Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #23

Alias #23

Alias #23

"The Secret Origin Of Jessica Jones" - part 2

Postacie
Cytat

Thor do Jessiki: "Young maiden of Midgard, thy language leaves something to be desired."

Streszczenie

Po roku, Jessica wróciła do szkoły. Nagle wszyscy interesowali się nią i wypytywali, jak to jest być w śpiączce przez pół roku. Nie było jednak o czym opowiadać, więc zbywała ich, a przez to znowu zaczęli traktować ją jak dziwaka. Zwłaszcza Flash ją wkurzał i wymyślił przydomek Coma-girl, więc któregoś dnia nie wytrzymała i wydarła się na niego. Kiedy chciała odpocząć po tym wydarzeniu na boisku, podszedł do niej Peter Parker. Nie pamiętał jej i chciał tylko powiedzieć, żeby nie przejmowała się Thompsonem i że wie, przez co przechodzi, ale ona uznała, że też się z niej nabija i nie chciała z nim rozmawiać. Kiedy z płaczem biegła do domu, zaczęły ją nachodzić wspomnienia z wypadku, więc zamknęła oczy i biegła przed siebie. Kiedy znowu je otworzyła zauważyła, że jest kilkanaście metrów nad ziemią i samodzielnie unosi się w powietrzu. Spanikowała i zaczęła się miotać, a przez nieumiejętny lot wpadła do rzeki. Przez chwilę myślała, że utonie, ale potem skupiła się na tyle, żeby znowu się unieść i wydostać z wody. Próbowała dolecieć do brzegu, ale rozkojarzyła się i ponownie spadła do wody. Tym razem próbowała pływać, ale znowu zaczęła tonąć. Nagle pojawił się Thor i wyciągnął ją z wody. Była tak skołowana, że nie potrafiła odpowiedzieć na jego proste pytania, a gdy w końcu dostarczył ją na brzeg, zwymiotowała mu na buty. Słysząc serię przekleństw wydobywających się z jej ust, gromowładny stwierdził, że taki język nie przystoi panience i odleciał.

Po powrocie do domu, jakby nigdy nic zasiadła przed telewizorem i oglądała przemówienie Jamesona na temat zagrożenia, jakim jest Spider-Man. Nie mogła zrozumieć, dlaczego ludzie uwielbiają jednych bohaterów, a nienawidzą innych, więc pan Jones wyjaśnił jej, że to głównie kwestia wizerunku. Spytała go, czy gdyby miał nadludzkie zdolności, zostałby bohaterem, a on stwierdził, że to skomplikowana sprawa, bo z jednej strony powinno się pomagać innym, ale z drugiej trudno ocenić, komu należy pomóc, a komu nie.

Zaraz po tej rozmowie, Jessica udała się do parku, aby sprawdzić, co potrafi. Podniesienie roweru nie było wyzwaniem, więc spróbowała przewrócić drzewo. Kiedy uderzyła w nie z rozpędu, złamało się, ale przy tym zniszczyła sobie ubranie. Postanowiła spróbować latać, ale nie mogła unieść się w powietrze. Spróbowała więc zrobić to tak samo jak poprzednio: rozpędziła się, zamknęła oczy i w końcu się udało. Latanie nie był jednak takie proste i dopiero po dłuższej chwili udało jej się zapanować nad kierunkiem lotu. Zaczęło jej się to podobać. Traf chciał, że akurat kilka ulic dalej, Scorpion próbował obrabować pralnię, więc dokonała swojego pierwszego bohaterskiego czynu, lądując na jego plecach. Zebrani ludzie zaczęli wiwatować na jej cześć, a ktoś spytał, czy jest superbohaterką. Jessica zastanowiła się chwilę i odpowiedziała, że tak.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.