Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #2

Alias #2

Alias #2

Part 2

Postacie
Cytat

Jessica o swojej sytuacji: "I am screwed. Lee Harvey Oswald is somewhere up there laughing at me."

Streszczenie

Jessica obserwuje budynek, w którym mieszka i pracuje już od czterdziestu minut. Jest niemal pewna, że czekają tam na nią kłopoty z powodu tego, co odkryła. W końcu nudzi się na tyle, ze postanawia wejść. Ostrożnie otwiera drzwi i daje znać ewentualnemu napastnikowi, że jest gotowa. Pomyliła się jednak i nikt na nią nie czyha. Stwierdza, że jest przewrażliwiona, ale na wszelki wypadek zamyka drzwi na łańcuch. Postanawia sprawdzić, czy kaseta video w ogóle się nagrała, a przy okazji, czy naprawdę widziała, to co jej się zdaje, że widziała. Przydałby się większy telewizor, ale nawet tak, nagranie nie pozostawia wątpliwości - mężczyzna, który wyszedł z mieszkania Mirandy to Captain America. W pierwszym odruchu postanawia zniszczyć taśmę, więc wsadza ją do mikrofalówki, ale zatrzymuje się przed jej uruchomieniem. Dochodzi do wniosku, że to nie był przypadek i ktoś celowo naprowadził ją na trop Kapitana. Gdyby to był ktoś z jego wrogów i znał tajną tożsamość Kapitana, na pewno nie bawiłby się w filmowanie. Ale w takim razie, po co w ogóle ktoś chciałby mieć to na taśmie? Jakikolwiek miał powód, na pewno będzie chciał odzyskać kasetę, a jeśli nie będzie jej miała, może zechcieć zrobić jej krzywdę. Po krótkiej burzy mózgu dochodzi do wniosku, że pierwszy odruch musiał być słuszny. Po kolejnych kilku minutach obgryzania paznokci, dochodzi do wniosku, że jest jeden sposób aby udowodnić, że nie popada w paranoję - zadzwonić do klientki. Okazuje się jednak, że numer, który dostała, jest wyłączony.

Wybiega więc z domu i łapie taksówkę, aby udać się pod wskazany adres. Okazuje się, że mieści się tam sklep z odzieżą dziecięcą. W tej sytuacji postanawia wrócić do źródła, czyli do domu Mirandy. Tam zastaje tłum gapiów i teren odgrodzony kordonem policjantów. Przeciskając się do przodu słyszy, jak dwójka funkcjonariuszy rozmawia o sprawie: Miranda została uduszona, a zabójca zrobił to gołymi rękami. Patrząc na wynoszone z domu ciało, żałuje, że nie zniszczyła kasety i jest już pewna, że ma problem.

Nie wiedząc, co ze sobą zrobić, udaje się do mieszkania Cage'a. On jednak ma towarzystwo i spławia ją czym prędzej, obiecując, że zadzwoni rano, po czym zamyka jej drzwi przed nosem, bo jego panienka się niecierpliwi. Jessica siada na schodach, żeby zapłakać nad swoją naiwnością.

Rano postanawia skontaktować się z Kapitanem, więc idzie do rezydencji Avengers. Przy bramie, automat informuje ją jednak, że Avengers wyruszyli z jakąś misją i ostrzega, aby odeszła, zanim zadziałają systemy bezpieczeństwa.

Kiedy wraca do biura, zastaje przed drzwiami dwóch policjantów, którzy chcą z nią porozmawiać. Jak zwykle rozmowa zaczyna się od pytania, czy to prawda, że była kiedyś bohaterką i czy wciąż posiada swoje zdolności. Następnie detektyw Hall pyta, czy znała Mirandę Pritchett i kiedy ostatnio ją widziała. Jessica wyjaśnia, że siostra Mirandy wynajęła ją, żeby sprawdziła, co się z nią dzieje, co zrobiła zeszłej nocy. Detektyw pyta, czy wie o śmierci Mirandy, ale Jessica zaprzecza. To było podchwytliwe pytanie, bo Hall wyciąga zdjęcie tłumu, na którym widać ją wyraźnie - takie zdjęcia to standardowa procedura i Jessica dobrze o ty wiedziała, ale dała się złapać. Co więcej, policja dostała zeszłej nocy anonimowy telefon, w którym ktoś poinformował, że była na miejscu zbrodni i ma ważne informacje na ten temat. Nie pomaga wyjaśnienie, że pomyliła się z nerwów - detektyw Hall zamierza zabrać ją na posterunek i na wszelki wypadek uprzedza, żeby nie próbowała używać swoich mocy, jakie by one nie były.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.