Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #11

The Punisher: War Journal vol. 2 #11

The Punisher: War Journal vol. 2 #11

"Heroes And Villains"

Postacie
Zapowiedź

W Waszyngtonie ktoś chce porozmawiać z Frankiem o jego ostatniej, patriotycznej, zmianie kostiumu. Sam Winter Soldier znany także jako Bucky Barnes! Na łodzi mieszkalnej przy bagnach Everglades G. W. Bridge rozmawia ze Starkiem o jego powrocie do S.H.I.E.L.D., czy może raczej o poddaniu się? W szpitalu psychiatrycznym Ian (Fake Cop Hero of Times Square) ma epicką rozmowę z z epicko niekonwencjonalnym terapeutą o... bohaterach i złoczyńcach.

Cytat

Winter Soldier: "I'm going to beat the hell out of you. Castle. Here. Tonight."

Streszczenie

Nowy Jork. Ian ma sesję terapeutyczną z panią psychiatrą. Kobieta chce rozmawiać o Punisherze, którego nazywa bohaterem. Przypomina Ianowi, że ten uratował mu życie [nr 4 - red].

Bagna Everglades. Stark rozmawia z Bridgem. Nie rozumie jak to się stało, że Castle mu uciekł po walce z Mongerem. Domyśla się także dlaczego G.W. nie chce wrócić do S.H.I.E.L.D. - bo nie ma w nim Fury'ego.

Waszyngton. Schody Kapitolu. Bucky znalazł czternaście z siedemnastu kryjówek Punishera i zostawił w nich notkę dla niego żądając spotkania. Barnes siada obok Franka i pokazuje mu zdjęcie w gazecie przedstawiające Punishera w kostiumie, ala Captain America. Barnes mówi, że za to Castle oberwie od niego i to porządnie. Nie rozumie tez jaki Steve mógłby mieć wpływ na takiego psychopatę jak Frank.

Nowy Jork. Psychiatra pyta się Iana jaki jest jego stosunek do Punishera. Ten odpowiada, ze przeszkadza mu, że zabija on ludzi. Doktor zwraca jednak uwagę, że nie zabija on zwykłych ludzi, a przestępców. Ian podchwytuje ton i mówi, że mści się on za niewinnych ludzi. Kobieta dodaje, że takich, jak zginęli w Stamford. Chłopak nie chce o tym rozmawiać. Psycholog stwierdza, że nie muszą rozmawiać, ale fakt pozostaje faktem - niewinni giną. Tak jak rodzina Iana. Psycholog tłumaczy mu, że dlatego udawał policjanta - bo chciał zrobić coś dobrego. Kobieta dodaje, że chciał zginąć robiąc coś dobrego. Z kolei Punisher przynosi sprawiedliwość skrzywdzonym ludziom takim jak Ian. Lekarka dochodzi do wniosku, iż Ian chce dalej pomagać ludziom. Chłopak przytakuje. Kobieta mówi swojemu pacjentowi, że dobrze reaguje na lekarstwa i terapię wstrząsową. Także ta sesja sprawiła, że jest z Iana dumna. Ma dla niego prezent. Daje mu broń.

Na schodach Kapitolu Barnes ustala zasady - jeden na jednego, bez broni.

Bagna. Bridge mówi Tony'emu, że mógłby go zastrzelić za wtargnięcie. Nie takiej postawy spodziewał się Stark. Były agent jest wściekły,  nie wie co ma ze sobą robić. Głośno mówi o sobie, że lata służby zrobiły z niego zabójcę do wynajęcia. Mówi także Tony'emu, że puścił Castle. Stark jest zaskoczony. I czynem i przyznaniem się mężczyzny. G.W. mówi, że przeżywa duchowy kryzys. Od dawna ścigał Punishera wszelkimi dostępnymi środkami, nie zawsze zgodnie z prawem. I kiedy w końcu go dopadł puścił go, by móc aresztować go znów. Bridge mówi, ze stał się szaleńcem opętanym chęcią złapania Castle'a. I te myśli, ta żądza odsuwają go od Boga.

Waszyngton. Barnes nie chce walczyć na schodach Kapitolu. Frank nieporuszenie siedzi i drapie się w brodę. Nie będzie walczył, jedynie chce dać mu torbę - tylko po to tu przyszedł. Bucky zrezygnowany siada koło niego. Castle sięga po torbę i nagle jego łokieć ląduje na nosie Soldiera. Ten zrzuca Punishera ze schodów. Frank ląduje na nogach i wyciąga pistolet. Barnes rzuca się na niego jednak Punisher przystawia mu broń do głowy. Daje jasno do zrozumienia, że się go nie boi. Bucky z uśmiechem odpuszcza. Frank daje mu swoją torbę, w której jest jego strój wzorowany na stroju Captaina. Castle nie chce go już, noszenie go to dla niego zbyt duże brzemię. Na odchodnym Frank daje jeszcze Soldierowi klucz do jednej ze swoich kryjówek. Mówi, że ma tam maskę Captaina, którą wziął po jego aresztowaniu. Jej też już nie chce.

Floryda. Stark mówi G.W., że zasługuje na karierę o której zawsze marzył. Zasłużył na to, udowodnił to chociażby samotnie przeciwstawiając się nazistom Mongera. Dodaje, że może i Bridge ścigał Punishera kierowany złymi pobudkami, ale powstrzymanie nazistów było dobre. Może i Bridge nienawidzi Iron Mana i nienawidzi to, co on sobą reprezentuje, ale nie zmienia to faktu, że kraj potrzebuje takich ludzi jak on. G.W. mówi, że będzie potrzebował swojego zespołu.

Ian ćwiczy strzelanie na strzelnicy. Dziwi się, że coś takiego jest w szpitalu, ale po chwili zatraca się w dziurawieniu papierowych celów. Psychiatra ubrana w strój Punishera, zwraca się do Jigsawa, ubranego podobnie, że psychotropy i terapia wstrząsowa działa tak jak planowali. Ian staje się imponującym, młodym człowiekiem.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #11 The Punisher: War Journal vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.