Avalon » Serie komiksowe » Doctor Spectrum » Doctor Spectrum #3

Doctor Spectrum #3

Doctor Spectrum #3

"Full Spectrum" - part 3

Postacie
Cytat

Kryształ: "Did you ever keep your promise, to forget the military and come back to her?"

Joe Ledger: "Why ask? You already know the answer."

Kryształ: "This is true, but I still enjoy hearing it from you." 

Streszczenie

Doktor Norton przychodzi do pokoju, w którym leży Joe Ledger i na jego karcie znajduje informację o zgodzie na amputację ręki pacjenta. Pyta się Penny, kto na to zezwolił. Ona odpowiada, że informacja przyszła rano z biura generała Casey’a. Norton mówi, że w życiu się na to nie zgodzi.

Joe przypomina sobie, jak jako młody chłopak kupił fałszywe prawo jazdy, żeby dostać się wojska. Potem widzi siebie podczas pierwszych dni w koszarach. Znajduje go tam kryształ i mówi, że zastanawiał się, gdzie się schował. Dodaje, że ukrywanie przed nim wspomnień nic nie da - w końcu odnajdzie te najbardziej krwawe, które pokazują, jakim człowiekiem Ledger naprawdę jest.

Norton znajduje generała jedzącego śniadanie. Krzyczy, że nie pozwoli tak po prostu amputować ręki Joe, dopóki nie wypróbują wszystkich innych możliwości. Jako żołnierz oddany służbie ojczyźnie nie zasługuje na to, żeby zostać spisany na straty. Casey przypomina, że kryształ jest priorytetem i doktor wiedział to od początku. Norton mówi, że on też wiele poświęcił dla kraju, jego syn oddał za niego życie, ale chce więcej czasu, ponieważ jest przekonany, że może uratować Ledgera. Jeżeli będzie musiał, to pójdzie z tym wyżej. Generał uspokaja go i mówi, że ze wzgląd na syna doktora przemyśli sprawę jeszcze raz.

Młody Joe oświadcza swojej dziewczynie Mandy, że zaciągnął się do wojska. Chce, żeby ona uciekła z miasta razem z nim, po czym wyciąga pierścionek i się oświadcza. Mandy mówi, że Joe wcale nie myśli o nich, lecz o sobie. Ona też chciałaby wyrwać się z domu, ale nie może. Nie chce popełnić błędu matki, która również wyszła za żołnierza i była z tego powodu nieszczęśliwa. Joe przeprasza, że nie pomyślał o tym, ale obiecuje, że wróci po nią. Mandy pyta się, czy powiedział rodzicom. Ledger mówi, że nie i ona też ma im nie wspominać. Dodaje, że wyjeżdża jutro i będzie stacjonował w Virginii. Po czterech latach służby zrezygnuje i wtedy będzie miał wystarczająco dużo pieniędzy, żeby oboje z Mandy mogli sobie ułożyć życie gdzie indziej. Dziewczyna mówi, że chce dać mu coś na pamiątkę i chce, żeby to Joe był jej pierwszym. Zaczynają się rozbierać i całować. Dorosły Ledger i kryształ obserwują młodych ludzi. Na pytanie, czy Joe wrócił po Mandy tak, jak obiecał, odpowiada on, że przecież kryształ sam wie. Ten mówi, że jednak chciałby to usłyszeć od niego. Dodaje, że Ledger musi się ukrywać przed nim lepiej.

Generał Casey przez telefon mówi, że operacja Ledgera ma zostać przesunięta na dzisiejszy wieczór. Każe pod żadnym pozorem nie powiadamiać o tym doktora Nortona.

W koszarach młody Joe biega przez tor przeszkód. Sierżant mówi mu, że musi starać się bardziej i daje mu pięćdziesiąt pompek do zrobienia. Nie wierzy, że Ledger ma osiemnaście lat. Uważa, że Joe nie powinien marnować jego czasu i wracać do domu.

Kryształ znajduje wspomnienie latynoskiego chłopca z karabinem, które Joe próbuje ukryć. Pyta się, kim jest chłopiec, ale Ledger mówi, że nie jest nikim ważnym.

Doktor Norton nie może dodzwonić się do biura generała Casey’a. Wraca więc do szpitala, żeby znaleźć do niego bezpośredni numer. Zauważa, że Ledgera nie ma w jego pokoju. Biegnie na salę operacyjną, gdzie, jak się okazuje, za chwilę rozpocznie się amputacja ręki pacjenta. Każe przestać, ale ludzie generała go powstrzymują. W momencie, w którym chirurdzy rozpoczynają ciąć, gaśnie światło, a następnie z ciała Joe zaczyna być emitowana energia. W pokoju kontrolnym Casey, Norton i inni słyszą krzyki ludzi, którzy są spalani żywcem. Doktor woła przez mikrofon do Joego, żeby ten próbował kontrolować moc. Jednocześnie w jego umyśle kryształ zachęca go do uwolnienia jej. Kiedy już jest po wszystkim, wokół Joego znajduje się krater, a po chirurgach nie ani śladu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Doctor Spectrum #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.