Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #23

New Excalibur #23

New Excalibur #23

"Too many ways to die!"

Postacie
Zapowiedź

Przyszłość wszystkiego stanęła pod znakiem zapytania. Captain Britain i New Excalibur muszą za wszelką cenę pokonać Albiona.

Cytat

Wisdom: "I really need to have my head examined."

Streszczenie

Londyn. W szpitalnych pomieszczeniach pojawia się jeden z ludzi Albiona. Zaskoczony mężczyzna zostaje zaatakowany przez rezydującą w ciele lekarki Nocturne. Po chwili dziewczyna przeskakuje do nowego ciała. W umyśle jej ofiary dochodzi do pojedynku, którego zwycięzcą zostaje TJ, która następnie sprawdza zdolności nowego "gospodarza", po czym znajduje pomoc dla lekarki, która wciąż jeszcze nie odzyskała przytomności. Po odnalezieniu drużyny Albiona dołącza do pozostałych, obserwując olbrzymią falę lodu i śniegu zbliżającą się w ich kierunku. Na jej szczycie suną Iceman i Pete Wisdom, za nimi zaś lecą Angel i Marvel Girl. W tym samym czasie Juggernaut i Dazzler nadciągają, podróżując kanałami. Captain Britain i Lionheart pozostają wysoko w powietrzu, obserwując całą akcję z góry.

Gdy lawina uderza, kapitanowie Albiona nie mają nawet szansy, by zbliżyć się do Icemana. Tymczasem wciąż będąca w ciele jednego z nich Nocturne stara się uratować przed lodem jak najwięcej cywili.

Kilku kapitanów walczy z Marvel Girl. Kobieta, zdawszy sobie sprawę, że podobnie jak ich przywódca również oni chronieni są przed telepatią, używa telekinezy i uderza w nich wszystkim, z czego może skorzystać. Gdy jeden z nich traci swoją tarczę, Jean wykorzystuje to i natychmiast uderza w jego umysł. Po chwili mężczyzna spada na ziemię. Ekstaza przyjaciółki przeraża Angela. W swej astralnej postaci kobieta zaczyna dyskusję z Warrenem, próbując przekonać go do swoich racji. Niestety rozkojarzyło to mutanta, który zostaje ugodzony mieczem jednego z przeciwników.

Nagle w innym miejscu pojawia się Dazzler, oślepiając wrogów swym blaskiem, którego udaje się uniknąć Albionowi i Sage. Chwilę później z podziemi wyłania się Juggernaut. Zaatakowany przez dwóch kapitanów Cain traci równowagę, jednak z małą pomocą Icemana udaje mu się ich dosięgnąć. Krótka walka kończy się zwycięstwem opancerzonego kolosa.

W innym miejscu jeden z ludzi Albiona walczy z Wisdomem, gdy uderza w niego Marvel Girl. Nieoczekiwanie mężczyzna nie upada, a zamiast tego zadaje cios Pete'owi. Zawieszonemu nad leżącym agentem ostrzu nie dane jest opaść, gdyż na przeszkodzie staje ranny Angel. Nie będąc w pełni sił, Warren odsłania się i traci oba skrzydła. Gdy jego bezwładne ciało spada, Marvel Girl z furią atakuje odpowiedzialnego za to przeciwnika, wbijając mu mentalne ostrze w twarz. Nagle za gardło chwyta ją Albion, ale nim zdąży zrobić coś więcej, rzuca się na niego Captain Britain. Po kilku zadanych ciosach jego atak zostaje powstrzymany przez Britannię, jednak Brian nie podejmuje z nią walki, zdejmując jedynie maskę i przypominając jej kim jest naprawdę.

W tym czasie Albion zdążył już się otrząsnąć i znów zaczyna walkę z Braddockiem. Dwaj mężczyźni o takich samym twarzach stają naprzeciw siebie.

Autor: dexx

Galeria numeru

New Excalibur #23 New Excalibur #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.