Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #9

Young Avengers #9

Young Avengers #9

"Family Matters" - part 1

Postacie
Cytat

Billy: "I was there - and three words into an anti-gravity spell - when Ms. Marvel showed up. If I hadn't enchanted my bike, I totally would've missed first period again."

Streszczenie

Eli ogląda pamiątkowe zdjęcia swojego dziadka, kiedy jego uwagę przykuwa telewizyjna relacja z konferencji prasowej, na której Captain America informuje o zawieszeniu działalności Young Avengers. Ze spuszczoną głową kieruje się do drzwi, kiedy zatrzymuje go babcia i pyta, kiedy zamierza wrócić do domu. Odpowiada, że po szkole wybiera się do biblioteki i zapewnia, że będzie tam i mogą w każdej chwili to sprawdzić, ale jego wzrok pada na gazetę i artykuł o rozwiązaniu Young Avengers.

W samochodzie, matka pyta Cassie, kiedy ma ją odebrać ze szkoły. Ona twierdzi, że może wrócić metrem, ale Peggy stanowczo się sprzeciwia. Cassie przerywa jej monolog, ponieważ usłyszała w radiu informację o potencjalnym samobójcy stojącym na gzymsie w pobliżu i chciałaby mu pomóc. Matka jednak zabrania jej tego mówiąc, że może zostać superbohaterką, jak skończy osiemnaście lat, a do tego czasu ma jej słuchać i chodzić do szkoły. Cassie niechętnie zgadza się, ale upiera się, że wróci do domu metrem i nie reaguje na dalsze sprzeciwy.

Billy pędzi na rowerze między samochodami stojącymi w korku, by zdążyć na czas do Flatiron, skąd dochodzą wieści o potencjalnym skoczku. Gdy zbliża się do celu zauważa, że mężczyzna właśnie skoczył, więc zatrzymuje się i wypowiada zaklęcie, by go złapać. Zanim jednak zaklęcie zadziała, pojawia się Miss Marvel i chwyta skoczka w locie. Billy oddycha z ulgą, ale po spojrzeniu na zegarek musi pomyśleć nad kolejnym zaklęciem, które pomoże mu zdążyć do szkoły.

Kate również zobaczyła artykuł w Daily Bugle mówiący o rozwiązaniu Young Avengers, pech chciał jednak, że gazeta wpadła jej w ręce podczas lekcji szermierki i zdenerwowało to jej nauczyciela. Ponieważ próbował upokorzyć ją przed innymi udowadniając, że nie jest przygotowana do walki, Kate pokonuje go i przewraca w trzech ruchach, po czym wychodzi z sali.

Na ulicy Teddy słyszy krzyk kobiety, której ukradziono torebkę. Zanim zdąży się rozejrzeć, zostaje potrącony przez uciekającego złodzieja, więc odruchowo zatrzymuje go, wydłużając ramię. Dopiero po chwili orientuje się, że znajduje się w tłumie, więc zmienia się w Reeda Richardsa, by nie wzbudzać podejrzeń i oddaje złodziejaszka w ręce policji.

Całą akcję widzieli jego przyjaciele, którzy gratulują mu refleksu, chociaż Kate upomina go, że mieli się nie wychylać przez jakiś czas. Teddy tłumaczy, że po prostu musiał to zrobić, a Cassie przyznaje mu rację i dodaje, że prawie urwała się ze szkoły, kiedy usłyszała o skoczku w okolicy. Kate przyznaje, że też o tym myślała, a Billy mówi, że prawie udało mu się załatwić sprawę, ale ubiegła go Miss Marvel. Wygląda na to, że nawet mimo zakazów, nie potrafią się powstrzymać od bohaterskich czynów, więc rozważają możliwość powiedzenia o wszystkim rodzicom, ale Cassie stwierdza, że przerobiła już ten wariant i nic dobrego z tego nie wyszło. Tak czy inaczej, dochodzą do wniosku, że bez Eliego nie było by już jak dawniej. Okazuje się, że wszyscy próbowali się z nim skontaktować, ale nie odpowiedział na żadną z ich wiadomości. Billy proponuje więc ostateczne rozwiązanie problemu.

Nieco później Eli zostaje zaskoczony przez swoich przyjaciół na schodach biblioteki. Twierdzi, że nie mają o czym rozmawiać po tym, jak okłamał ich, udając bohatera dzięki narkotykom, ale Kate mówi, że dzięki nim miał tylko siłę, a dowiódł, że jest prawdziwym bohaterem, walcząc z Kangiem i Hydem. Proponuje mu nawet, żeby przejął dowodzenie grupą, ale on mówi, że bez nadludzkich mocy do niczego się nie nadaje i nie pomagają argumenty, że Kate też nie ma żadnych mocy. Mimo wszystko, Eli postanawia odejść, a dokładnie w chwili, gdy Teddy zamierza go zatrzymać, długie ramię owija się wokół niego i podnosi do góry. Początkowo myśli, że to Mr Fantastic przyszedł go ukarać za podszywanie się, ale okazuje się, że to Super Skrull pochwycił go i oświadcza, że z rozkazu Imperium zamierza zabrać go do domu. Teddy zmienia się w Hulklinga i tworzy kolce, by wyrwać się z uścisku Skrulla, a gdy zaczyna spadać, wytwarza skrzydła, wyjaśniając przy tym, że nie jest Skrullem, ale mutantem. Super Skrull twierdzi jednak, że tak tylko mu powiedziano i może udowodnić, że jest inaczej, jak tylko pozbędzie się elementów rozpraszających jego uwagę, czyli jego przyjaciół. Po tych słowach atakuje ich ogniem, wiec Cassie rośnie i próbuje go chwycić, ale kiedy Skrull rozpala się bardziej, z bólu rzuca nim o ziemię. Billy próbuje otoczyć Skrulla magiczną barierą, a tymczasem Kate każe Eliemu zabrać Cassie i Teddy'ego w bezpieczne miejsce. Cassie ostrzega ją jednak, że Super Skrull dysponuje zdolnościami całej Fantastic Four i chyba czymś jeszcze. Tym czymś okazuje się być hipnoza, którą właśnie wykorzystuje, by zatrzymać Billy'ego i wykorzystać go jako kartę przetargową w negocjacjach. Hulkling nadal twierdzi, że nie jest Skrullem, ale ich przeciwnik uważa, że jego zdolności zmiany kształtu są wystarczającym dowodem. Teddy przypomina jednak, że Skrullowie nie posiadają super-siły, a na dowód, że on ją posiada, potężnym ciosem posyła Super Skrulla w powietrze i wbija go w pobliski budynek. Skrull natychmiast powiadamia o tym szczególe swoich przełożonych mówiąc, że może to potwierdzać domysły na temat ojca chłopaka, postanawia jednak kontynuować swoją misję.

Tymczasem Young Avengers zdołali uciec i ukryć się na stacji metra. Po krótkim zastanowieniu, decydują udać się do domu Billy'ego, ale kiedy wszyscy wsiadają do metra, Eli zostaje na peronie przepraszając i mówiąc, że nie może im pomóc. Jednak kiedy wychodzi ze stacji, by wrócić do domu nie wie, że śledzi go niewidzialny Super Skrull.

Po drodze do domu Billy'ego, Teddy próbuje dodzwonić się do matki, ale ona nie odbiera telefonu. Kate ostrzega, że zada mu niewygodne pytanie, ale Teddy uprzedza ją i mówi, że jego mama nie jest Skrullem, bo nie zachowuje się i nie wygląda jak Skrull. Pada więc pytanie o jego ojca, na które Teddy odpowiada, że nie znał go, bo zmarł na raka przed jego urodzeniem. Chciałby wrócić do domu jak najszybciej, bo boi się o swoją mamę, ale pozostali uprzedzają go, że właśnie tam Skrull będzie go szukał. Kate proponuje, żeby wezwali na pomoc Avengers albo Fantastic Four, ale Teddy wciąż upiera się przy swoim. Kiedy jednak Billy otwiera drzwi, okazuje się, że matka Teddy'ego siedzi w salonie i rozmawia z jego rodzicami. Na widok Teddy'ego matka odciąga go na bok i mówi, że musi mu o czymś powiedzieć, jednak w tej samej chwili najbliższa ściana zostaje rozbita w proch. Po drugiej stronie dziury znajduje się Super Skrull, trzymający w uścisku Eliego i grożący mu śmiercią, jeśli Hulkling nie zgodzi się wrócić do Imperium. Billy wykorzystuje okazję, żeby powiedzieć rodzicom, że wszyscy są superbohaterami i wszystko będzie w porządku, a tymczasem Teddy zamierza udowodnić przeciwnikowi, że nie jest Skrullem. Matka próbuje go powstrzymać, ale wtedy Super Skrull uruchamia urządzenie, które ujawnia prawdziwą naturę Skrullów. Kiedy metalowa kula błyska energią, Teddy wciąż jest sobą, okazuje się jednak, że jego matka jest zmiennokształtną kosmitką. Jakby tego było mało, Super Skrull oświadcza, że ta osoba nie jest jego matką, ale zdrajczynią swojej rasy. Pani Altman twierdzi jednak, że wypełniała rozkazy cesarzowej, która powierzyła jej opiekę nad chłopcem, po czym wyciąga broń i atakuje Super Skrulla. Ten, bez mrugnięcia okiem spala ją swoim ogniem, a mimo wytężonych starań, Billy nie może nic z tym zrobić. Kiedy pani Altman dogorywa w agonii, Eli oświadcza, ze Super Skrull i Teddy zniknęli.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.