Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #15

Supreme Power #15

Supreme Power #15

"Collateral Damage"

Postacie
Cytat

Generał Alexander: "Do you ever read it ('World News Weekly')?"
Doctor Spectrum: "No, sir. Like all good Americans, I get all my news from the Internet. Tough break about Fidel Castro turning out to be J.F.K. in disguise, don't you think?"

Streszczenie

Generał Richard Alexander zaczyna rozmowę za pośrednictwem interkomu z Redstone’em. Opisuje mu jego więzienie, z którego nie może uciec: gaz, który został wpuszczony do celi, powoduje osłabienie Michaela, o czy on już wie, bo próbował wylecieć z celi osiem razy. Aby wymusić uczestnictwo więźnia w rozmowie, generał mówi, że w razie braku odpowiedzi do celi zostaje wpompowany gaz cyjanowy, który go zabije. Po ustaleniu „warunków”, generał uznaje, że mogą zaczynać.

 

W swojej kryjówce Nighthawk wciąż ma pretensje do Hyperiona, że pozwolił Doctorowi Spectrumowi zabrać schwytanego przez nich Redstone’a, ponieważ w ten sposób uniknie on procesu. Mark powtarza argumenty przedstawione przez Ledgera, że wojsko, w przeciwieństwie do nich, ma możliwości utrzymania go w zamknięciu, natomiast bohaterowie nie mieliby innego wyjścia jak zabić Redstone’a. Nighthawk nie widzi w tym problemu. Hyperion pyta się gdzie jest Blur. Kyle odpowiada, że poprosił go u kupienie gazet, ponieważ chciał się przekonać, czy jest jakaś wzmianka o wczorajszej walce super-ludzi w Luizjanie. A propos Stanley’a, Mark pyta się, dlaczego on, będąc wychowany w przeciętnych warunkach jest bardzo miłym i przyjaznym człowiekiem, natomiast Kyle, który ma więcej pieniędzy niż mógłby wydać, jest ciągle zły. Nighthawk mówi, że kiedyś były dwa rodzaje niewolników: domowi i polowi. Ci pierwsi żyli w wygodzie w domu właściciela i chętnie mu usługiwali, ponieważ wtedy żyło im się dobrze i byli relatywnie szczęśliwi. Natomiast niewolnicy polowi byli traktowani bardzo źle i dla nie nieważne było, czy właściciel był dobrym człowiekiem, bo reprezentował system niewolniczy. Kyle mówi, że on właśnie jest niewolnikiem polowym, a Stanley – domowym. Blur słyszy to i wściekły rzuca w Nighthawka gazetą i wybiega.

 

Alexander czyta Redstone’owi jego akta. Więzień próbował dostać się do armii, policji i gwardii narodowej. Oprócz regularnych dyżurów w tej ostatniej, nie mógł znaleźć regularnej pracy z powodu agresywnej osobowości. Akta zawierają listę wielu drobnych wykroczeń. W momencie uwięzienia Redstone był uznany winnym zabójstw sześciu prostytutek, a podejrzewa się, że było ich więcej. Pierwsze zabójstwo było przypadkowe, kolejne już nie. Generał dostaje wiadomość, że pułkownik Ledger czeka na niego i mówi, że zaraz wróci do więźnia. Alexander pokazuje Spectrumowi zdjęcie kobiety-ryby (którą ten spotkał po walce z Hyperionem) trzymającej ciało innej kobiety, które ukazało się w gazecie. Mówi również o doniesieniach z Rzymu gdzie inna kobieta wybiła oddział włoskiej policji. Generał zastanawia się, ile w rzeczywistości super-ludzi znajduje się na wolności i chce, żeby Ledger pomógł ich znaleźć, począwszy od przeszukania oceanu. Alexander wraca do Redstone’a i mówi o sierżant Alicii James, która była jego przełożoną i karciła go za słabe wyniki w treningach. To, że inni żołnierze wyśmiewali się z tego powodu, wcale nie pomagało. W końcu Redstone zabił ją. Więzień pyta się, czy ta rozmowa ma jakiś cel. Generał odpowiada, że tak i przedstawi go po kolacji.

 

Hyperion podchodzi do Blura i chce, żeby poszli coś razem zjeść. Stanley mówi, że żaden z nich nie ma przy sobie pieniędzy, ale Mark stwierdza, że tak jak w starym dowcipie, pięciusetfuntowy goryl siada tam, gdzie chce. I rzeczywiście, po skończonym posiłku kelner przynosi im rachunek, który Mark spala swoimi promieniami. Przestraszony kelner mówi, że ich jedzenie było na koszt firmy i odchodzi. Blur mówi, że to nie jest słuszne zachowanie, ale Hyperion odpowiada, że społeczeństwo posługuje się systemem zasad, ale tacy, jak oni znajdują się poza systemem i zasady normalnych ludzi ich nie dotyczą. Przed wyjściem Stanley podaje kelnerowi numer swojego agenta i mówi, że on ureguluje rachunek.

 

Doctor Spectrum odnajduje kobietę-rybę w oceanie. Zgodnie z obietnicą przyniósł jej imię – Kingsley Rice. Mówi, że tak się nazywała osoba, która dla niego wiele znaczyła, ale już odeszła. Ledger pokazuje zdjęcie z gazety i pyta się Kingsley, czy ona może mu to wytłumaczyć, bo w przeciwnym razie nie będzie mógł jej chronić.

 

Alexander mówi Redstone’owi, że zanim przystąpił do eksperymentu z obcym DNA, sfabrykowano jego akta tak, że jest uznany za zmarłego. Nikt więc nie będzie go szukał, jeżeli generał go zabije, a zrobi to, jeżeli więzień nie odpowie szczerze na pytanie. Alexander pyta się Redstone’a, dlaczego zabija. On odpowiada, że może, jest w tym dobry i lubi to. W takim razie generał ma dla niego propozycję. Redstone zostanie wysłany do państwa, które sprawia problemy Stanom Zjednoczonym. Zacznie zabijać zwykłych ludzi, co doprowadzi do niezadowolenia w kraju. Zacznie też zabijać przywódców państwa, dopóki na jego czele nie stanie ktoś, kto będzie odpowiadał jego pracodawcom. Po wykonaniu misji, zostanie wysłany do następnego państwa na liście, która jest dosyć długa. Redstone zgadza się.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.