Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #6

Young Avengers #6

Young Avengers #6

"Sidekicks" - part 6

Postacie
Cytat

Iron Lad: "I just want you guys to know… I loved being a Young Avenger."

Streszczenie

Przed chwilą, Iron Lad przebił mieczem Kanga, zadając śmiertelny cios. Pozostałym tłumaczy, że nie miał innego wyboru po tym, jak zobaczył go zabijającego Avengers i wcale nie znaczy to, że zabił siebie, a jedynie jedną z wielu możliwych przyszłych wersji siebie samego. Zgodnie z jego przewidywaniami rzeczywistość dookoła zaczyna się zmieniać. Ruiny zmieniają się z powrotem w zniszczoną rezydencję, jednak przed nią pojawia się pomnik i cmentarz, na którym znajdują się groby wszystkich Avengers. Asgardian pyta, jak to się stało, ale dla Patriota odpowiedź jest tak samo oczywista jak rozwiązanie: to, co zrobił Iron Lad, po raz kolejny zmieniło rzeczywistość i jest tylko jeden sposób, by ją naprawić - musi wrócić do swojego czasu, dorosnąć i stać się Kangiem. W tej chwili Cassie zauważa, że na cmentarzu nie ma grobu jej ojca, co oznacza, że może w tej rzeczywistości on nie zginął. Billy zauważa jednak, że mogą istnieć inne rozwiązania, na przykład takie, że Scott Lang nigdy nie wstąpił do Avengers i nie poznał swojej żony, a więc Cassie nie urodziła się i może zostać wymazana z istnienia. Właściwie to dotyczy ich wszystkich, skoro są powiązani z Avengers. Nathaniel przyznaje mu rację, ale Cassie prosi, żeby chociaż sprawdzili to, zanim coś zrobią. Eli decyduje jednak, że nie mają czasu i każe Iron Ladowi uruchomić zbroję, by wrócić do przyszłości, albo on uruchomi Visiona i każe mu go odesłać. Na wszelki wypadek proponuje, aby Billy rzucił zaklęcie, które wymaże jego pamięć. Asgardian zgadza się, ale kiedy zaczyna powtarzać zaklęcie, Iron Lad najpierw prosi, by tego nie robił, a potem uderza go. Hulkling rzuca się na pomoc przyjacielowi i odpycha napastnika, ale nagle Billy zaczyna się rozpływać i znika. Wściekły Teddy obwinia Iron Lada i atakuje go ponownie, ale Patriot zatrzymuje go mówiąc, że to efekt działania kontinuum i w tej samej chwili, Hulkling również zaczyna znikać. Nathaniel zaczyna przepraszać za wszystko i powtarzać, że nie chciał tego, więc Cassie pociesza go i mówi, że może wszystko naprawić, jeśli tylko wróci do swojego czasu. Iron Lad zgadza się, ale dodaje, że nie może zabrać ze sobą zbroi, bo to również zmieniłoby bieg czasu. Uruchamia więc program Visiona, a gdy ten aktywuje się, każe mu odesłać się do przyszłości, do punktu, którego dane zakodowane są w pancerzu. Vision odnajduje plik i otwiera portal, ale Iron Lad ma dla niego jeszcze jedno polecenie: ma tu zostać i pilnować jego przyjaciół. Żegnając się ze wszystkimi po kolei, Nathaniel przeprasza za całe zamieszanie oraz za to, że wróci kiedyś jako Kang i nie będzie ich pamiętał. Cassie jednak obiecuje, że przypomną mu i na pożegnanie całuje go jeszcze raz. Zanim zniknie w portalu, Nathaniel Richards mówi jeszcze, że uwielbiał być z Young Avengers.

Po chwili oczekiwania, Cassie zauważa, że wciąż mają na sobie kostiumy i wszystko pamiętają, wiec zaczyna się zastanawiać, czy wszystko poszło dobrze. Kate zauważa jednak, że rezydencja i ogród wyglądają dokładnie tak, jak przed przybyciem Kanga. W środku zauważają błękitny błysk i natychmiast rozpoznają, że to sprawka Billy'ego, więc wbiegają do budynku. Zastają tam swoich przyjaciół oraz Jessickę, Kapitana i Iron Mana - lekko skołowanych, ale przytomnych. Eli wyjaśnia, że Iron Lad wrócił do siebie, a wszystko wróciło do stanu przed bitwą z Kangiem. Captain zauważa, że przydałoby się coś zrobić z dzieciakami, ale Patriot pyta, co chce przez to powiedzieć, bo jeśli ponownie spróbują ich oszukać i zawiadomić rodziców, gotowi są walczyć z nimi.

Kilka minut później, wszyscy zbierają się przy stole w rezydencji. Steve przyznaje, że Young Avengers zasłużyli sobie na miano bohaterów i uratowali świat, ale jeśli jeszcze kiedyś założą te kostiumy i spróbują to powtórzyć, on zrobi wszystko, by położyć kres ich działalności. Cassie mówi, że mogliby pomagać Avengers, a w zamian oni mogliby ich trenować, ale Iron Man twierdzi, że nie mogą zrobić tego bez zgody ich rodziców. Proponuje oczywiście, że mogą poprosić rodziców o zgodę, ale jedyną odpowiedzią na to jest kilka pomruków i stwierdzenie, że muszą już iść. Asgardian proponuje odstawić wszystkich do domów, ale Captain zatrzymuje ich przed wyjściem, każąc zostawić całą broń. Próbuje jeszcze upewnić się, czy podjął właściwą decyzję, ale ani Jessica, ani Tony, ani tym bardziej Vision nic nie mówią.

Kiedy cała grupa ciągnie się przez ogród z ponurymi minami, Hulkling stwierdza, że miło było, ale się skończyło. Kate odpowiada, że wcale nie musi tak być, bo jeśli Avengers nie chcą ich trenować, mogą ćwiczyć sami. Teddy stwierdza jednak, że Cap wyraźnie powiedział, że mają skończyć działalność, albo zrobi to za nich, a lepiej nie robić sobie z niego wroga. Kate pyta, dlaczego właściwie zaczął się w to bawić, ona zaś odpowiada, że chciał pomóc - to właśnie ona chce robić nadal, bo wie, że wielu ludziom przydałaby się ich pomoc, a to, że są za młodzi, nie ma tu nic do rzeczy. W tej chwili oni martwią się jednak najbardziej tym, co powiedzą lub zrobią ich rodzice, jeśli się dowiedzą, więc wolą odpuścić. Billy tworzy świetlisty dysk i ponownie proponuje wszystkim transport, a wszyscy oprócz Patriota są chętni do skorzystania. Ponieważ on woli wrócić do Bronxu metrem, Kate żegna się z nim, oddając gwiazdkę, którą zabrała z katedry.

Kilka tygodni później, Young Avengers spotykają się ponownie w parku, tym razem w cywilu. Kate i Cassie przerzucają się argumentami na temat czego Avengers nie mogą im zrobić, jeśli wznowią swoją działalność. Jedynym zagrożeniem jest to, że powiedzą ich rodzicom, ale przecież to żaden problem, bo jak rodzice mieliby ich ukarać, skoro posiadają nadludzkie zdolności - oczywiście z wyjątkiem Kate, ale jej rodzice nigdy by nie uwierzyli w taką historię. Zanim jednak podejmą ostateczną decyzję, dziewczyny chcą im pokazać jeszcze coś. Po drodze do tego tajemniczego miejsca, dyskutują o nowych pseudonimach: Cassie wybrała imię Stature, wiec muszą wymyślić coś dla Billy'ego, co odda prawdziwą naturę jego zdolności i nie będzie powodem do żartów, kiedy wyda się jego związek z Teddym. Kate proponuje imię Wiccan, co całkiem podoba się zainteresowanemu. Teddy pyta, czy również ma zmienić pseudonim, ale kiedy wszyscy zaczynają kombinować uznaje, ze woli pozostać Hulklingiem. Eli proponuje, żeby Kate przyjęła pseudonim Hawkeye, ale ona nie zgadza się i odrzuca wszystkie inne propozycje, z Hawkingbird włącznie. Po chwili docierają do opuszczonego magazynu firmy Bishop Publishing, należącej do ojca Kate, który ona przejęła celem zorganizowania tu siedziby Young Avengers. Postarała się także o nowe kostiumy, skoro Captain America wyraźnie zaznaczył, że nie wolno im zakładać tamtych strojów. Proponuje, żeby chociaż je przymierzyli i dopiero wtedy zdecydują. Podczas przebierania rozmawiają o tym, jak przedstawić sprawę swoim rodzicom i dochodzą do wniosku, że lepiej będzie, jak zrobią to sami, niż jakby mieli to zrobić Avengers. A cokolwiek będzie dalej i tak nie powstrzyma to Young Avengers.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.