Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #6

New Thunderbolts #6

New Thunderbolts #6

"City Of Heroes?"

Postacie
Cytat

Atlas: "Abe - this is nuts! Why is Hydra declaring war?"

Beetle: "Because it's Wednesday, Erik - who knows?"

Streszczenie

Jenkins każe Radioactive Manowi znaleźć odpowiednią długość promieniowania i obudzić Warbird, bo będą jej potrzebować. Atlas rozpoznaje flotę powietrzną Hydry i zaczyna ciskać w ich statki głazami, przez co ściąga na siebie ostrzał. Beetle próbuje na odległość dostać się do bazy danych pancerza MACH IV i map Manhattanu. Tymczasem, inni bohaterowie zaczynają reagować na atak Hydry i włączają się do walki. Genis-Vell wyłania się z kokonu w odpowiedniej chwili, aby usłyszeć w radiu informację o ataku. Mimo zakazu lekarza, Songbird decyduje się ruszyć na pomoc. Jenkins kontaktuje się z von Struckerem na bezpiecznej linii i pyta, o co właściwie mu chodzi. Baron wyjaśnia, że wszystkie wydarzenia ostatnich dni, w tym ataki Fathom Five, Wrecking Crew i Great Game, były częścią jego planu, który ma na celu odzyskanie pełnej władzy nad Hydrą. W tajemnicy przełącza rozmowę na publiczne częstotliwości i pozwala, aby Jenkins sam ujawnił, że Hydra finansowała powstanie New Thunderbolts i wyjaśnia, że potrzebował ich tylko w roli opozycji i dla odwrócenia uwagi od jego wielkiego planu. Tę część rozmowy słyszą pozostali Thunderbolts i całe miasto.

Warbird wraca do akcji z hukiem i przebija się przez jeden ze statków. Podlatuje do Jenkinsa i oświadcza, że sytuacja jest skrajnie niebezpieczna i nie da się jej rozwiązać bez zaangażowania wojska i rozległych zniszczeń. On twierdzi, że dostał się do planów barona i dostrzegł większy obrazek, ale też ma pomysł, jak można to powstrzymać - jednak w tym celu, ktoś musi dostać się do centrum dowodzenia któregoś ze statków. Atlas mówi, że słyszał całą rozmowę i chce usłyszeć wprost, co planuje Abe, ale ten twierdzi, że nie ma na to czasu i każe mu się przygotować do wyładowania energii jonowej. Tymczasem, Radioactive Man przeżywa chwilę zwątpienia, wynikającą z kryzysu lojalności. Decyduje się jednak pozostać na miejscu i pomóc. Wkrótce dołącza do niego Speed Demon i wspólnie niszczą jeden z myśliwców. W drodze są również Blizzard i Joystick, którzy jednak musieli wcześniej wstąpić do bazy po kostiumy i broń. Niespodziewanie, Atlas rozwala lodowy most Blizzarda i zabiera Joystick. Abe szybko wtajemnicza ją w swój plan, a Erik rzuca ją na główny krążownik, aby dostała się do środka i odnalazła główne łącza Hydry.

Thunderbolts i inni bohaterowie wspólnymi siłami próbują zapanować nad inwazją Hydry na ulicach. Kiedy jeden z żołnierzy rzuca soniczny granat między grupę Thunderboltów, Songbird przychodzi im z pomocą, wytwarzając falę o przeciwnej fazie, która znosi ogłuszające impulsy. Dzięki temu, Chen Lu może zniszczyć urządzenie, ale wysiłek pozbawia Melissę przytomności. Sanders dziwi się, dlaczego w ogóle wyszła ze szpitala, ale Radioactive Man wyjaśnia mu, że jako bohaterka nie mogła siedzieć bezczynnie w takiej chwili.

Beetle, Atlas i Warbird ściągają na siebie uwagę głównego krążownika Hydry, aby dać Joystick czas na dotarcie do urządzeń komunikacyjnych. Janice tymczasem wykonała swoje zadanie, a nawet zrobiła więcej, bo samodzielnie podłączyła nadajnik Jenkinsa do magistrali, dając mu dostęp do danych. W nagrodę, powiadomiła ochronę o swojej obecności, aby móc się trochę zabawić. Abe dostaje się do planów Struckera i odkrywa jego prawdziwy zamiar - detonację serii małych bomb atomowych na Manhattanie. Jest jednak za późno, aby to powstrzymać, więc gdy tylko pierwsza bomba wybucha, każe Warbird zanieść Radioactive Mana na miejsce eksplozji i wrzucić go w epicentrum. Chen Lu zaczyna pochłaniać energię wybuchu, a na widok atomowego grzyba, Atlas wpada w furię i rośnie jeszcze bardziej, aby samodzielnie pochwycić cały krążownik i ściągnąć go do zatoki.

Jenkins odnajduje resztę grupy i mówi, że na wyspie jest jeszcze czternaście takich samych bomb, bo von Strucker postawił sobie za cel zatopienie Manhattanu. Speed Demon zamierza zniknąć natychmiast, ale Abe zatrzymuje go, bo chce, żeby zabrał Blizzarda i razem zamrozili pozostałe bomby. Sanders mówi, że nie jest dość szybki, ale Jenkins traci cierpliwość - wie, że Strucker zapłacił mu, żeby szpiegował Thunderbolts dla niego i jeśli nie zgodzi się teraz pomóc, gotów jest go zabić. W tej sytuacji, Speed Demon wybiera współpracę, zabiera elektroniczną mapę, chwyta Blizzarda i rusza do akcji. W tym czasie, Atlas rozrywa poszycie statku, aby odnaleźć barona, ale ten jest już w drodze do kapsuły ewakuacyjnej, bo jak sam twierdzi, walka o władzę w Hydrze jest dla niego ważniejsza niż potyczki z bohaterami. Po unieszkodliwieniu pierwszej bomby, Speed Demon i Blizzard zdają sobie sprawę, że nie zdążą załatwić wszystkich na czas. Sanders stwierdza, że tracą za dużo czasu na szukanie i jedynym sposobem jest zamrożenie całej wyspy. Gill mówi, że nie da rady tego zrobić, ale Demon każe mu się zamknąć i brać się do roboty, a sam rusza na przód, ciągnąc go za sobą. Szybko okazuje się jednak, że wyczerpują się zapasy freonu w kombinezonie Blizzarda. Ze statku, który trzyma Atlas, wystrzelona zostaje kapsuła ewakuacyjna. Jenkins zdaje sobie sprawę, że tylko baron może zatrzymać odliczanie, więc rusza za nim. Wkrótce, Blizzard i Speed Demon docierają na wybrzeże, gdzie znajdują ostatnią bombę, ale Donnie nie ma już czym jej zamrozić. Sanders chwyta ją więc i wynosi za miasto, ale odliczanie dobiega końca i bomba wybucha. Nie tworzy się jednak grzyb atomowy, bo energia wybuchu skupia się w jednym miejscu i zostaje całkowicie pochłonięta, a to dzięki interwencji Genis-Vella.

Kiedy zamieszanie dobiega końca, Thunderbolts przeżywają swoją chwilę chwały. Dla niektórych jest to całkowicie nowe doświadczenie i jak Radioactive Man dziwnie się czują, kiedy tłum wiwatuje na ich cześć. Inni, jak Speed Demon, sami nie mogą uwierzyć w to, co zrobili. Powrót Genisa nie dla wszystkich jest jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczności - Erik obawia się, że wszyscy dowiedzą się, co zrobił. Reporterzy pokazują aresztowanie Fathom Five i rozbitą kapsułę von Struckera, którego jednak nie udało się znaleźć. W centrum zainteresowania są jednak Thunderbolts - bohaterowie miasta. Wśród licznych wiwatów, Purple Man wznosi toast za ich rychły upadek.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.