Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #16

Alias #16

Alias #16

"The Underneath" - part 1

Postacie
Cytat

Jessica: "If I was Spider-Man at least I would make a joke here... FUCK!"

Streszczenie

Podczas zakupów w lokalnym sklepiku, Jessica przegląda pismo kobiece i dochodzi do wniosku, że brednie jakie tam wypisują są źródłem jej niskiej samooceny. Nagle, do sklepu wpada uzbrojony mężczyzna i zaczyna się domagać od sprzedawcy opróżnienia zawartości kasy. Jess zastanawia się, czy powinna zareagować, a ponieważ sytuacja przypomina jej jeden film, postanawia zrobić to samo, co Harrison Ford i ogłuszyć napastnika, rzucając mu w głowę konserwą. Niestety, nie trafia i rozwala półki za ladą. Facet odwraca się i zaczyna strzelać do niej, więc rzuca się na niego z rozpędu, a potem ciska na półki i przygniata do ziemi. Krzyczy do sprzedawcy, żeby zadzwonił po policję, a potem przytrzymał napastnika na celowniku, bo sama woli nie być na miejscu, kiedy zjawią się gliny. Sprzedawca podnosi broń i zaczyna wygrażać niedoszłemu złodziejowi, więc teraz Jessica musi uspokoić również jego. W końcu sytuacja zostaje opanowana, ale nie może liczyć na wdzięczność ocalonego, ani nawet paczkę fajek na koszt firmy.

Trochę później, Jessica wraca do domu z mocnym postanowieniem, że jeśli kiedykolwiek jeszcze wyjdzie za próg, nie będzie się bawić w bohaterkę. Nagle zauważa, że okno jest otwarte i ktoś jest w jej łazience. Przez chwilę obserwuje drzwi w ciszy, a gdy w końcu się otwierają, staje w nich dziewczyna w stroju podobnym do Spider-Mana. Przygląda się uważnie Jessice pytając, czy to naprawdę ona, ale stwierdza, że została oszukana i zaczyna płakać. Jess nie wytrzymuje i podniesionym głosem pyta, co tu się dzieje, a wtedy tamta zanosi się płaczem i biegnie w stronę okna. Jessica próbuje ją zatrzymać, ale tylko wyrywa jej maskę, a dziewczyna wyskakuje oknem i odlatuje, obijając się o budynki.

Scott nie bardzo chce wierzyć w opowieść Jessiki, dopóki ta nie pokazuje mu maski. Pyta, dlaczego nie wezwała policji, ale ona twierdzi, że najwyżej mogliby spisać zeznania, albo zabrać ją na posterunek, a to nie jest zabawne. Potem zaczyna wyrzucać sobie, że nie powinna dzwonić do niego w środku nocy i ściągać tutaj, ale on mówi, że nie przyjechałby, gdyby nie chciał i dodaje, że sytuacja jest na swój sposób ekscytująca, a poza tym może nabić sobie trochę punktów u niej. Proponuje, żeby przenocowała u niego, jeśli nie czuje się tu bezpiecznie i zabiera się za naprawę okna, podczas gdy ona zbiera swoje rzeczy.

Nad ranem, kiedy Scott śpi, Jessica przesiaduje w kuchni przy swoim laptopie, bezskutecznie szukając informacji o Spider-Girl. Chociaż bardzo nie chce tego robić, postanawia w końcu zadzwonić do Quartermaina. Numer, który od niego dostała łączy ją ze sklepem muzycznym, więc z wściekłością wyłącza telefon, ale natychmiast pojawia się połączenie zwrotne. Okazuje się, że to jedna ze sztuczek S.H.I.E.L.D., tak samo jak ta, dzięki której wiedzą, że jest w mieszkaniu Langa, co Clay wykorzystuje, żeby ponabijać się z niej trochę. W końcu, Jessica wyjaśnia, co się stało, a Quartermain obiecuje dostarczyć informacje i rozłącza się. Dzwoni kilka sekund później, już z prywatnej linii i wyjaśnia, że osoba, która ją odwiedziła to Mattie Franklin, znana również jako Spider-Woman, obiecuje też wysłać informacje o niej mailem, a potem znowu zaczyna nabijać się, że chodzi z Ant-Manem. Jessica obiecuje, że spotkają się prywatnie, jeśli Clay przestanie być dupkiem, dziękuje za pomoc i rozłącza się. Przeklina głośno całą S.H.I.E.L.D. i jej agentów, ale w tym momencie znowu dzwoni telefon, a Clay oświadcza, że wciąż ją słyszy.

J. Jonah Jameson wychodzi z redakcji wieczorem, wciąż wrzeszcząc na swoją sekretarkę. W drodze do limuzyny, zatrzymuje go Jessica, ale on oświadcza, że nie mają o czym rozmawiać po ostatniej sprawie [numer 10. - Gil]. Jednak kiedy ona mówi, że chodzi o Mattie, zaprasza ją do samochodu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.