Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk » She-Hulk #10

She-Hulk #10

She-Hulk #10

"Skeeter"

Postacie
Cytat

The Fallen One: "(...) what I want is to give you this gift of infinite power!"

Streszczenie

Gdzieś w przestrzeni kosmicznej unosi się samotny statek należący do obserwatora imieniem Zoma. Spędził on wieki w samotności, lecz teraz ma gościa - niepożądanego gościa, z którym nie ma nawet ochoty rozmawiać, powołując się na odwieczne prawa Obserwatorów. Przybysz jednak oferuje mu okazję zniszczenia kogoś, kogo nienawidzą oboje - osoby odpowiedzialnej za banicję i uciszenie jego kuzyna Qyre. W zamian chce tylko informacji o osobie, która najbardziej nienawidzi She-Hulk, więc Zoma zgadza się podzielić tą wiedzą i pokazuje mu ostatnie spotkanie Sulkie z Titanią, po którym ta druga wylądowała w błocie, wiele kilometrów za miastem. Obserwator zauważa, że nie dorównuje ona siłą She-Hulk, lecz ten drugi twierdzi, że liczy się głównie jej nienawiść i chciałby poznać całą jej historię. W takim razie, Zoma zaczyna opowieść...

 

Mary MacPherran urodziła się przedwcześnie. Dzieciństwo spędziła w domu sowich ciężko pracujących rodziców, otoczona przez starszych braci, z którymi nie mogła się dogadać, więc bardzo wcześnie uciekła do własnego świata bajek i fantazji. Nie dogadywała się również z rówieśnikami w szkole, bo szybko przestała rosnąć i była przez nie ignorowana. To one nadały jej przezwisko Skeeter, jako skrót od moskita. Stała się wiec odludkiem i zaprzyjaźniła się z inną nielubianą dziewczyną - Marską. Razem zatrudniły się w sklepie samoobsługowym, gdzie Mary wydawała większość wypłaty na zdrapki i kupony, marząc o wielkiej wygranej, która odmieni jej życie. Później zatrudniła się w sklepie z komiksami i spędzała długie godziny na czytaniu niezwykłych opowieści o ludziach, których życie odmieniło się drastycznie w jednej chwili marząc, że jej również przytrafi się coś takiego. Któregoś dnia przez przypadek dostała się w sam środek bijatyki między Spider-Woman a Man-Bullem i zrobiło to na niej taki wielkie wrażenie, że nie mogła spać przez całą noc. Kiedy następnego dnia w pracy wszyscy mówili o bitwie, a Marsha zauważyła, że mary ma taki sam kolor włosów jak Spider-Woman, powiedziała jej, że prowadzi podwójne życie i wymyśliła na poczekaniu bajkę o tym, jak zdobyła swoje pajęcze moce. Nie spodziewała się, że jej najlepsza przyjaciółka rozpowie o tym w całym mieście. Prawda wyszła na jaw, kiedy obie zostały zaproszone na przyjęcie urodzinowe Vanessy Ashwood, z którą zawsze się nienawidziły i przypadkiem Mary usłyszała jak ktoś mówił o jej rzekomej tajemnicy. Natychmiast zrobiła Marshy awanturę, ale w końcu puściła jej wszystko płazem, dostrzegając w sytuacji możliwość odmiany swojego losu. Jednak dokładnie w tej chwili, kawałek miasta wraz z okolicami został oderwany od ziemi, by stać się częścią sztucznej planety stworzonej przez Beyondera jako pole walki w jego Tajnej Wojnie. Kłamstwo Mary wyszło na jaw, kiedy prawdziwa Spider-Woman uratowała wszystkich obecnych na przyjęciu, a ona sam i Marsha uciekły do lasu przed wściekłymi nastolatkami. Tam znalazł je Dr Doom, który widząc całą sytuację zaproponował im możliwość odegrania się na prześladowcach. Zabrał je do swojej cytadeli, gdzie z użyciem obcej technologii odmienił ich ciała. Mary zyskała ogromną siłę i przyjęła imię Titania, zaś jej przyjaciółka wybrała imię Volcana, gdyż jej ciało zmieniło się w płonącą lawę. Wkrótce jej życie odmieniło się, choć nie tak, jak sobie tego życzyła - znalazła jednak w całej sytuacji dobre strony i odrobinę szczęścia u boku Absorbing Mana.

 

W tym momencie opowieść Zomy zostaje przerwana, bo jego rozmówcy nie obchodzą takie szczegóły - chce poznać historię nienawiści między Titanią a She-Hulk. Obserwator przechodzi więc do rzeczy:

 

Po raz pierwszy obie panie spotkały się jeszcze w czasie Secret Wars. Shulkie właśnie spuszczała łomot Wrecking Crew, kiedy zaskoczyła ją Mary. Przez pewien czas walczyły jak równa z równą, więc pewna siebie Titania powstrzymała innych łotrów od ingerencji. Niechcący jednak, Crusher Creed zwrócił się do niej per Skeeter, a Jen natychmiast podłapała przydomek i zaczęła szydzić z przeciwniczki, zyskując dzięki temu przewagę. Titania musiała poprosić o pomoc, a od tej chwili przylgnęło do niej poczucie upokorzenia, które przełożyło się na pasmo kolejnych porażek. Kiedy Molecule Man zdołał oderwać fragment Denver od planety Beyondera i skierować go ku ziemi, Mary wykorzystała okazję, by odnaleźć Vanessę i zemścić się na niej, jednak wcale nie poczuła się lepiej, bo tak naprawdę pragnęła zemsty na She-Hulk. Los sprawił, że spotkały się później jeszcze wiele razy, ale za każdym razem Titania przegrywała i czuła się jeszcze bardziej upokorzona, więc poświeciła wszystko, nawet rodzinę, aby wreszcie pokonać odwieczną rywalkę. Przez ostatnie miesiące tylko ćwiczyła i dzięki olbrzymim nakładom racy oraz sile woli, zwiększyła swoje możliwości wielokrotnie, jednak kiedy wreszcie postanowiła zaatakować, została ponownie potraktowana jak komar.

 

Właśnie w tej chwili, kiedy Mary leży pokonana i zrezygnowana w kraterze, jaki wybiła w ziemi przy upadku, ląduje koło niej tajemniczy przybysz. Przedstawia się jako The Fallen One [Pokonany - Gil], niegdyś znany jako Champion of the Universe i oferuje jej Klejnot Mocy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.