Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #8

Young Avengers #8

Young Avengers #8

"Secret Identities" - part 2

Postacie
Cytat

Mr Hyde do Kate: "You may not be the next Hawkeye, but you make an excellent human shield."

Streszczenie

Billy jest w szoku, gdy widzi jak Eli wstrzykuje sobie solidną dawkę narkotyku. Ten tłumaczy, że musi się podładować, bo inaczej nie uda im się pokonać Mister Hyde'a, ale Wiccan tłumaczy mu, że MGH jest dla ludzi, którzy nie mają żadnych zdolności i wtedy dociera do niego, że Eli nie jest wcale superżołnierzem.

Reszta grupy próbuje poradzić sobie z Hydem, ale nie mogą go zatrzymać. Kate ostrzega wszystkich, żeby uważali na strzykawkę, którą trzyma, ale Hyde krzyczy, że to nie dla nich i sam wstrzykuje sobie kolejną dawkę narkotyku, po czym staje się jeszcze większy, niż dotychczas. Stature również rośnie, starając się go zatrzymać, ale Hyde przerzuca ją przez plecy i ciska wprost w Hulklinga. Cassie próbuje się zmniejszyć w locie, ale impet i tak wbija oboje w ścianę. Gdy Hyde komentuje swój wyczyn, Kate strzela mu w plecy i wdrapując się po strzałach, zaczyna dusić go łukiem. Miotający się Hyde wybija dziurę w ścianie i zauważa, że budynek został już otoczony przez policję. Łamie łuk Kate i rzuca nią o ziemię, po czym podnosi i wystawia przez dziurę jako swoją żywą tarczę.

Steve dziękuje Faith Bradley za herbatę i pyta, co się stało z matką Eliego. Pani Bradley wyjaśnia, że córka wyszła ponownie za mąż i wyjechała z Nowego Jorku, ale zostawiła syna z dziadkami, żeby mógł skończyć szkołę. Pytanie wydaje jej się jednak dziwne, bo nie przypomina sobie, by Captain poznał jej wnuka podczas którejś z wizyt tutaj. Steve wyjaśnia, że spotkali się niedawno w rezydencji Avengers i Eli jest teraz superżołnierzem, tak samo jak jego dziadek. Powtarza to, co Eli opowiedział mu o bójce i transfuzji krwi od dziadka, ale Faith mówi, że nic takiego się nie wydarzyło i Eli nie ma żadnych nadludzkich zdolności.

Jessica wyjaśnia Peggy Lang, w jaki sposób Cassie zyskała swoje zdolności, podkradając ojcu cząstki Pyma podczas wizyt w rezydencji Avengers. Peggy twierdzi, że spodziewała się tego i dlatego wystąpiła do sądu o wyłączną opiekę nad córką po rozwodzie, ale Scott nigdy nie chciał tego zrozumieć. Martwi się o Cassie, ponieważ urodziła się z wadą serca i wymaga ciągłego nadzoru lekarzy, teraz zaś obawia się tym bardziej, że cząstki Pyma i zmiany rozmiarów mogą jej zaszkodzić. Jessica twierdzi, że poważna rozmowa na pewno uświadomiłaby Cassie niebezpieczeństwo, ale Peggy mówi, że córka nigdy jej nie słuchała, a jej jedynym autorytetem był ojciec. Nie ma też co liczyć na jej ojczyma, który jest policjantem i nienawidzi bohaterów, więc nigdy nie powinien się dowiedzieć, że Cassie to Stature. Prosi, żeby Jessica coś z tym zrobiła, ale ona w tej chwili nie słucha, bo telewizja właśnie zaczęła relację na żywo z walki z Mister Hydem. Jeśli Jessica ma cokolwiek zrobić, musi wyjść natychmiast.

Hyde wymachuje w powietrzu Kate, grożąc jej śmiercią, jeśli policja się nie wycofa, ale gdy odwraca się na chwilę, by zobaczyć, co robią Hulkling i Stature, Wiccan wykorzystuje jego nieuwagę i teleportuje ją zaklęciem. Ledwie zdążą się przegrupować, ponownie stają się celem Hyde'a, ale tym razem z pomocą przychodzi im Patriot, który jednym ciosem posyła go na ziemię. Hyde podejmuje jego wyzwanie i staje do walki, podczas gdy Eli każe pozostałym ukryć się w bezpiecznym miejscu. Oni jednak nie zamierzają go słuchać i Wiccan wtrąca się do walki, próbując oślepić Hyde'a błyskawicami. Patriot zbiera porozrzucane wszędzie strzykawki, ale Hyde atakuje go z zaskoczenia, stając na ręce i ostrzega, że jeśli weźmie więcej MGH, może go to zabić. Eli jednak wie, co robi - chwyta jedną ze strzykawek i wbija przeciwnikowi w szyję, wstrzykując całą zawartość. Hyde wpada w szał i zaczyna rosnąć, ale po chwili chwieje się i przewraca, padając bez przytomności. Kate zauważa, ze z Elim jest coś nie tak i zgaduje, co się stało, ale kiedy pyta, dlaczego zrobił coś takiego, on zaczyna się wściekać na Billy'ego, że wszystko rozgadał. W tej chwili na miejscu pojawiają się Avengers w towarzystwie Jessicki. Captain prosi Patriota, żeby się uspokoił, ale ten odpowiada, że jeśli spróbuje go zatrzymać, gotów jest walczyć. Steve mówi, że chcą mu pomóc, ale w odpowiedzi słyszy, że gdy Young Avengers przyszli do nich z prośbą o pomoc i trening, on zagroził, że powstrzyma ich za wszelką cenę, więc teraz ma okazję spróbować. Ponieważ Captain nie odpowiada, Eli postanawia odejść i zabrać resztę grupy ze sobą. Kate jednak sprzeciwia się mówiąc, że potrzebuje pomocy, a wtedy on oświadcza, że odchodzi z drużyny. Wiccan zatrzymuje go jednak zaklęciem.

Następną rzeczą, jaką słyszy Eli, jest syntetyczny głos, który pyta, czy wszystko z nim w porządku. Początkowo nie rozpoznaje Visiona, biorąc go za Iron Lada, więc ten wyjaśnia kim jest oraz że znajdują się w podziemiach wieży Starka. Dodaje, że toksyny zostały usunięte z jego organizmu, a reszta grupy znajduje się na górze. Wiedząc, że Vision posiada wspomnienia i osobowość Iron Lada, Eli pyta, czy ma też te same zdolności i mógłby odesłać go w przeszłość, żeby mógł wszystko naprawić. Vision odpowiada, że jeśli chce wszystko naprawić, powinien udać się z nim do sali konferencyjnej. Z ciekawości pyta tylko, czy gdyby Eli mógł cofnąć się w czasie, postąpiłby inaczej. Po krótkim zastanowieniu, ten odpowiada, że pewnie nie, ale woli nie myśleć, co stałoby się z kontinuum czasoprzestrzennym.

Na górze, Cassie właśnie wścieka się na Kapitana i Jessickę za to, że zdecydowali się iść do ich rodziców. Jess wyjaśnia, ze wcale nie musiała nic mówić jej matce, bo sama wszystkiego się domyśliła. W tej chwili wchodzą Eli i Vision. Ten pierwszy pyta, czy powiedzieli komuś jeszcze, więc Steve mówi, że rozmawiał z jego babcią i dowiedział się, że nie było żadnej transfuzji, więc chciałby poznać prawdę. Eli wyjaśnia, że kiedy Iron Lad przyszedł do ich domu, szukał jego wujka - Josiaha, który odziedziczył zdolności po jego dziadku. Ponieważ jednak Josiah zaginął, Eli powiedział, że on również jest superżołnierzem i zgodził się pomóc Iron Ladowi, a dopiero później zatroszczył się o to, by zyskać nadludzkie zdolności z pomocą MGH. Teraz z łzami w oczach przeprasza za wszystko, rzuca na stół swój pas, wypełniony tabletkami i wychodzi, obiecując, że już więcej nie sprawi im kłopotu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.