Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #98

Incredible Hulk vol. 3 #98

Incredible Hulk vol. 3 #98

"Planet Hulk: Anarchy" - part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

brak zapowiedzi

Cytat

Caiera: "I challenge you. By the ancient laws of savage Sakaar. Individual combat."

Hulk: "What do I get out of this?"

Caiera: "A fight."

Hulk: "Cute."

Streszczenie

Na granicy Stepów. Dopiero co przepoczwarzony Miek stanął na drodze Hulka, chcąc go namówić, aby pozostał z nimi i walczył. Zielony olbrzym nie miał ochoty na rozmowę. Łupnął w Mieka na odlew ręką, powalając go. Wtedy każda robakopodobna istota w obozie zerwała się na równe nogi w obronie swojego nowo mianowanego króla i zaatakowała Hulka. Po chwili do walki dołączył też Miek, i ponownie dźgnął Zieloną Bliznę włócznią. Tym razem Hulk wpadł w szał i powoli zatracał się w gniewie rozdając razy na lewo i prawo. W końcu, zaślepiony złością, zamachnął się potężnie, żeby zmiażdżyć Mieka. W ostatniej chwili między nich wskoczył Korg i osłonił robakopodobnego przyjaciela swoim kamiennym ciałem. Uderzenie było na tyle mocne, że popękała mu jego, jak się do tej pory wydawało, niezniszczalna skóra. Widząc jak o mało nie zabił swojego kamrata, Hulk momentalnie odzyskał świadomość. Po krótkiej rozmownie obóz dysydentów rozdzielił się na dwie grupy. Jedna, przewodzona przez Hiroima oraz Korga, ruszyła na Stepy w poszukiwaniu spokoju. Druga prowadzona przez Elloe, Mieka oraz Brood ruszyła w stronę stolicy, na wojnę. Hulk poszedł razem z nimi. Zrozumiał, że i tak pewnie jak zwykle nie zazna spokoju, więc za namową uległ swemu przeznaczeniu zapisanemu w starych przepowiedniach, a jego obecność dodała wszystkim nadziei.

 

W drodze ku stolicy imperium. Armia Hulka napotkała na żołnierzy Red Kinga prowadzonych przez Caierę the Oldstrong. Caiera wyszła sama przed swoje oddziały, pozostawiając je w gotowości za sobą. Gdy tylko się zbliżyła do dysydentów, ci ostrzelali ją z łuków, jednak strzały się jej nie imały. Dysydenci przygotowywali się już do drugiej salwy, gdy przerwał im Hulk i wyszedł na spotkanie przeciwniczce. Oboje spotkali się w połowie drogi, pomiędzy dwoma wielkimi armiami rwącymi się do walki. Pani porucznik przyszła tu z rozkazu króla po głowę Zielonej Blizny. Arogancja i pewność siebie Hulka zmusiła Caierę, aby uświadomiła mu, z kim ma do czynienia. Caiera the Oldstrong od najmłodszych lat była trenowana, aby zostać kapłanem cienia, ponieważ starszyzna zawsze wiedziała, że drzemie w niej potężna siła. Kilka lat temu jej osadę zaatakowały Ciernie i wymordowały wszystkich, aż na polu walki pozostała tylko ona. Wtedy pojawił się młody Red King w towarzystwie cyborgów Death's Head i zniszczył wszystkie Ciernie. Okazało się, że król specjalnie wypuścił Ciernie na osadę Caiery, aby w czasie rzezi, wyselekcjonować najpotężniejszego wojownika cienia. Gdy już to zrobił, naznaczył ja dyskiem kontrolującym, żeby została jego niewolnicą. Teraz Caiera, choć nie ma już na sobie urządzenia kontrolującego, wciąż mu służy. Wybrała mniejsze zło i dzięki zdobytej pozycji stara się zminimalizować ilość ofiar Red Kinga. Teraz musi zabić Hulka, aby mieszkańcy Sakaar przestali się buntować oraz narażać na gniew i zemstę króla. Oboje chcą rozstrzygnąć to między sobą i rozpoczyna się walka. Ich oręż szybko nie wytrzymuje ich potęgi i kruszy się po każdym ciosie, więc po chwili przechodzą do walki w ręcz. Wymiana ciosów była tak potężna, że wytworzyła fale uderzeniową, podmuch pyłu o mało nie zmiótł obu stojących armii, a wstrząsy tektoniczne były odczuwalne wiele mil dalej, aż na Stepach. Po wymianie swych najpotężniejszych ciosów, oboje ledwo się podnieśli z popękanej ziemi. Nasłuchujący w stolicy relacji z walki, Red King nie wytrzymuje napięcia i traci cierpliwość. Rozkazuje zrzucić na walczących bombę wypełnioną Cierniami. Gdy Hulk i Caiera przygotowywali się już do drugiej rundy, na armie tej drugiej spadł ogromny statek, a z niego wysypało się tysiące cierniowych kulek.

 

Będący w oddali, na Stepach, Hiroim, widząc ten spadający statek z groza w głosie oznajmił, iż to koniec świata. Ciernie - małe cierniowe kuleczki to tylko zarodniki, które atakują wszystko, co się rusza, by po chwili przejąć nad tym kontrolę i przekształcić na swoje podobieństwo. Nic ich nie powstrzyma, dopóki cały świat nie zostanie zniszczony.

 

W mgnieniu oka Ciernie opanowały królewską armię i ruszyły w stronę Hulka i Caiery.

 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #98 Incredible Hulk vol. 3 #98 Incredible Hulk vol. 3 #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.