Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #3

New Thunderbolts #3

New Thunderbolts #3

"Heavy Burdens"

Postacie
Cytat

MACH IV: "How do you feel about the devil you know stopping the devil you don't?"

Spider-Man: "Depends on the devil..."

Streszczenie

At'la'tique to termin stworzony wieki temu przez atlantydzkiego poetę i fanatyka religijnego. Oznacza "furię oceanu" i został zaadoptowany przez radykalną frakcję mieszkańców Atlantydy, której zbrojnym ramieniem jest Fathom Five. Ich filozofia jest prosta - zniszczenie świata na powierzchni i wszystkich, którzy mu sprzyjają, a to oznacza również władcę Atlantydy - Namora. Siły rządowe nie pozostają im jednak dłużne i tym razem to one przypuszczają zmasowany atak na siedzibę separatystów. Bez przewodnictwa Namora nie mają jednak większych szans przeciwko Fathom Five - mogą tylko dać im do zrozumienia, że Namor zna miejsce ich pobytu i postanowił się nimi zająć. Pod przywództwem Llyrona, Fathom Five szybko niszczy cały oddział. Mistress Nagala - przywódczyni sekty - wyraża ubolewanie, że musieli znowu walczyć ze swoimi współbraćmi, ale Llyron uważa, że to wszystko jest winą Namora oraz że powinni jak najszybciej przypuścić kolejny atak na powierzchnię. Ponieważ jego zapał zostaje ostudzony, wyładowuje wściekłość, niszcząc jeden z kabli telekomunikacyjnych, biegnących po dnie oceanu.

Baron von Strucker zostaje poinformowany o reakcji giełdy na przerwę komunikacyjną, jednak uważa tę wiadomość za nieistotną. Kontaktuje się z komendantem jednej z komórek Hydry i pyta, czy bataliony zostały przygotowane do wykonania zadania, a gdy otrzymuje potwierdzenie, wydaje rozkaz rozpoczęcia czystki. Mapa na ekranie wskazuje cel gdzieś na oceanie, a Baron przygląda jej się z uśmiechem i sam do siebie mówi, że nic już go nie powstrzyma. Nie wie, że za oknem czai się Swordsman.

MACH IV przygląda się z wysoka eksplozji w budynku ONZ i jedyne, o czym może myśleć, to czy Melissie nic się nie stało. Wewnątrz, Songbird daje z siebie wszystko, aby utrzymać kopułę z solidnego dźwięku, która chroni zebranych pod nią przed zgnieceniem. Atlas próbuje powiększyć się maksymalnie, aby rozsadzić budynek, ale wciąż jest za mały. Richards każe Blizzardowi otoczyć wszystko lodem, ale ten nie jest pewien, czy da radę, więc Speed Demon ciągnie go za kołnierz, żeby wykonał zadanie.

Przed budynkiem zatrzymuje się pojazd specjalnego oddziału policji o kryptonimie Code Blue. MACH IV wchodzi na częstotliwość policyjną, aby się z nimi skontaktować, ale dowódca oddziału grozi mu za to aresztowaniem. Jednak, kiedy jego ludzie wyciągają broń, a dalsze negocjacje wiszą na włosku, pojawia się Spider-Man, który rozbraja policjantów i przekonuje wszystkich, aby najpierw zajęli się zagrożeniem. Jenkins wyjaśnia, co się stało, wiec Spidey zgadza się odłożyć dawne zaszłości na bok i pomóc, chociaż nie bardzo wierzy, że ktokolwiek ocalał w gruzowisku.

Reed Richards próbuje dowiedzieć się od Joystick czegoś o zasilaniu jej broni, ale ona niewiele może powiedzieć ponad to, że zasilanie opiera się na ogniwie strontowym. To oznacza, że wszystkim grozi skażenie radioaktywne, ale w tej chwili najważniejsze jest wydostanie się z gruzów. Speed Demon i Blizzard wspólnie gaszą ogień, ale kombinezon tego drugiego nie wytrzymuje i zaczyna przeciekać. Mel każe mu zapanować nad tym, bo według Richardsa tylko otoczenie budynku lodem zatrzyma rozprzestrzenienie się radioaktywnego pyłu.

Spider-Man i MACH IV wspólnie pracują nad stabilizacją górnej części budynku, a gdy to się udaje, zaczynają ewakuować ludzi z biur przez okna. Ponieważ policja okazuje się niezbyt pomocna, Jenkins postanawia wezwać pomoc. Kontaktuje się ze Struckerem i oświadcza, że potrzebuje pomocy w związku z radioaktywnym skażeniem terenu. Zna właściwego człowieka i wie, że jest na Manhattanie, ale potrzebuje jego kontaktów w chińskiej ambasadzie, aby go tu sprowadzić. Stawia sprawę jasno - jeśli Chen Lu nie zatrzyma promieniowania, wszyscy w okolicy mogą umrzeć w ciągu kilku godzin. Baron odpowiada, że nic go to nie obchodzi.

Songbird zaczyna słabnąć, a jej bariera powoli puszcza. Widząc to, Atlas po raz kolejny przekracza granicę swoich możliwości i powiększa się do takich rozmiarów, aby samodzielnie podtrzymać konstrukcję budynku. Richards próbuje na szybkiego wzmocnić uprząż Melissy, ale teraz dla odmiany poddaje się kombinezon Blizzarda. Bez ciągle odnawianych lodowych podpór, budynek zaczyna się osuwać, a cały jego ciężar spoczywa teraz na barkach Atlasa. Na zewnątrz, Spider-Man i MACH IV próbują wyłapywać fragmenty gruzu, ale jest ich zbyt wiele, a jeden z kamieni uszkadza zbroję Jenkinsa i przygniata go. Ponaglana przez Atlasa, Songbird każe wszystkim uciekać, ale szybki zwiad Andersa ujawnia, że wszystkie drogi zostały zablokowane przez gruz. Cała nadzieja w tym, ze Joystick i Mr. Fantastic zdołają przecisnąć się przez szczeliny i pociągnąć za sobą wiązkę solidnego dźwięku, którą Melissa będzie mogła rozszerzyć w tunel. Joystick potrzebuje jednak szczególnej zachęty, więc Mel musi zagrać na jej ambicji, aby wykonała zadanie. W końcu jednak udaje się znaleźć przejście i wszyscy poza Songbird i Atlasem mogą opuścić gruzowisko. Okazuje się jednak, że promieniowanie zaczyna rozpraszać energię jonową, która jest podstawą mocy Erika i tylko kwestią czasu jest, nim oboje zostaną przysypani. Gdy nikt już nie ma pomysłu, co robić dalej, na niebie pojawia się śmigłowiec z oznaczeniami ONZ, z którego wyskakuje Radioactive Man. Naturalnie zaczyna pochłaniać promieniowanie z okolicy, dzięki czemu Atlas odzyskuje siły, uważa jednak, że jest już za późno i nie wytrzyma dłużej. Melissa krzyczy jednak, ze teraz nie może się poddać i jeśli będzie musiała, sama utrzyma budynek. Obecność Radioactive Mana budzi mieszane uczucia, ale udaje mu się wyjaśnić, że przybył tu na prośbę chińskiego rządu i nie zagraża nikomu - przynajmniej na razie, bo ma do pogadania z Namorem na temat niedawnego ataku Fathom Five na Pekin. Tymczasem jednak, Namor zajmuje się uwalnianiem Jenkinsa spod gruzu i z uszkodzonej zbroi, a policjanci oznajmiają, że Damage Control są już na miejscu. Nagle, ze ściany budynku wydobywa się ręka Atlasa, a po chwili ukazuje się cały, większy niż kiedykolwiek wcześniej - teraz nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem całej konstrukcji. Abe wbiega do budynku i odnajduje Melissę - ledwie mówi, ale jest dumna z tego, że przetrwali i opanowali sytuację.

Baron von Strucker ogląda relację z całego zajścia w telewizji. Słyszy, jak Jenkins proponuje Chen Lu przyłączenie się do Thunderbolts i obietnice Namora, że rozprawi się z Fathom Five ostatecznie. Po raz pierwszy jest zadowolony ze swojej inwestycji. Wychodzi na taras, skąd widzi Atlasa, podtrzymującego wieżowiec i głośno zastanawia się nad zmianą roli Thunderbolts w swoich planach. Swordsman pojawia się za jego plecami i oświadcza, że jego knowania kończą się tu i teraz, bo Thunderbolts są pod jego ochroną. Po tych słowach, przebija Barona mieczem.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.