Avalon » Serie komiksowe » Sub-Mariner vol. 2 » Sub-Mariner vol. 2 #2

Sub-Mariner vol. 2 #2

Sub-Mariner vol. 2 #2

"Revolution" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Atlantis zaatakowało Amerykę – lecz pod czyimi rozkazami? Teraz, gdy przywódcy ludzkości przygotowują się do rozpoczęcia ataku na podwodne królestwo, a Iron-Man, szef S.H.I.E.L.D., szamota się, by opóźnić to, co i tak jest nieuniknione, Namor chce odpowiedzi!! Czy Sub Mariner musi bezpośrednio zmierzyć się z S.H.I.E.L.D.? I czy zdradzieccy Atlantydzi zadadzą mu cios w plecy…? Peter Johnson i Matt Cherniss (POWERLESS) oraz międzynarodowa sensacja w osobie Phila Brionesa (WHITE TIGER) przynoszą nowe, śmiałe spojrzenie na monarchę oceanu!

Cytat

Venom: "I'm not normally a huge fan of seafood, but in this case I'll make an exception."

Streszczenie

Laboratorium kryminologii S.H.I.E.L.D., dzisiaj. Tony Stark od progu domaga się wyników, więc lekarz badający znaleziony w gruzach Atlantydy szkielet zaczyna się gęsto tłumaczyć z przeszkód, jakie napotkał. W końcu oświadcza, że udało mu się połączyć dziesięć markerów genetycznych z próbkami DNA Namora, znajdującymi się w posiadaniu S.H.I.E.L.D. i jest prawie pewien, że mają do czynienia ze szczątkami władcy Atlantydy. Nawet Stark jest zaskoczony, bo nie ma pojęcia, jaka siła mogła tego dokonać.

Sześć dni wcześniej. Kiedy flota inwazyjna S.H.I.E.L.D. zbliżała się do Atlantydy, Iron Man odebrał wezwanie z pałacu . Ku jego zaskoczeniu, Namor nie stracił nic ze swojej pewności siebie i z właściwą sobie subtelnością informuje, że nie zostali jeszcze zniszczeni tylko dlatego, że okazał im łaskę. Stark ostrzega go, że nie jest pozycji, by dyktować warunki, ale Namor odpiera, że doprowadzi winnych zamachu przed oblicze sprawiedliwości własnymi metodami, jeśli tylko będzie mógł nie niepokojony przez nikogo działać na powierzchni. Tony przypomina, że są ludzie, którzy jego obwiniają za całą tragedię, a w odpowiedzi Namor nazywa go głupcem i dodaje, że najwyraźniej śmierć Kapitana nie nasyciła jego żądzy wojny. Iron Man nie daje się jednak sprowokować i daje mu godzinę na podjęcie decyzji.

Namor odnajduje w zbrojowni swojego przyjaciela i doradcę, Argosa, aby prosić go o pomoc. Ten oświadcza, że z rozkoszą stanie u jego boku w tej wojnie, ale władca odpowiada, że to na razie nie wchodzi w grę, bo mieszkańcy powierzchni próbują go sprowokować i nie może im na to pozwolić. Zamierza sam udać się na ląd, aby zbadać sprawę i prosi Argosa, aby pod jego nieobecność przejął dowództwo nad armią. Generał pyta, co ma zrobić, jeśli wrogowie zaatakują, odpowiedź zaś jest prosta - zniszczyć ich.

Wkrótce, radary na statku dowodzenia wykrywają szybko zbliżający się obiekt, który uznany zostaje za torpedę. Iron Man osobiście sprawdza jego kurs i odkrywa, że tym obiektem jest sam Namor, każe więc ogłosić alarm bojowy, a sam opuszcza okręt, by wyjść mu na spotkanie. Ponieważ Namor nie reaguje na jego wezwania, odpala w jego kierunku pocisk. Zostaje on jednak odbity i trafia w burtę jednego ze statków, prowadząc do kolizji. Namor tymczasem naciera wprost na Iron Mana. Podczas szamotaniny, raz jeszcze wymieniają się argumentami, ale ponieważ do niczego to nie prowadzi, władca Atlantydy postanawia zderzyć ze sobą dwa okręty, aby zająć czymś przeciwnika. Manewr udaje się, dzięki czemu zyskuje dość czasu, aby odpłynąć.

Tymczasem, w Seattle pewien robotnik schodzi do kanału ściekowego, aby zbadać przyczynę wzrostu poziomu wody. Gdy jest już na dole i włącza latarkę, przed nim, z wody wyłania się trzech mężczyzn. Jeden z nich wysuwa z rękawicy cztery szpony i przypierając robotnika do ściany oświadcza, że posłuży za znakomity przykład dla innych, którzy spróbują przeszkodzić im w działaniu.

Stark z pokorą przyjmuje reprymendę od szefa sztabu i proponuje, że osobiście zajmie się poszukiwaniem zbiega na lądzie. Otrzymuje jednak rozkaz pozostania na stanowisku oraz informację, że poszukiwaniem Namora zajmie się ktoś inny.

Wieczorem, Namor ląduje w pozostałościach Bentonville. Po cichu, uważając na patrole, bada epicentrum wybuchu i dochodzi do wniosku, że tylko jakiś potwór mógł zrobić coś takiego w imieniu Atlantydy. Zauważa na ziemi coś błyszczącego, jakby medalion w kolorze morskich fal, ozdobiony ornamentami. Kiedy mu się przygląda, zostaje zauważony i otoczony przez oddział żołnierzy. Zapewnia, że nie chce zrobić im krzywdy, a ich broń i tak jest nieskuteczna, ale jeden z żołnierzy pociąga za spust, a pozostali za nim. Kule jednak odbijają się od Namora, który ostrzega, że pożałują tego kroku.

Norman Osborn w towarzystwie szefa sztabu wchodzi do kwatery Venoma, przerywając mu posiłek i oświadcza, że mają dla niego zadanie specjalne. Otrzymał polecenie zatrzymania Namora, z użyciem wszelkich niezbędnych środków. Chociaż zazwyczaj Venom nie lubi owoców morza, tym razem z radością się zgadza.

Żołnierze trzynastej komórki zaczynają się już nudzić w oczekiwaniu na rozkazy. Wszyscy się niecierpliwią, ale dowódca przypomina im, że muszą działać według planu, a to oznacza najpierw przeprowadzenie kolejnego ataku, który ma wywołać efekt psychologiczny. Jeśli przy tej okazji przyjdzie im się spotkać ze zdradzieckim władcą, sam pierwszy ustawi się w kolejce, żeby splunąć na jego grób.

Namor przecina niebo nad stanem Nowy Jork. Jest już pewien, że buntownicy zaatakują wkrótce, ale przed walką chce zapewnić sobie wsparcie, dlatego zmierza właśnie do siedziby swojego długoletniego sojusznika - Charlesa Xaviera. Kiedy ląduje na dziedzińcu, szkoła wydaje się opuszczona, jednak szybko odkrywa, że tak nie jest, bo za jego plecami pojawia się Wolverine, gotowy do walki z rzekomym terrorystą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sub-Mariner vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.