Avalon » Serie komiksowe » Doctor Spectrum » Doctor Spectrum #2

Doctor Spectrum #2

Doctor Spectrum #2

"Full Spectrum" - part 2

Postacie
Cytat

Joe Ledger (po podpaleniu swojego domu): "There are some things you're not supposed to see. Some things nobody's supposed to see. Ever."

Streszczenie

Joe ma zamiar podpalić swój dom. Kryształ uważa, że nie odważy się, ale ten odpowiada, że już to kiedyś zrobił.

Doktor Norton siedzi przy łóżku Ledgera i mówi mu, że powoli kończą się mu pomysły. Wie, jak kryształ wpływa na żołnierza, ale potrzebuje jeszcze czasu, żeby się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Obiecuje, że nie pozwoli skrzywdzić Joe. Scenę na monitorze obserwują generał Casey i doktor Steadman. Ten pierwszy mówi, że cztery miesiące to wystarczająco długo, nie mogą czekać. Casey nie wie, czy może ufać Nortonowi, a poza tym wszystko zostało wstrzymane, dopóki kryształ nie zostanie odzyskany. Steadman stwierdza, że jedynym wyjściem może okazać się amputacja ręki Ledgera, ale to go może zabić. Generał jest w stanie podjąć to ryzyko, jeżeli w zamian będą mieli broń przeciwko Hyperionowi, kiedy stracą nad nim kontrolę, a Casey wie, że w końcu się to stanie. Steadman mówi, że załatwi zgodę na operację przed końcem roku. Chce jednak jeszcze spróbować czegoś innego: ponieważ kryształ reaguje na fale mózgowe, warto w takim razie skonfrontować go z Hyperionem. Do pokoju Ledgera wchodzi pielęgniarka Penny. Pyta się Nortona, dlaczego rozmawia z pacjentem. Ten odpowiada, że ludzie przebywający w śpiączce mają większe szanse na obudzenie się, jeżeli się do nich mówi.

Kryształ pyta się Ledgera, jak długo jeszcze będą błądzić po jego umyśle. Przecież w końcu muszą dokończyć misję, do której wybrał go kryształ. Joe pyta się, na czym ona polega, jednocześnie zauważając, że kryształ nie słyszy wszystkich jego myśli, więc może będzie mógł to wykorzystać. Kryształ odpowiada, że cel misji się zmienił i musi ustalić go na nowo. Joe pojawia się przed swoim domem. Nie lubi go, ponieważ jego matka w nim umarła. Widzi ją właśnie, jak próbuje złapać małego Joe, który wybiega przez drzwi. Zatrzymuje go Eddie, uderza i mówi, że nigdy się stąd nie wyrwie. Następnie Joe przypomina sobie scenę ze szkoły, kiedy czterej chłopcy prowokują go, sugerując, że jego matka była prostytutką. Joe atakuje ich, ale z łatwością go obezwładniają i biją.

Przy łóżku Ledgera Penny, strażnik Henry i inny pielęgniarz grają w karty. Henry pyta się, co się stało pacjentowi. Pielęgniarka odpowiada, że widziała jego akta, ale nie może powiedzieć. Poza tym i tak nikt by w to nie uwierzył. Penny przegrywa, ale nie ma pieniędzy. Pielęgniarz mówi, że jakoś się dogadają. Później, gdy para się zabawia, Henry dzwoni do kogoś i mówi, że Penny widziała akta i że będzie ją miał na oku.

Boże Narodzenie. Doktor Norton nie jest wpuszczony do placówki, ponieważ, jak mu powiedziano, ważny gość złożył wizytę. W środku, doktor Steadman skanuje fale mózgowe Hyperiona. Mówi mu, że to rutynowe badania, a w rzeczywistości sprawdza, jak fale Marka podziałają na kryształ.

Joe zaczyna widzieć wspomnienia Hyperiona. Rozpoznaje go, ponieważ czytał jego akta. Wkrótce obrazy z przeszłości zostają zastąpione przez wizje z przyszłości, ukazujące Hyperiona podbijającego Ziemię. Kryształ mówi, że to oryginalny cel misji. Joe ani nikt inny nie powinien był tego widzieć, więc sprawi, że to zapomni. Od tej pory on będzie mu mówił, co ma robić i nigdy nie zostawi go samego.

Joe wraca do swojego domu i zaczyna rozlewać w nim benzynę. Widzi, jak na przestrzeni lat Eddie i Mary kłócą się, a czasami również dochodzi do rękoczynów. Ledger zagląda do pokoju matki i widzi ją zakneblowaną i przywiązaną do łóżka. Kryształ uważa, że nie odważy się podpalić domu, ale Joe odpowiada, że już to kiedyś zrobił. Powtarza słowa kryształu, że pewnych rzeczy nikt nie powinien oglądać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Doctor Spectrum #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.