgadza się, żeby Alexander dał mu temat na tacy. Chce mieć możliwość zbadania sprawy i zebrania informacji osobiście, więc generał daje mu adres, pod który Scott powinien się udać. Przed zakończeniem rozmowy Alexander przypomina jeszcze, że wszystkie kłamstwa były stworzone za kadencji poprzednich prezydentów i powinno to być wyraźnie zaznaczone w treści artykułu.

 

W oceanie Doctor Spectrum rozmawia z Kingsley. Mówi jej, że z powodu zdjęć zamieszczonych w gazecie jest poszukiwana przez rząd i prędzej czy później ktoś inny ją znajdzie. Ledger wie, że Kingsley poradziłaby sobie, ale uważa, że lepszym pomysłem byłoby, gdyby zabrał ją ze sobą do domu i chronił ją. Już zadbał o to, że kobieta nie musiałaby oddychać za często powietrzem atmosferycznym. Kingsley przerywa mu, ponieważ ma niespodziankę dla Joe: wymawia jego imię (prawdopodobnie pierwsze słowo jakie kiedykolwiek powiedziała). Joe natomiast zdejmuje na chwilę osłonę i całuje kobietę. Następnie za pomocą kryształu otacza Kingsley w bańce wody i razem wylatują z wody.

 

Adres, który Jason Scott dostał od Alexandra to dom w Amsterdamie, w którym mieszkają Mason i Elizabeth, jeszcze kilka lat temu „rodzice” Marka Miltona. Elizabeth mówi, że teraz, kiedy Hyperion wymknął się spod kontroli, nie czują się bezpiecznie. Reszta świata też powinna się dowiedzieć, że Markowi nie można ufać, ponieważ nie jest jednym z nich. Nie jest człowiekiem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.