Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man vol. 2 » The Spectacular Spider-Man vol. 2 #15

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #15

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #15

"Disassembled Prologue: Under My Skin" - part 1

Postacie
Cytat

Peter Parker (do MJ): "Y'know, I've been working on this theory that all women are actually super-villains-- casue they have the power to distort reality."

Streszczenie

Młody mężczyzna - Brent Davis - rozmarza się przy śniadaniu, wyobrażając sobie, że udaje mu się odnieść olbrzymi sukces w swojej pracy. W pewnym momencie jakiś przenikliwy dźwięk dociera do jego uszu, jakby zupełnie go hipnotyzując. Nie jego jednego. Działaniu tego dźwięku ulega znaczna część mieszkańców Nowego Jorku - niektórzy ludzie idący do pracy czy jedzący lunch, policjanci, lekarze i wielu innych. Źródłem tego hipnotyzującego jazgotu okazuję się być młoda, czarnowłosa kobieta w długiej sukni tego samego koloru, która wysiada z limuzyny gdzieś w centrum miasta.

Tymczasem w mieszkaniu Parkerów, Mary Jane prosi męża, aby obejrzał razem z nią jej ulubiony program w TV. Ten zgadza się, zaznaczając, że później oboje zabiorą Flasha na spacer do parku. Peter wchodzi do łazienki, gdzie podczas mycia rąk zauważa w lustrze, że z jego uszu i nosa zaczyna płynąć krew. Po chwili mężczyzna osuwa się bezwładnie na podłogę. Słysząc odgłos upadku, MJ biegnie do łazienki i znajduje męża na wpół przytomnego. Gdy Parker dochodzi do siebie, oznajmia, że słyszał jakiś przeszywający dźwięk, który sprawił, iż jego pajęczy zmysł zaczął dzwonić tak mocno, jak jeszcze nigdy dotąd.

Do obserwującego okolicę z dachu jednego z budynków Captaina America podlatuje helikopter S.H.I.E.L.D. Ze śmigłowca wysiada Nicholas Fury, który informuje Rogersa, że będzie potrzebował jego pomocy. W innej części Nowego Jorku tajemnicza kobieta spaceruje środkiem ulicy wraz ze swoją zahipnotyzowaną świtą. Wystarcza jeden ruch ręki, aby stojąca jej na drodze taksówka wylądowała w ścianie pobliskiego wieżowca. Do kobiety przyłącza się coraz więcej omamionych przechodniów, którzy bez mrugnięcia okiem wykonują każde jej polecenie i razem wkraczają do jednego z banków. Zbiorowa hipnoza ogarnia coraz większą część miasta i policja ma spore problemy z zaprowadzeniem porządku na ulicach. W kierunku owego banku podąża również Spider-Man, który postanowił odnaleźć źródło tajemniczego dźwięku. Pajęczak ląduje na położonym na wyższych piętrach tarasie budynku, gdzie chwilę później pojawia się także Captain America, opadając na spadochronie. Również kilka wojskowych helikopterów krąży wokół wieżowca. Steve oznajmia Pajęczakowi, że powinni działać ostrożnie, aby nie narazić życia niewinnych ludzi, jednak Parker bez większego zastanowienia wspina się na dach banku, gdzie przebywa kobieta w otoczeniu swoich pomocników. W tym samym kierunku, lecz schodami, podąża Rogers, który zauważa, że niektórzy z nich budują jakby jakiś rodzaj gniazda. Po dotarciu na szczyt Spider-Man staje oko w oko z kobietą, nazywającą siebie Królową. Pajęczakowi wydaje się, że będzie w stanie obezwładnić ją bez żadnych problemów, jednak nieznajoma z łatwością unika jego ataku, a następnie powala go kopniakiem na ziemię. Gdy Peter próbuje ucieczki przed kolejnym ciosem, Królowa używa swojego obezwładniającego krzyku, zdecydowanie go nim osłabiając. Wkrótce na dachu pojawia się także Captain America, który zwraca się do kobiety po imieniu, dając do zrozumienia, iż oboje spotkali się już kiedyś. Steve próbuje pozbawić Adrianę przytomności, rzucając w nią swoją tarczą, jednak cios ten przyjmuje na siebie jeden z jej pomocników, zasłaniając Królową własnym ciałem. Kobieta podnosi tarczę i atakuje Rogersa jego własną bronią, a następnie słaniającego się już na kolanach bohatera również traktuje kopniakiem w twarz. Następnie Ana zbliża się do osłabionego Spider-Mana i oznajmia, iż bardzo się jej on podoba, ponieważ jest w stanie przetrwać bardzo wiele, a właśnie o przetrwanie w tym wszystkim chodzi. Przetrwają tylko niektórzy, gdy bomba wybuchnie. Pajęczak próbuje zebrać w sobie resztki sił, lecz bezskutecznie. Kolejny krzyk kobiety sprawia, że zaczyna on ponownie krwawić z nosa i uszu. Królowa zbliża się do Parkera, podwija jego maskę do góry, a następnie obdarza go namiętnym pocałunkiem...

Autor: maSSive

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.