Avalon » Serie komiksowe » Doctor Spectrum » Doctor Spectrum #5

Doctor Spectrum #5

Doctor Spectrum #5

"Full Spectrum" - part 5

Postacie
Cytat

Eddie Ledger: (widząc, jak Joe popchnął Mandy na podłogę): "Hey, Joey... guess you're a lot more like me than you thought, eh?"

Streszczenie

Doktor Norton wbrew zaleceniu swojego lekarza wychodzi ze szpitala. Pomimo problemów z sercem uważa, że najważniejszy dla niego jest w tej chwili Joe Ledger, zwłaszcza, że jest tak blisko odnalezienia sposobu, żeby mu pomóc. Odwiedza pokój Joego i mówi mu, że ma niejedną sztuczkę w zanadrzu i teraz je wykorzysta. Następnie idzie do gabinetu generała Casey’a, który jest zaskoczony, że Norton tak szybko wrócił do pracy. Mówi mu, że do jutra powinien załatwić formalności, które odsuną doktora od sprawy Ledgera. Norton ma jednak inne zdanie na ten temat. Grozi, że wyjawi tajemnice generała Senatowi, a Casey dobrze wie, że projekt Hyperion przynosi tym więcej korzyści, im mniej o nim wiedzą inni. Norton nie dba o swoje życie, chce jedynie pomóc Ledgerowi.

Penny przeszukuje gabinet Nortona, ale bez sukcesu. Dzwoni do kogoś i mówi, że nie może znaleźć dziennika doktora, więc musiał go zabrać ze sobą. Dodaje, że wszystko będzie przygotowane, kiedy jej pracodawcy zdecydują się zabrać Ledgera, ale ona nie chce mieć więcej z całą sprawą nic wspólnego.

Casey daje Nortonowi część danych o Ledgerze. Doktor decyduje się odwiedzić Mandy Kelly, żeby dowiedzieć się czegoś o życiu Joego przed wstąpieniem do armii. Każe doktorowi Steadmanowi przejrzeć dziennik Nortona, który zdobył generał i znaleźć informacje, które im się przydadzą. Pod nieobecność doktora Casey i Steadman będą mieli dostęp do Ledgera i jutro o 6:30 mają zacząć działać. Generał mówi, że nieważne jak to się zakończy, będą mieli nacisk na Nortona, ponieważ Ledger będzie w ich rękach, zdrowy lub nie.

Henry odbiera telefon. Mówi, że rozmawiał z Penny i wszystko jest gotowe. On zadba o swoją część zadania, a jego rozmówca ma się martwić wyłącznie zapłatą. Dodaje, że czeka jutro rano o 6:00.

Norton odnajduje Mandy. Kobieta jest zaskoczona, że Joe wymienił ją jako najbliższą rodzinę. Doktor mówi jej, że Ledger jest w śpiączce i potrzebny jest mu ktoś, kogo znał kiedyś i komu na nim zależy. Zdaje sobie sprawę, że Joe skrywa jakąś tajemnicę i chce, żeby Mandy mu ją wyjawiła. Ona nie chce o tym mówić i każe Nortonowi wyjść. Wtedy doktora zaczyna boleć serce i prosi o podanie nitrogliceryny, którą ma w kieszeni marynarki. Doktor jeszcze raz prosi Mandy o pomoc, ponieważ Joe jej potrzebuje. Tym razem kobieta zgadza się, ale chce, żeby doktor pamiętał, że to, co się stało, nie było jej winą. Zaczyna opowiadać, że Ledger wrócił do miasta pierwszy raz od kilku lat akurat w dniu, w którym jego matka została zamordowana. Spotkali się i Joe powiedział Mandy, że podejrzewa Eddiego o zabójstwo. Ten wyprowadził się od Mary Ledger kilka miesięcy temu i nikt nie wiedział, gdzie teraz jest, ale Joe znalazł go bez problemu. Eddie powiedział mu, że jego matka była prostytutką zanim się urodził i jego ojcem był jeden z klientów. Mary nie wiedziała który, więc nigdy nie powiedziała synowi prawdy. Eddie pomimo tego wszystkiego ożenił się z nią i czasami musiał traktować ją ostro, ponieważ próbowała wracać do starego zajęcia. Kilka miesięcy temu znów ją przyłapał na zdradzie, więc się wyprowadził. Powiedział, że Joe może sprawdzić jej notes, w którym trzymała informacje o klientach. Ostatni z nich zapewne ją zabił. Eddie na końcu dodał, że to wszystko wina Joe, ponieważ uciekł i nie opiekował się matką. Chłopak wyciągnął pistolet. Mandy chciała go powstrzymać, ale Joe odepchnął ją. Eddie z uśmiechem stwierdził, że jednak niewiele się różnią w traktowaniu kobiet. Chwilę później Joe go zastrzelił. Mandy nie wie, co się stało potem, ponieważ uciekła. Ledger znalazł dziennik, a dzięki niemu ostatniego klienta jego matki i zabił również jego. Wkrótce po pogrzebie Mary spalił się jej dom, wraz ze wszystkimi informacjami o Joe. Wojsko zatarło ślady po zabójstwie Eddiego i Joe wrócił do służby. Do pokoju wchodzi Jordan, syn Mandy. Kobieta mówi, że Joe jest jego ojcem, ale nic o tym nie wie. Dodaje, że Norton powinien już iść, ponieważ nie może więcej mu pomóc. Ma nadzieję, że Ledger wyzdrowieje, bo nie życzy mu źle, nawet jeżeli chłopak, którego kochała, już nie jest tą samą osobą, lecz maszyną do zabijania wytrenowaną przez wojsko.

O szóstej rano do szpitala wkracza dwóch mężczyzn, którym Penny i Henry pomogli się dostać do środka. Zabijają strażnika i wywożą Ledgera, pamiętając o niedotykaniu kryształu. Kiedy Henry pyta się o zapłatę, zostaje zastrzelony. Napastnicy ładują Joego do karetki i odjeżdżają.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Doctor Spectrum #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.