Avalon » Serie komiksowe » Thor vol. 3 » Thor vol. 3 #3

Thor vol. 3 #3

Thor vol. 3 #3

"Everything Old Is New Again"

Postacie
Zapowiedź

Zbrojony Avenger staje przeciwko bogowi piorunów! Tony Stark, nowy dyrektor S.H.I.E.L.D. udaje się do Oklahomy, aby upewnić sie co do plotek o powrocie swojego starego przyjaciela. Thor nie przywita go z otwartymi ramionami. Asgardczyk chciałby zamienić słowo z człowiekiem, który go sklonował.

Cytat

Iron Man: "My armor's fried. How am I supposed to get back to base?"
Thor: "Walk"

Streszczenie

Thor przybył właśnie do Nowego Orleanu, spustoszonego po przejściu huraganu Katrina. Przyglądając się strasznym zniszczeniom, bohater zastanawia się gdzie podczas kataklizmu byli bohaterowie, których moce mogłyby uratować wiele istnień. Zastanawia się też czemu niewidzialna siła zaprowadziła go w pierwszej kolejności właśnie do tego miejsca. Nagle z zadumy wyrywa go jeden z mieszkańców, dalej ukrywających się w zniszczonych domach, który wyrzuca my to, że nie było ze strony bohaterów żadnej pomocy, a oni nie opuszczą tego miejsca, ponieważ to ich życie i ból. Na pytanie gdzie wtedy był, Thor odpowiada, że był martwy. Mężczyzna ironicznie stwierdza, że mimo tego i tak powinien coś zrobić. Każe mu się wynosić z miasta, ponieważ nie jest tu potrzebny, po czym odchodzi z grupą osób.

W tym momencie pojawia się Iron Man, który oznajmia, że muszą porozmawiać. Mówi bogowi piorunów, że cieszy się widząc go żywego. Nie otrzymując żadnej odpowiedzi, postanawia przejść do formalności. Oznajmia, że czasy się zmieniły i teraz można działać w zgodzie z prawem i być z rządem, lub przeciwko niemu. Nie ma innej wersji. Wiedzą, że jest sam w Asgardzie i jeśli będzie chciał być rebeliantem to oni mogą łatwo go powstrzymać. Thor bierze do ręki młot po czym niebo pokrywa sie piorunami. Mówi, że rzeczy rzeczywiście się zmieniły, a Stark ścigał i zamykał w więzieniach tych, których kiedyś obaj nazywali przyjaciółmi. Już to było zniewagą, ale Tony posunął się dalej tworząc jego genetyczną kopię ze skradzionego DNA, kopię, którą przedstawił światu jako prawdziwego Thora. Zbezcześcił jego ciało i zniszczył całą wiarę w niego i to czym jest Thor. Wykrzykuje w gniewie czy to dla Tony'ego jest przyjaźń.

Iron Man próbuje go uspokoić, mówiąc, że nie zna całej historii, ale przerywa mu potężne uderzenie w korpus. Wstając, ładuje repulsory po czym mówiąc, że chciał to załatwić prosta drogą i przeprosi później, uderza potężnym wyładowaniem. Jednak na Thorze nie robi to wrażenia i powstrzymuje szarże Starka potężnym uderzeniem Mjolnira, które wyrzuca go w powietrze i rozbija własnym ciałem parę domów. Zbroja nie nadąża się naprawiać, a Thor stwierdza, że tym razem nie będzie sie powstrzymywał, po czym potężny piorun uderza wprost w Iron Mana. Asgardczyk łapie bohatera za szyję i zrywając hełm [tak, w ostatnich tygodniach, to popularna rozrywka wszystkich zbuntowanych bohaterów :] - dop. Gamart] każe przekazać jego przełożonym, że jeśli spróbują najechać na Asgard, to w niecałą godzinę przekonają sie jakie są różnice między nimi i co oznacza prawdziwa moc. Puszcza go mówiąc, że ma przekazać to ostrzeżenie, żeby pamiętali kim jest władca piorunów, Oznajmia również, że w ich wojnie pozostaje neutralny i ma nadzieje, że nie zostanie zmuszony do zmiany pozycji. Podnoszący sie z ziemi Stark, stwierdza, że mogą iść na kompromis. Asgard będzie traktowany jako ambasada i nie będzie częścią Stanów Zjednoczonych To sprawi, że Asgard i jego mieszkańcy, będą poza jurysdykcją Aktu Rejestracyjnego, a Thor dostanie immunitet dyplomatyczny. Thor mówi, że to wystarczy i pozwala mu odejść. Dodaje jeszcze, że teraz ma ważniejsze sprawy, ale w swoim czasie dokończą tę dyskusję związaną z użyciem jego kodu genetycznego i o przyjaźni, którą kiedyś cenił.

Thor odnajduje człowieka, który przedtem kazał mu odejść. Ten po raz kolejny mówi, że tacy jak on sprawiają tylko kłopoty. Młoda dziewczyna prosi żeby Asgardczyk nie krzywdził jej wujka, ponieważ ten bardzo przeżył powódź i od tej chwili nie jest już taki sam, musiał patrzeć jak giną jego ukochani i stracił wszystko. Mężczyzna każe mu opuścić Most Chce powrócić do snu, ponieważ przebudzenie było trudne. Thor dotyka jego głowy, mówiąc, że smutek bogów, nie powinien być noszony przez ludzi. Tłumaczy, że dwie dusze połączyły się w chwili smutku, dwie dusze, które pragnęły tylko bronić bliskich i na których oczach kończył się świat. Używając młota, budzi swojego przyjaciela Heimdalla który był połączony z człowiekiem.

Kwatera S.H.I.E.L.D. Agent powiadamia Starka, że nowa zbroja, zostanie przywieziona w ciągu godziny. Mówi również, że w Asgardzie wykryto kogoś nowego i pyta sie co z tym zrobić. Tony odpowiada, że mają go zostawić w spokoju i nic nie robić. Przynajmniej teraz. Patrzy w tym czasie na stojącego na murze Asgardu Heimdalla.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Thor vol. 3 #3 Thor vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.