Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #5

New Thunderbolts #5

New Thunderbolts #5

"Call To Battle?"

Postacie
Cytat

Chen Lu: "What is... a cab?"

Streszczenie

Warbird sama próbuje walczyć z całą Fathom Five, podczas gdy Abe pomaga ludziom wydostać się ze zniszczonej restauracji. W wolnej chwili, Carol każe mu wezwać pomoc, ale okazuje się, że jego komórka zamokła i nie działa, więc musi od kogoś pożyczyć. Przy okazji zastanawia się, czy Captain America miał kiedyś podobny problem.

Melissa i Erik słyszą informację o ataku w radiu i przez okno szpitala obserwują zniszczenie Mostu Brooklyńskiego. Songbird rwie się do akcji, ale Atlas przypomina jej, że jest jeszcze zbyt słaba i każe zawiadomić resztę grupy, kiedy on uda się do portu. Wyskakuje przez okno i rośnie błyskawicznie, a potem biegnie na miejsce wydarzeń. Mel przygląda się temu z mieszanymi uczuciami, ale wie, że jedyne, co może teraz zrobić, to wezwać pomoc. Telefon odbiera Chen Lu, który jako jedyny został w bazie. Mówi, że przybędzie natychmiast, jeśli tylko znajdzie jakiś środek transportu, więc Melissa każe mu wziąć taksówkę. Kiedy pyta, gdzie są pozostali, słyszy tylko, że wyszli.

Blizzard, Speed Demon i Joystick siedzą w barze ze striptizem i bawią się w najlepsze. No, może poza Donniem, który ma wyrzuty sumienia i nerwowo rozgląda się co chwilę. Zauważa w barowym telewizorze relację z ataku Fathom Five. Mówi, że powinni coś z tym zrobić, ale pozostała dwójka twierdzi, że nie opłaca im się ruszać tyłków i wolą się zabawić. Chociaż reporterzy w telewizji dopytują się, gdzie są Thunderbolts, Blizzard daje się przekonać i zostaje na miejscu.

Uderzenie wodne, wywołane przez Bloodtide, rzuca Warbird wprost w macki Manowara, który razi ją prądem. Widząc, jak Carol spada do wody, Jenkins zastanawia się, co może sam zrobić. W tym momencie, zza budynków wyłania się Atlas. Abe zapewnia go, że reszta grupy jest w drodze, a kiedy Erik rzuca się do walki z potworem morskim, sam wskakuje do wody, aby pomóc Carol. Llyron i Sea Leopard uderzają w kolana Atlasa, przewracając go, ale ten po chwili wraca do walki. Kiedy Abe wyciąga Warbird na brzeg, ta daje mu swoją komórkę i każe wysłać kod alarmowy pod wskazany numer, a potem traci przytomność. Chwilę po otrzymaniu wiadomości, pracownicy magazynu CSA [Comission of Superhuman Activity - Gil] otwierają kontener, w którym znajduje się zbroja, której Jenkins używał jako Beetle.

Tymczasem, Chen Lu bezskutecznie próbuje złapać taksówkę na obwodnicy. Zamiast taksówki, zatrzymuje się przed nim patrol policyjny, a funkcjonariusze, pamiętający jego starcia z Thorem, grożą aresztowaniem. Radioactive Man wyjaśnia, że jest teraz członkiem Thunderbolts i prosi, aby zawieźli go do portu, gdzie toczy się walka.

Słysząc, że Atlas rozerwał potwora morskiego gołymi rękami i widząc Jenkinsa w cywilu, Gill kolejny raz proponuje, aby siedzący w knajpie dołączyli do walczących w porcie. Sanders każe mus się rozluźnić i oświadcza, że idzie do łazienki, a naprawdę wskakuje w kostium i pędzi do portu.

Atlas próbuje przemówić do Llyrona, ale ten uważa, że mieszkańcy powierzchni nie są w stanie zrozumieć, jak żyje się na Atlantydzie, podczas gdy wszyscy traktują ich dom jak wielki ściek, a mieszkańców jak śmieci. Josten chwyta go w locie i stwierdza, że rozumie to aż nazbyt dobrze. Widząc, że Bloodtide atakuje cywilów, Abe chwyta zerwany kabel elektryczny i wrzuca go w jej przewód wodny, rażąc prądem. Sam zostaje jednak zaatakowany od tyłu przez Sea Leoparda, który zamierza przebić go metalowym prętem, jak tylko skończy swój monolog. Wtedy pojawia się Speed Demon, który unieruchamia go, oplatając tym samym prętem, a zaraz potem pędzi z powrotem do baru, aby dalej grać na nerwach Donniemu. Atlas rozrywa kolejnego potwora wezwanego przez Dragon Ridera i wyraźnie zaczyna tracić nad sobą kontrolę. Abe zastanawia się, co powinien z nim zrobić, a w tym momencie, jego stara zbroja spada z nieba i ląduje obok Carol. Zanim jednak Jenkins dobiegnie do niej, zostaje zaatakowany przez Llyrona, który rzuca nim i wyśmiewa, że potrzebuje zbroi, aby być bohaterem. Wtedy do akcji włącza się Chen Lu, który okłada pięściami Llyrona. Jenkins mówi, że wystarczy odwodnić go impulsem energetycznym, ale Radioactive Man oświadcza, że chce, aby on cierpiał tak, jak cierpieli niewinni ludzie w Pekinie. W takim razie, Abe postanawia nie wchodzić mu w drogę i zająć się zbroją, a już po chwili dołącza do walczących jako Beetle i przejmuje dowodzenie. Każe Atlasowi zostawić potwora i sprawdzić, czy nikt nie ucierpiał w gruzach mostu, aby uspokoić go choć trochę. Powstrzymuje też Chen Lu przed zabiciem Llyrona, przekonując go, że sprawiedliwość jest ważniejsza od zemsty. Kiedy już wydaje się, że sytuacja jest opanowana, nabrzeżem wstrząsa seria eksplozji. W tym samym czasie, z kokonu znalezionego w oceanie wydobywa się ręka, Songbird kończy zakładać kostium i jest gotowa do akcji, a Joystick wyciąga Blizzarda z baru zaraz po tym, jak Speed Demon wybiega stamtąd. Na niebie nad Manhattanem pojawia się tuzin latających pojazdów, a głos von Struckera każe mieszkańcom przygotować się na śmierć. Abe uświadamia sobie, że wszyscy byli manipulowani.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.