Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #57

Wolverine vol. 3 #57

Wolverine vol. 3 #57

"Logan Dies" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Marc Guggenheim wraca do serii, która rozpoczęła jego karierę. Tytuł mówi wszystko: "The Death of Logan". Poznamy limity i granice flagowego bohatera, a nawet pójdziemy krok dalej.

Cytat

Wolverine (o Amir): "You my by askin' yourself, 'What does an Atlantean care about Iraq?' Well, y'know how politics make for unexpected bedfellows? Bedfellows sometimes make for unexpected politics."

Streszczenie

Dwudziesty drugi kwietnia 1915 r., pod Ypres, w Belgii. Siły Ententy szturmują na uciekające wojska niemieckie. Wśród nich jest ubrany w kanadyjski mundur Logan – przebija się przez zasieki i trafia do okopów wroga. Szybko kończy mu się amunicja w karabinie, więc gdy atakuje go kolejny niemiecki żołnierz, zaczyna obijać go pięściami, a następnie skręca kark. Wtedy zauważa, że pozostali alianci padają jeden po drugim, choć nie słychać żadnych wystrzałów ani wybuchów... Gdy żołnierze zaczynają krzyczeć z bólu, a on sam zaczyna wyczuwać jakiś sterylny zapach, zgaduje, co się stało – Niemcy przypuścili atak chemiczny z użyciem chloru [z lekcji historii pamiętamy, że był to pierwszy taki atak przeprowadzony na tak dużą skalę – dop. bawiąc, uczący S_O]. Pada na ziemię, ale dzięki swemu czynnikowi gojącemu szybko wstaje i w tej samej chwili zauważa zbliżających się niemieckich żołnierzy w maskach gazowych. Wskakuje do okopu i łapie dwa karabiny. Niestety – bez amunicji. Odłamuje więc bagnety i przytwierdza je sobie do przedramion, a następnie atakuje wrogie oddziały.

Dzisiaj, miasto Fadhil w Iraku. Od dwóch tygodni Wolverine siedzi w tym kraju, pomagając „nowym znajomym” w zwalczaniu nowej grupy terrorystycznej – Scimitaru. Ich bojówki pojawiają się dosłownie wszędzie, gdzie wybuchają konflikty, i czerpią z nich zyski. Na szczęście może liczyć na pomoc jednego z owych „nowych znajomych” – Amir, atlantydzkiej agentki [która pojawiła się w Vendetcie, poprzedniej historii Guggenheima (Wolverine #42-48) – dop. S_O]. Razem pacyfikują bazę Scimitaru, po czym dzięki jednemu z komputerów poznają kolejne plany terrorystów – zamach na Tony’ego Starka, dyrektora S.H.I.E.L.D..

Kilka chwil później pędzą już X-Jetem w kierunku Hellicarriera z szybkością dwudziestokrotnie przekraczającą prędkość dźwięku – Amir za sterami samolotu, Logan natomiast w znacznie mniej komfortowych warunkach – by zaoszczędzić jak najwięcej czasu, uczepił się spodu pojazdu. W momencie, w którym przelatują nad latającą fortecą S.H.I.E.L.D., Wolverine puszcza samolot i ląduje na powierzchni lotniskowca. Podziwiając styl sterującej X-Jetem Atlantki, stwierdza, że najwyraźniej się zakochał. Kierując się na mostek, wspomina swoje wcześniejsze miłości, którym związek z nim nie wyszedł na dobre. Gdy w końcu dobiega na miejsce, zauważa, że przybył za późno – agent Scimitaru już tu jest. Logan atakuje go, jednak „kevlarowy” pancerz terrorysty okazje się być zrobiony z adamantium i pazury X-Mana nie są w stanie go przebić. W tej samej chwili, w której mutant zgaduje, że to pułapka, induktory obrazu zostają wyłączone, „Tony Stark” okazuje się być kolejnym agentem Scimitaru, a „Hellicarrier” – jednostką latającą terrorystów. Wolvie zabija „Starka”, po czym atakuje okutego w adamantium przeciwnika. Pokonanie go okazuje się jednak znacznie trudniejsze, niż Logan początkowo myślał – jego adwersarz jest szybki, dobrze wytrenowany i nie walczy fair. Wolverine stwierdza jednak, że też ma kilka asów w rękawie, i nagle terrorysta zostaje postrzelony przez Amir. Podnosi się jednak i zabija agentkę Namora shurikenem.

Logan po raz kolejny w życiu trzyma w rękach martwe ciało swej miłości. Wściekły, poddaje się berserkerskiemu szałowi i rzuca się na mordercę, jednak ten tylko na to czekał i wykorzystując furię Wolverine’a i jego bliskość, wpycha mu coś do gardła. Zanim mutant zdąży się zorientować, co to jest, obiekt zostaje zdetonowany, a klatka piersiowa Logana – rozerwana przez wybuch.

Trzy godziny później na miejscu rozbicia się „Hellicarriera” Scimitaru pojawia się S.H.I.E.L.D.. Maria Hill zgaduje, że Scimitar postanowił wyrobić sobie reputację ważnego gracza poprzez pokonanie Wolverine’a, jednak Tony Stark nie jest co do tego przekonany. Inna agentka stwierdza, że wszystkie rany mutanta zdążyły się już zagoić, a jego puls jest silny i stabilny, jednak z jakiegoś powodu nie odzyskał przytomności. To jeszcze bardziej dziwi Starka – czemu Logan znajduje się w stanie śmierci klinicznej?

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #57 Wolverine vol. 3 #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.