Avalon » Serie komiksowe » Immortal Iron Fist Annual » Immortal Iron Fist Annual #1

Immortal Iron Fist Annual #1

Immortal Iron Fist Annual #1

"Men of a Certain Deadly Persuasion"

Postacie
Zapowiedź

Księga Iron Fista. Napisana na pergaminie zrobionym ze smoczych łusek Nieśmiertelnego Shou-Lao, opowiada historie życia i sekrety kung-fu każdego mężczyzny i kobiety, którzy nosili brzemię Iron Fista, oprócz dwóch. Pierwszy, Danny Rand, obecny Iron Fist, jest posiadaczem księgi. Drugi to Orson Randall, który posiadł moc w Złotym Wieku i całe życie pozostał zagadką, nawet wtedy, kiedy próbował ucieć przed dziedzictwem. Jeśli Danny ma nadzieję odkryć ostatnie tajemnice Iron Fista, musi znaleźć dawno zaginioną historię życia Orsona i poznać jego sekrety, zanim będzie za późno.

Cytat

Daniel Rand: "My name is Daniel Rand. I am... Incredibly rich. It's pretty great."

Streszczenie

Daniel Rand wyrusza na południe Francji, by tam dowiedzieć się czegoś więcej o swym poprzedniku - Orsonie Randallu. Tu, w willi na przedmieściach prowincjonalnego miasteczka, spotyka się ze starszym mężczyzną, którym okazuje się być Ernst Erskine, znany też jako Lucky Pierre. Ernst osobiście znał ojca Daniela.

Ukryci kilkadziesiąt metrów dalej członkowie Hydry obserwują to spotkanie. Daniel zaproszony do środka poznaje zamieszkujących tu pensjonariuszy, gdyż willa okazuje się być ośrodkiem dla osób w podeszłym wieku. Siedząc przy herbatce Ernst bez pudła opisuje obecną sytuację Randa, w jak wielkim niebezpieczeństwie się on znajduje i z jak niebezpiecznymi ludźmi ma do czynienia. Zanim jednak dojdzie do tej konfrontacji, Lucky Pierre postanawia poopowiadać mu nieco o Iron Fiście.

Wszystko zaczęło się w roku 1928 w Himalajach. W lodowym piekle gdzieś pomiędzy Wschodnim Lodowcem Rongbuk i Changtse znajduje się legendarny Adventurers’ Club, o którego istnieniu wiedzieli jedynie Men of a Certain Deadly Persuasion, tacy jak Orson Randall i Lightning Lords of Nepal, których drogi skrzyżują się tego wieczoru. Lightning Lords of Nepal to trójka miejscowych braci, którzy planują zemścić się na Randallu za zamordowanie ich ojca i kradzież konia. Przyszła ofiara siedzi nieopodal przy barze ze swym towarzyszem, Ernstem, całkiem świadoma planów dotyczących własnej osoby, nic sobie jednak z nich nie robiąc. Za chwilę od słów bracia przechodzą do czynów, w efekcie czego lokal zamienia się w pole bitwy. Orson bez większych problemów pokonuje Lightning Lords of Nepal, sam daje się jednak zaskoczyć towarzyszącej im The Bride of Nine Spiders. Ta wspomina o polowaniach na osobę Randalla, ale tym razem to do niej uśmiechnęło się szczęście. Orson jednak ani myśli o złożeniu broni, wobec którego to faktu trzej bracia przywołują Super Lightning Lorda. Towarzyszący Randallowi Ernst od pewnego już czasu czekał na zewnątrz w pogotowiu z koniem gotowym do drogi. Dlatego też, gdy potężne wyładowanie elektryczne wyrzuca Iron Fista przez okno gospody, Erskine, nie zatrzymując się, łapie go za rękę i pośpiesznie się oddala. Poobijany i potłuczony Orson uzdrowił się później dzięki zogniskowaniu swej wewnętrznej chi, której to sztuczki nauczył się, czytając Bei Bang-Wen.

Daniel i Ernst przenoszą się tymczasem na taras zlokalizowany na piętrze, gdzie beztrosko popijają wino. Żaden nie wie, że posługująca tu opiekunka dosypała im biały proszek do drinków. Nieświadomy tego Erskine kontynuuje opowieść, jak to po wydarzeniach w Nepalu wraz z Orsonem zostali na siebie skazani. Ich głowy były w cenie, co dodatkowo motywowało tę dwójkę do wspólnego działania.

Kolejnym miastem na mapie Orsona Randalla i towarzyszących mu Confederates of The Curious był Nowy Jork. Stawiając czoła coraz to nowym przeciwnikom, tym razem przyszło mu zmierzyć się z żądnymi zemsty wnuczkami Xao z Lightning Lords of Nepal. Połączonymi siłami udaje im się jednak pokonać narowiste panie, a przynajmniej zdążyć oddalić się na bezpieczną odległość, zanim siostrzyczki zdążą przeładować trzymane w ręku karabiny. Towarzyszący w trakcie tych przygód Randallowi młody Wendell Rand, ojciec Daniela, po zniknięciu Orsona stał się spadkobiercą jego fortuny.

Daniel tymczasem zapadł w drzemkę po wypiciu zmieszanego z białym proszkiem wina. Ernst budzi go klaśnięciem dłoni. Kolejną zagadkową kwestią, którą Erskine teraz podejmuje, jest źródło bogactwa Randalla. Odpowiedź na to pytanie omal nie kosztowała Ernsta życia.

Jest rok 1963. Ernst wraz z Orsonem znajdują się na dachu pociągu gnającego przez Mandżurię wśród ośnieżonych łańcuchów górskich. Dodatkowo wrażenia potęguje siarczysty mróz, którym Randall postanowił wyleczyć płuca Erskine'a, gdyż ten od pewnego czasu przejawiał objawy ciężkiej choroby tego narządu. W trakcie tej mającej wyraźnie kuracyjny charakter podróży Orson musi rozprawić się z atakującymi ich ludźmi Hydry. Niedługo po skończonej walce pociąg zatrzymuje się i dwaj towarzysze udają się w stronę jaśniejącego na horyzoncie mdłym światłem miasta. Randall tłumaczy, że w pociągu znalazł nietypową monetę, którą można spotkać jedynie w kilku miejscach na Ziemi. Ta, którą teraz trzyma w dłoni, została wybita tysiąc lat wcześniej w K'un-Lun. W tej wiosce Orson liczy znaleźć kogoś ze starszyzny, kto regularnie handluje z K'un-Lun. Poza tym zauważa tu pełno dziwaków od Xao i chce się dowiedzieć, co tu robią. Nagle spotyka niejakiego Wu-Ana, aspirującego do tronu K'un-Lun. Co budzi zdziwienie Orsona to fakt, że Wu znajduje się wśród żywych mimo, że nie powinien. Pogoń za nim doprowadza dwójkę towarzyszy do portalu, w którym Randall rozpoznaje dzieło ojca. Orson domyśla się, że ten został kupiony przez Wu-An, by utrzymać całą maszynerię w tajemnicy. Orson przechodzi przez portal, po którego drugiej stronie natrafia na ludzi Hydry, co zwyczajowo kończy krwawą jatką.

Prezentem Orsona dla Erskine'a było coś, co można by określić długowiecznością, jakkolwiek Ernstowi wystarczyłoby jedynie, gdyby ten przyłożył swą ognistą pięść do jego płuc i je wyleczył. Co zaś się tyczy Xao, to ostatecznie udało im się go pokonać. Zapewne nie przeszkodzi mu do głowy zaatakować ponownie, lub jego siostrzeńcowi czy wnukowi. Daniel prostuje słowa starca. Xao jest w pobliżu. Dopiero teraz Rand orientuje się, że ktoś celowo dosypał mu środek nasenny do napoju. Na szczęście jego nieprzeciętny refleks pozwala mu wychwycić wystrzelony w Ernsta pocisk. Sam bez chwili zwłoki wyskakuje teraz przez okno do otaczającego willę ogrodu, gdzie aż roi się od ludzi Hydry. Walka nie trwa długo, wystarczająco jednak, by Daniel pozostawił Erskine'a bez opieki. Sam przypomina sobie teraz opiekunkę i pędem rzuca się po schodach na piętro, gdzie zostawił starszego mężczyznę. Pełen obaw, co też zastanie na piętrze, wchodzi do pokoju. Zaniepokojony wcześniej usłyszanym wystrzałem stwierdza teraz, że jego obawy były bezpodstawne. Ernst stoi z pistoletem w dłoni. Z lufy unosi się obłok dymu, zaś tuż obok w kałuży krwi spoczywa martwa opiekunka. Ku swemu zaskoczeniu Daniel stwierdza, że wśród pensjonariuszy znajdują się także inni członkowie Confederates of the Curious, którzy dzięki Orsonowi mogli cieszyć się znacznie wydłużonym życiem. Ponieważ zostało już niewiele czasu, Erskine kieruje Randa wprost do biblioteki. Tutaj Daniel ma możliwość zapoznania się szczegółowo z przygodami Orsona Randalla i jego towarzysza Ernsta Erskine'a, zwanego też jako L.P., co znaczy Lucky Pierre. Nawet dla tak bogatego człowieka, jakim jest Daniel Rand, lektura ta okazuje się być skarbem ponad jego wyobrażenie.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Immortal Iron Fist Annual #1 Immortal Iron Fist Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.