Avalon » Serie komiksowe » Marvel Knights: Spider-Man » Marvel Knights: Spider-Man #21

Marvel Knights: Spider-Man #21

Marvel Knights: Spider-Man #21

"The Other: Evolve or Die" - part 8: "Aftermath"

Postacie
Cytat

Mary Jane: "The mask wasn't a hero, Tony. Peter was the hero before the mask and under the mask."

Streszczenie

Mary Jane ukrywa się w windzie, płacząc. Nie chce, by inni widzieli ją w takim stanie.

Po chwili rozmawia z May, która mimo, że słyszała już wiele rzeczy czeka na to, co powie żona jej bratanka, naoczny świadek. MJ przytula ją powtarzając w kółko jedno słowo - odszedł. May mówi, że to niesprawiedliwe, ponieważ on miał ją przeżyć. Po tych słowach następuje cisza. W końcu Mary udaje się do pomieszczenia przygotowanego specjalnie na takie "okazje".

Po wyjściu z pokoju zaczepia ją Steve Rogers. Dodaje jej otuchy, jednocześnie mówiąc, że może porozmawiać z May. Dziewczyna uważa, że to świetny pomysł ze względu na szacunek, jakim May darzy Kapitana Amerykę i przyjaźń pomiędzy nim, a Peterem. Kiedy odchodzi, MJ udaje się do Tony’ego.

Gabinet Starka. Tony wyjaśnia cała sytuację: część bohaterów działa otwarcie, część nosi maski i w ich przypadku należy zająć się ich ciałem w odpowiedni sposób. Zwykła, upozorowana śmierć nie zwróci podejrzeń wrogów bohatera i jego rodzina będzie bezpieczna. MJ bawiąca się dla uspokojenia spinaczem pyta, czy nie mogą po prostu wsadzić ciał do auta. W odpowiedzi słyszy, że ciało Petera jest w takim stanie, że trudno będzie komuś wmówić, że nie został pobity. Są trzy opcje: zniknięcie ciała w wodzie, co niestety może zwrócić na nich uwagę policji, opcja numer dwa to "korekta" ciała tak, aby wyglądało jakby spotkało się ze śrubą okrętu, opcja numer trzy to całkowite oszpecenie zwłok. Milioner zagłębia się w temat opowiadając ze szczegółami, co będzie się działo z łamanymi kośćmi, nie mogąca tego znieść Mary płacząc wybiega z gabinetu i zamyka się w toalecie.

Po wyjściu z toalety zaczepia ją Logan. Jego skrucha zamienia się w propozycję randki z dziewczyną, skoro umarł jej mąż. MJ słysząc to policzkuje go i odbiega płacząc. Jervis widząc to upomina go, ale Wolverine odpowiada, że zrobił to specjalnie, ponieważ doskonale wie, co dziewczyna teraz przeżywa. Ten sposób zawsze działa w jego przypadku: smutek zostaje zamieniony w gniew dając siłę, która napędzi żywot w taki czy inny sposób. Przyznaje, że to bolesne, ale nie widzi innego rozwiązania, a dziewczyna nienawidzi go już w takim stopniu, że jest idealnym kandydatem do zranienia jej.

Mary wraca do gabinetu Starka mówiąc, że podjęła decyzję. Kocha Petera zbyt mocno, by pozwolić, żeby upozorować jego śmierć w żałosny sposób. Był jej bohaterem i tak mają zapamiętać go inni. Jej wersja wydarzeń to bójka, jaką wszczęło kilku mężczyzn, Peter kazał jej uciekać, a kiedy wróciła, ciała już tam nie było. Jest również gotowa wykonać fałszywy telefon. Tony przestaje na jej decyzję.

Później. Jessica zastaje MJ na tarasie. Ta tłumacząc się mówi, że nie może spać. Zaczynają rozmawiać o wydarzeniach ostatnich dni. Jess. mówi, że nie widziała nigdy tak silnej rodziny, jak ta Petera. Dodaje, że mimo, iż wcześniej nie czuła jakiegoś połączenia z Peterem, to czuła jak odchodził. Nie umie tego sprecyzować i nawet nie chce myśleć, jak czuje się teraz Mary Jane. Ta mówi, że sama łapie się na tym, że cały czas chce się dzielić z mężem każdą myślą, ale kiedy odwraca głowę przypomina sobie, że jego już nie ma.

Po chwili coś dzieje się na górnych poziomach budynku. Tony załącza alarm, w rezultacie czego kobiety kierują się w stronę laboratorium, ponieważ, jak mówi Cage napotkany po drodze, to tam coś się stało. Będąc na miejscu widzą Tony’ego, który nie chce pozwolić wejść do środka MJ. Ta ignoruje go i po chwili mdleje, widząc ciało męża z rozprutą klatką piersiową. Captain America, który zjawia się w pomieszczeniu, zwraca uwagę na małą ilość szkła leżącą na podłodze. Jego zdaniem szyba nie została zbita z zewnątrz, lecz z wewnątrz, dlatego jest tak mało szkła na podłodze [zwykła, przezroczysta szyba w laboratorium-kostnicy - szklarz Snak3]. Słysząc to Tony przestaje rzucać groźby i każe Luke’owi sprawdzić wszystkie drzwi prowadzące do tego pomieszczenia. Sam udaje się obejrzeć obraz zarejestrowany przez kamery. Nie wie, kto mógłby być tak sprytny, żeby niepostrzeżenie dostać się w to miejsce. Chce coś dodać, ale milknie patrząc na ciało Petera.

Rano. Dzieciaki ze szkolnej wycieczki biegają i łapią pająki. Towarzyszy im nauczycielka opowiadająca ciekawostki o życiu tych stawonogów. Jedna z nich dotyczy umiejętności polegającej na porzuceniu starego ciała i budowie nowego. Jeden z uczniów - Davin, zauważa coś pod mostem, ale szybko o tym zapomina słysząc drwiny kolegów. Klasa kieruje się do następnego punktu wycieczki, jakim jest zoo. Pod mostem znajduje się olbrzymi kokon z mężczyzną w środku...

Autor: Snak3

Galeria numeru

Marvel Knights: Spider-Man #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.