Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #12

Amazing Spider-Girl #12

Postacie
Zapowiedź

Spider-Girl uświadamia sobie, że Carnage może być powstrzymany jedynie wtedy, gdy zniszczy ona kogoś, kogo naprawdę kocha.

Cytat

Carnage: "Told ya I could sweet talk that nurse into revealing where they stashed your old man..."
Moose: "It wasn't necessary to hit her so hard."
Carnage: "Everyone's a critic."

Streszczenie

Carnage z rozkoszą patrzy, jak jego "junior" atakuje Spider-Girl. Szybko stwierdza jednak, że też chce przyłączyć się do zabawy i tylko okrzyk Moose’a ratuje bohaterkę przed jego pierwszym ciosem. Za to "junior" gryzie ją w bark. Jej ojciec, który dotarł już do domu, próbuje się do niej dodzwonić, ale ona jest zbyt zajęta zaplątywaniem brata w sieci. Unieruchomiwszy małego Carnage’a, bohaterka zaczyna z nim uciekać, ale dorosły osobnik ściga ją. Na domiar złego, zauważa ich też jeden z agentów S.H.I.E.L.D. w latającym samochodzie. Zawiadamia Marię Hill, a sam atakuje Carnage'a. Potwór rozcina jego wóz na pół, a Spider-Girl ratuje agenta przed upadkiem na ulicę. Po drodze bohaterka musi odpędzić się od uwolnionego drugiego symbionta i nie ma wyjścia - musi uderzyć Bena. Dorosły Carnage wykorzystuje tę chwilę do ponownego ataku, ale nim zdąży zabić Spider-Girl, pojawiają się ludzie Marii Hill - Mr. Abnormal, Killerwatt i Eartshaker. Ten pierwszy próbuje opleść się wokół Carnage'a, ale symbiont wytwarza ostre kolce, które go ranią. Tymczasem Killerwatt atakuje Spider-Girl. Earthshaker - zły, że jego przeciwnikiem ma być jakiś dzieciak - daje się zranić małemu symbiontowi. W odpowiedzi mężczyzna uderzeniem posyła go na najbliższy komin. Przerażona May ratuje brata, ale jedynym podziękowaniem dla niej jest mocarny cios, który wywołuje chwilowe zamroczenie. Ta chwila wystarcza, by Carnage zdążył mocno poturbować całą trójkę zreformowanych przestępców. W chwili, w której ma zamiar zabić ich wszystkich, May chwyta się ostatniej deski ratunku, potwierdzając podejrzenia Maurice'a - Carnage może uratować jego ojca. Według naukowców symbiont może być lekarstwem na raka. Mając pewność, Moose zawiera z symbiontem umowę. Jeżeli zrobi z jego ojcem to, co z Benem, to przestanie mu się opierać. Ucieszony Carnage zabiera "juniora" i pędzi do szpitala. May odbiera telefon od ojca i prosi go o małą przysługę. A potem rusza w pościg za Carnage'em.

 

Do kryjówki Contessy Valentiny Allegry de Fontaine i jej oddziału wpadają Kaine i Darkdevil. Po krótkiej nawalance chcą wiedzieć, czemu agentka próbowała ukraść Specimen 297 własnym przełożonym. Ta wyjaśnia, że nie wiedziała o udziale Hill. ONZ chciał zniszczenia Carnage'a, a publiczna kradzież miała na celu zapewnić USA rozwiązanie problemu z twarzą. Ale przez ingerencję Spider-Girl skończyło się to w wiadomy sposób.

 

W szpitalu Courtney dowiaduje się, że po ostatnich wydarzeniach ojca jej chłopaka przeniesiono [patrz poprzedni numer - Demo]. Wtedy akurat zagaduje do niej dziewczyna, którą widziała z Moose'em - Donna Mansfield, jego kuzynka. Obie zaczynają rozmawiać, gdy nagle do szpitala wpada Carnage z "juniorem". Na początek powala policjantów, a potem podchodzi do obu dziewczyn. Na szczęście, zanim zdąży im coś zrobić, atakuje go Spider-Girl. Tymczasem pod szpital podjeżdża taksówka, z której wysiada Peter Parker uzbrojony w pancerz z miotaczami dźwiękowymi Reverba, o który prosiła córka [kto to Reverb? patrz The Amazing Spider-Girl #2 - Demo]. Ubrawszy go w windzie, jest gotowy do pomocy, choć zastanawia się, gdzie jest Ben. Zamiera z przerażenia, gdy widzi, w co Carnage zamienił jego syna. May ratuje ojca go przed atakiem potworka, a potem zabiera jeden z miotaczy i celuje do brata. Zapewnia ojca, że to jedyne wyjście, choć wie, że jeżeli się myli, to nigdy sobie nie wybaczy. Strzał odnosi na szczęście skutek i symbiont odchodzi z ciała malucha. Carnage jest wściekły, ale Moose zmusza go, aby zaczął szukać jego ojca. May biegnie za nim. Tymczasem Peter zaczyna uspokajać syna, ten jednak zachowuje się, jakby w ogóle go nie słyszał. Z ucha malca cieknie krew. Carnage w tym czasie znajduje ojca Moose'a, ale przed jakimikolwiek działaniami powstrzymuje go dźwiękowy atak z broni Spider-Girl. Zabijając symbionta, May zastanawia się, czy robi to, aby ratować przed nim ludzi, czy dlatego, że może. Gdy Moose jest już wolny, dziewczyna niszczy miotacz. Nie zostaje jej jednak okazana ani krzta wdzięczności - Moose krzyczy, że Carnage był jedyną nadzieja dla jego ojca. Jeżeli on zginie, to to będzie jej wina. Zaczyna wrzeszczeć, że nienawidzi bohaterki. May odchodzi, a wówczas zauważa lekarza badającego jej brata. Doktor oświadcza Peterowi, że Ben mógł permanentnie stracić słuch. Załamana odchodzi. Tymczasem Maria Hill dzwoni do Nicka Fury'ego i informuje go o przebiegu akcji. Ten ma nadzieję, że dzięki tym wydarzeniom prezydent każe zniszczyć pozostałe symbionty. Każe jej puścić Spider-Girl wolno - zasłużyła ona na szczęśliwe zakończenie historii.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #12 Amazing Spider-Girl #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.