Avalon » Serie komiksowe » Doctor Spectrum » Doctor Spectrum #1

Doctor Spectrum #1

Doctor Spectrum #1

"Full Spectrum" - part 1

Postacie
Cytat

Kryształ: "The answer you're looking for is not what do I want from you, but what will I do with you when I'm done. There is something worse than death - wishing you were."

Streszczenie

Kapral Joe Ledger jest w trakcie wykonywania misji w Gwatemali, kiedy zostaje wezwany z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Ledger jest zwany „Doktorem”, ponieważ nikt tak jak on nie potrafi z precyzją właściwą chirurgowi wykonać powierzonego mu zadania. Generał Casey uważa, że tylko on ze swoją silną wolą i umiejętnością skupienia będzie mógł w stanie użyć kryształu znalezionego w kapsule, która przywiozła na Ziemię Hyperiona. Testy rozpoczynają się. Ledger bierze kryształ i potrafi użyć go jako broń emitującą promienie. Z każdym kolejnym strzałem odczuwa mniejszy ból i większą kontrolę nad przedmiotem z kosmosu. W pewnym momencie kryształ łączy się z dłonią Ledgera, a on sam traci przytomność.

Joe budzi się nagi w ciemnym miejscu, gdzie jedynym oświetleniem jest snop światła padający na niego. Zaczyna się zastanawiać, jak się tu zjawił, kiedy nagle sceneria zmienia się. Ledger ma na sobie mundur i jest otoczony przez żołnierzy ze swojego oddziału. Przypomina sobie, że to już się kiedyś zdarzyło. Pamiętając, jak wydostać się z wrogiego terenu, prowadzi swoich ludzi. Wysyła jednego z nich przodem, każąc mu tym razem trzymać głowę nisko, ale to nie pomaga i żołnierz zostaje postrzelony tak, jak to pamięta Joe. Wściekły wybiega do przodu i osłania resztę oddziału, która wybiega przez drzwi. Joe podąża za nimi…

…i znajduje się w kuchni swojego dawnego domu, sam będąc dzieckiem. Z wrażenia przeklina, ale jego matka przypomina mu, że ojciec nie lubi, kiedy on to robi. Joe mówi, że to nie jest jego ojciec. Mary zabrania mu tak myśleć, ponieważ Eddie jest najlepszym, co mogło ich spotkać. Prawdziwy ojciec Joe nie chciał go, więc zostawił Mary i syna, nie interesując się nawet, jak on miał na imię, a teraz Eddie jest jej mężem. Kobieta każe Joe iść się umyć, ponieważ ojciec nie lubi, kiedy wygląda niechlujnie. Joe wychodzi z kuchni…

…i zauważa, że znów jest dorosły. Właśnie wyszedł spod prysznica. Jego dziewczyna, Anna, znalazła bieliznę innej kobiety w jego mieszkaniu i zrywa z nim. Ubiera się i wychodzi, stwierdzając, że Joe nawet nie próbował jej zatrzymać.

Joe jest badany przez doktora Nortona, który uważa, że stan Ledgera jest zły i chce go zabrać do szpitala. Generał Casey nie zgadza się, jego zdanie podziela doktor Steadman. Nie chcą też powiedzieć Nortonowi, co się naprawdę stało. Ten mówi, że zobowiąże się do zachowania tajemnicy, jeżeli tylko pomoże mu to w uratowaniu kaprala. Steadman zdradza, że Ledger brał udział w testach nowej broni – kryształu, który zespolił się z jego dłonią w wyniku błędu. Casey oznajmia Nortonowi, że jeżeli ten chce brać dalej w tym udział, musi wiedzieć jedno: żołnierz nie jest ważny, ważny jest jedynie kryształ. Tymczasem przykuwa on uwagę jednego z sanitariuszy. Uważa on, że gdyby zdjął go z ręki Ledgera, generał byłby zadowolony. Sięga więc po niego…

Joe znajduje się związany. Przed nim stoi Anna, ale kiedy mówi obcym głosem, że Joe próbuje ją kontrolować, Ledger orientuje się, że to nie ona. Denerwuje się i próbuje zaatakować kobietę.

…i następuje wybuch. Po opadnięciu dymu wokół noszy, na których leży Ledger, znajduje się krater, a sanitariusz został spalony na popiół.

Przed Joe stoi jego sobowtór – postać, którą postanowił przybrać kryształ. Pyta się go, co czuł i czego pragnął, kiedy wziął go do ręki i jego energia zaczęła przepływać przez ciało Ledgera. Kryształ mówi, że żołnierz poczuł tę moc i podobało mu się to. Joe stwierdza, że nie da się złamać i prędzej umrze. Kryształ odpowiada, że ludzie nie mają dla niego znaczenia, a Ledger powinien się martwić nie tym, czego on od niego chce, lecz co z nim zrobi, kiedy już to dostanie.

W karetce doktor Norton mówi do Joe, że cieszy się z powodu ustabilizowania jego stanu. Dodaje, że przypomina mu jego syna, Harry’ego, który również był żołnierzem, zawsze gotowy do służby ojczyźnie. Obiecuje, że zrobi wszystko, żeby uratować Ledgera i pokazać, że nie każdy żołnierz powinien być przeznaczony na straty, kiedy tak jest wygodniej.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Doctor Spectrum #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.