Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #11

Young Avengers #11

Young Avengers #11

"Family Matters" - part 3

Postacie
Cytat

Wiccan rzuca zaklęcie na Super Skrulla: "I want him to heal. I want him to heal…"

Hulkling: "The spell isn't working."

Wiccan: "Probably because I don't want him to heal."

Streszczenie

Dowódca oddziału milicji Kree przedstawia się jako kapitan Av-Rom i mówi, że Teddy nie musi się już martwić Super Skrullem, a zamiast tego może udać się z nimi do imperium i objąć swoje dziedzictwo jako syn kapitana Mar-Vella. Teddy nie może uwierzyć, że jego ojcem był sam Captain Marvel i pyta, jak to jest w ogóle możliwe. Kapitan Av-Rom przypomina więc o odwiecznej wojnie między Kree a Skrullami i mówi o porwaniu Mar-Vella i członków Avengers przez Super Skrulla. Okazuje się jednak, że gdy Mar-Vell znalazł się w rękach imperatora, jego córka zakochała się w nim i uwolniła potajemnie, a potem razem stworzyli plan, który miał pozwolić jej przejąć władzę i zakończyć odwieczną wojnę. Plan jednak nie wyszedł, a Captain Marvel poświęcił się, żeby uratować Ricka Jonesa, jednak kilka miesięcy później okazało się, że Anelle urodziła jego syna. Teddy zauważa więc, że jest pół-Kree i pół-Skrullem, ale Av-Rom twierdzi, że jest pełnoprawnym Kree z uwagi na ojca. Co więcej, w armii Kree tytuły oficerskie są dziedziczne, więc po śmierci Mar-Vella jemu należy się pozycja kapitana w imperialnej milicji. Po tych słowach, Av-Rom wręcza mu hełm kapitana i zamierza eskortować go do statku. Hulkling odmawia jednak mówiąc, że nie może tak po prostu opuścić Ziemi i dołączyć do ich armii. Niestety, prawo Kree nie dopuszcza sprzeciwu, więc Av-Rom rozkazuje obezwładnić go i zabrać na statek. Nieoczekiwanie, w jego obronie staje Super Skrull. Young Avengers wykorzystują zamieszanie, by ogłosić odwrót, ale Teddy nie chce zostawić Skrulla na pewną śmierć po tym, jak uratował mu życie, prosi więc Billy'ego, żeby go krył i rusza z odsieczą. Pozostali Young Avengers również włączają się do akcji: Stature wyrzuca kilku Kree z budynku, a Kate i Vision zajmują pozostałych do czasu, aż Patriot ich ogłuszy ich własną bronią. Tommy proponuje wysadzenie pokonanych Kree, ale zamiast tego Kate podejmuje decyzję o wycofaniu się.

Kierując się sugestią Visiona, postanawiają skorzystać z transportu, jaki oferuje statek Kree. W czasie, kiedy Vision podłącza się do systemów statku, aby przejąć nad nim kontrolę, Tommy proponuje, żeby zastanowili się jeszcze raz, zanim udadzą się po pomoc do Avengers, bo jest przekonany, ze nie tylko oddadzą go w ręce władz, ale też oddadzą Hulklinga w ręce kosmitów, żeby uniknąć kolejnej wojny między Kree, a Skrullami. Kate częściowo przyznaje mu rację, co denerwuje Eliego, który postanawia trzymać się poprzedniego planu. Tommy mówi, że jej chłopak ma problemy z autorytetem, więc Kate wyprowadza go z błędu - Eli nie jest jej chłopakiem.

Obok, Billy stara się rzucić zaklęcie, które uleczyłoby Super Skrulla, ale nie wychodzi mu to, bo tak naprawdę wcale te go nie chce, wciąż mając mu za złe to, że zabił matkę Teddy'ego. I chociaż sam Hulkling prosi, żeby zapomniał o tym, Kl'rt przyznaje mu rację i mówi, że wcale nie chciał zabijać jego opiekunki, ale kiedy go zaatakowała, stracił kontrolę. Dodaje, że powinni zostawić go na śmierć, bo zawiódł i nie wypełnił swojej misji ochrony dziedzica Imperium. Opowiada o wydarzeniach z czasów wojny, kiedy to przyłapał księżniczkę Anelle, jak wyprowadzała Mar-Vella z cesarskiego więzienia. Początkowo uznał ją za zdrajczynię, ale Anelle przekonała go, że to jej ojciec jest winien zaostrzeniu konfliktu i jest tylko jeden sposób na jego zakończenie. Mar-Vell próbował przekonać go, żeby przyłączył się do nich i wykorzystał fakt, że jest symbolem dla swego ludu, aby otworzyć im oczy, jednak Kl'rt postanowił stanąć z boku. Zadbał jednak, aby ucieczka księżniczki i Kapitana się udała, upodobniając się do niego i zajmując jego miejsce w celi. To ostatecznie rozwiewa wątpliwości co do pochodzenia Teddy'ego. Skrull dodaje także, że jego misją było sprowadzić dziedzica do Imperium, aby ten mógł je odbudować, ale zgodnie z przewidywaniami, Kree próbują nie dopuścić do tego i jeśli nie będą mogli go kontrolować, z pewnością spróbują go zabić. Billy zauważa, że Skrullowie pewnie postąpiliby tak samo, ale Kl'rt twierdzi, że on i Young Avengers nie dopuszczą do tego. Zauważa też ironię sytuacji w tym, że podczas poprzedniej wojny to on uwięził Mar-Vella i Scarlet Witch, a tym razem sam znalazł się w rękach ich dzieci. Billy mówi, że przecież Scarlet Witch nie miała dzieci, ale Skrull twierdzi, że według ich wywiadu urodziła bliźniaki - Thomasa i Williama, więc oczywistym wydaje mu się, że Billy władający magią i Tommy obdarzony super-szybkością są właśnie tymi dziećmi.

Billy postanawia czym prędzej zweryfikować te rewelacje i pyta o zdanie Visiona. Według jego danych, Scarlet Witch tak bardzo chciała mieć dzieci, że użyła podświadomie swoich zmieniających rzeczywistość zdolności, aby stworzyć je z dwóch zagubionych dusz. Jednak już po urodzeniu dzieci pojawił się Mephisto, który twierdził, że dzieci powstały z fragmentów jego własnej duszy i domagał się odzyskania ich. Okazało się, że esencja dzieci była tak bardzo przesiąknięta wpływem Wandy, że ich dusze nie dały się wchłonąć Mephisto i rozerwały go na strzępy, znikając przy tym. Wszyscy myśleli, że przestały istnieć i nawet Scarlet Witch zapomniała o nich, aż do czasu, kiedy Wasp przypomniała jej niechcący, co doprowadziło Wandę do szaleństwa i sprawiło, że zwróciła się przeciwko Avengers. To wszystko wystarcza, aby upewnić Billy'ego, że Skrull miał rację, ale Tommy nie bardzo chce w to uwierzyć, chociaż wszystkie elementy układanki pasują poza tym, że dusze nie przestały istnieć, ale rozdzieliły się i trafiły do różnych rodzin. Billy nie wie tylko, kto mógłby być ojcem, więc Vision sprawdza pliki i oświadcza, że dane wskazują na niego, jednak w tej chwili statkiem wstrząsa eksplozja, a on sam zostaje porażony przez sprzężenie zwrotne. Kl'rt zauważa, że atakuje ich statek Skrullów, który musiał wziąć ich za Kree, wic postanawia pokazać się, żeby zatrzymać atak. Jest jednak zbyt słaby, więc Teddy decyduje się wyręczyć go, mimo ostrzeżeń Billy'ego. Ponieważ Skrullowie nie przerywają ognia na wezwanie, Wiccan dołącza do niego, by go chronić. Zauważają jednak, że statek Skrullów zostaje zaatakowany przez inny myśliwiec Kree. Widząc, że sytuacja przekształca się w regularną bitwę, Teddy decyduje się przerwać ją, zanim dojdzie do rozlewu krwi. Zatrzymuje się więc między walczącymi stronami oświadczając, że jest synem Mar-Vella i Anelle oraz żądając zaprzestania walki. Ku jego zaskoczeniu, strzały ustają, okazuje się jednak, że nie spowodował tego jego autorytet, ale przybycie Avengers.

Wkrótce, wszyscy zaangażowani w konflikt zostają zebrani na dachu wieży Starka, aby rozpocząć negocjacje pokojowe. Ujawnienie pochodzenia Hulklinga wprawia w zdumienie Avengers, ale już po chwili debata zamienia się w przekrzykiwanie, która ze stron ma większe prawo do chłopaka i większą armię za sobą. Captain America zostawia decyzję Teddy'emu, ale on odpowiada, że nie chce opuszczać Ziemi. Ponieważ obie strony naciskają, Young Avengers błagają, żeby mógł zostać z nimi, a Iron Man ostrzega przed kolejną wojną, Captain ogłasza, że Hulkling zostaje na Ziemi, pod opieką Avengers. Kapitan Kree nie zgadza się z tą decyzją i wyraża swoje niezadowolenie, strzelając z zaskoczenia do Captaina. W ostatniej chwili zasłania go jednak Patriot. Rozpoczyna się regularna bitwa, w środku której Steve klęczy nad krwawiącym Elim i obiecuje, ze wszystko będzie dobrze.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.