Avalon » Serie komiksowe » Doctor Spectrum » Doctor Spectrum #4

Doctor Spectrum #4

Doctor Spectrum #4

"Full Spectrum" - part 4

Postacie
Cytat

Joe Ledger: "I'm nothing like you."

Kryształ: "Of course you are... You and all those like you. You lie to your wives, your comrades, your girlfriends, your commanding officers, but most of all you lie to yourselves. The avalanche begins one pebble at a time. One... truth at a time." 

Streszczenie

Po wypadku podczas próby amputacji ręki Ledgera, pacjent przenoszony jest w inny rejon szpitala. Generał Casey mówi, że zajmie się doktorem Nortonem, żeby nie narobił szumu z tego powodu. Doktor Steadman uważa, że kryształ działa jako mechanizm obronny Joego, nawet jeżeli jest on nieprzytomny. Nie wie, jak to wpłynie na dalszy rozwój wypadków, ale nie wydaje mu się, żeby to im pomogło.

Joe idzie korytarzem pełnym drzwi, za którymi znajdują się różne jego wspomnienia. Otwiera jedne z nich i znów widzi latynoskiego chłopca. Szybko je zatrzaskuje, ale jest za późno. Kryształ widzi go i teraz domaga się wytłumaczenia, co to oznacza.

Późnym wieczorem Penny Edmondson wraca z pracy do domu. Zatrzymuje się przy robotach drogowych. Jeden z pracowników podchodzi do samochodu i mówi kobiecie, że wie kim jest, czym się zajmuje, gdzie mieszka i zna jej rodzinę. Jeżeli nie chce, żeby mąż się dowiedział o romansie z kolegą z pracy, będzie musiała powiedzieć mu wszystko, co wie o Joe Ledgerze.

Joe przypomina sobie czas, który spędził w Ameryce Łacińskiej. Widzi, jak jego podwładni torturują więźnia w celu uzyskania informacji. Nagle ktoś puka do drzwi. Kryształ mówi, że czas już je otworzyć. Ledger czyni to i znów zauważa chłopca z karabinem.

Penny wchodzi do gabinetu doktora Nortona i jest zaskoczona, że zastaje go tu o tak późnej porze. Norton prosi ją, żeby pomogła mu szukać raportu, który gdzieś mu się zapodział (a który ma Penny). Nie ufa wojskowym i jest przekonany, że to oni zawsze kradną mu dokumenty. Doktor przypadkiem zrzuca zdjęcie swoje rodziny z biurka. Penny podnosi je i pyta się, co właściwie stało się z synem Nortona. Ten odpowiada, że wie tylko to, co mu powiedziano: że zginął na misji jak bohater. Cały czas martwi się, że rodzina Ledgera też nie wie, co się z nim stało, ale nie może ich powiadomić, ponieważ nie jest w stanie znaleźć żadnych informacji o nich. Penny wsuwa raport między papiery leżące na biurku, po chwili go wyciąga i pyta się, czy to tego doktor szuka. Norton mówi, że nie wie, co by bez niej zrobił, ponieważ tylko jej tu ufa. Penny chce się mu do czegoś przyznać, ale nagle doktor łapie się za serce. Mówi, że to nic, pewnie jedzenie na stołówce znów mu zaszkodziło. Dodaje, że jest już późno i będzie zaraz szedł do domu, tylko jeszcze zajrzy do Joego.

Henry, strażnik, mówi do kogoś przez telefon, że od czasu wypadku podczas operacji podwojono ochronę pokoju Ledgera, ale za odpowiednią sumę może dostać się do niego w każdej chwili.

W Ameryce Łacińskiej, sierżant Ledger wraca ze swoim oddziałem do bazy. Nagle słyszą strzały i wezwanie o pomoc. Mimo protestów, Joe postanawia sprawdzić, co się dzieje. Rebelianci złapali kobietę i jej syna. Chcą się dowiedzieć od niej wszystkiego, co wie o Amerykanach. Oddział Joego otacza ich i jeden z żołnierzy zabija dowódcę napastników. Ledger każe rebeliantom wypuścić kobietę i dziecko. Jeden z jego ludzi ma na celowniku tego, który trzyma kobietę, ale jest nieostrożny i zabija ją. Następnie Amerykanie wybijają resztę rebeliantów.

Penny pyta się Henry’ego, czy widział, jak doktor Norton wychodzi z budynku. Strażnik mówi, że widział go wcześniej. Penny wraca do gabinetu doktora i znajduje go tam nieprzytomnego.

Ledger i jego oddział postanawiają wracać do bazy, kiedy nagle chłopiec chwyta karabin i celuje w nich, krzycząc, że zabili mu matkę. Mimo próśb nie chce odłożyć broni. Joe wyciąga pistolet i zabija go, po czym każe ruszać w drogę. Później w barze w bazie jeden z żołnierzy mówi, że Ledger jest taki jak oni, robi to, co musi zostać zrobione bez mrugnięcia okiem. Joe atakuje krzycząc, że to nieprawda. Kryształ mówi, że on i Ledger są podobni do siebie bardziej, niż mu się wydaje. Tak jak wszyscy jemu podobni okłamują bliskich i okłamują siebie. Ale teraz już nie ma odwrotu i kryształ dowie się całej prawdy o Joe.

Po incydencie w barze Joe zostaje zdegradowany do stopnia kaprala i odesłany do domu, żeby ochłonął. Po przybyciu do rodzinnego miasta Joe znajduje policję i pogotowie w swoim domu – jego matka została zamordowana.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Doctor Spectrum #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.