Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #13

She-Hulk vol. 2 #13

She-Hulk vol. 2 #13

"Mind Field"

Postacie
Cytat

Star-God: "The name's Star-God, pal"

Thanos: "You? A god? Of fleas perhaps, not of the stars."

Streszczenie

Po zeznaniach Thanosa, ISAAC może wydać tylko jeden werdykt: Eros zostaje uznany winnym używania swoich zdolności na innych bez ich wiedzy i zgody, a zważywszy na konsekwencje, uznaje się go także winnym wszystkich zbrodni, jakich dopuścił się Thanos. Mentor głośno protestuje, ale od wyroku nie ma odwołania. Mimo wszystko, Shulkie podejrzany wydaje się uśmiech Thanosa, dlatego wykorzystuje autorytet Magistrati, aby domagać się rewizji dowodów. Tytan nie ma nic przeciwko powtórzeniu rytuału, ale Jen chce zbadać go dokładniej i prosi Moondragon, aby wprowadziła ją do umysłu Thanosa. Ta początkowo odradza taki krok, ale kiedy Shulkie zarzuca jej, że nie potrafiłaby tego zrobić, unosi się honorem i przenosi całą jej psyche do umysłu Tytana uprzedzając, że jeśli tam zginie, umrze też naprawdę.

Sekundę później, Shulkie staje przed ogromną budowlą, którą Moondragon interpretuje jako mentalną blokadę w pamięci Thanosa. Upewniwszy się, że może tu robić to samo, co w świecie rzeczywistym, She-Hulk przebija się przez ścianę blokady. Wkracza do laboratorium, w którym Thanos i Seductra pracują nad nowym, udoskonalonym klonem tego pierwszego. Niespodziewanie, Thanos ze wspomnień zauważa ją, a ten prawdziwy skupia się na innym czasie i miejscu, aby zmienić krajobraz swojej pamięci. I nagle, Shulkie znajduje się w środku bitwy między Thanosem, a Avengers w czasie, kiedy był on w posiadaniu Cosmic Cube. Na nieszczęście Jennifer, było to na długo zanim stała się She-Hulk, więc Thanos wykorzystuje moc Kostki, aby dostosować jej postać do tego czasu, czyli zmienia w nastolatkę. Moondragon nie może nic na to poradzić, ale nieoczekiwanie, Jen zostaje uratowana przez Starfoxa, który zdołał się połączyć z ich umysłami, ponieważ wciąż jest przykuty do rytualnego krzesła. Jen nie chce jego pomocy i zaczynają się kłócić, ale zanim Thanos weźmie ich na cel, pojawia się Mar-Vell i niszczy jego Cosmic Cube. Wykorzystując chwilowe rozchwianie myśli Thanosa po wspomnieniu porażki, Jennifer postanawia odnaleźć mentalną blokadę.

W szpitalu, Pug i Mallory licytują się, kto bardziej ucierpiał na znajomości z Shulkie. Nagle przez okno wschodzi Star-God i prosząc, aby sobie nie przeszkadzali, wyciąga z szafy kurtkę Puga oraz fiolkę eliksiru. Przy okazji przeprasza za ugryzienie i całe zamieszanie, bo nie był wtedy sobą i wyjaśnia, że potrzebuje czegoś z zapachem Jen, aby ją wytropić w kosmosie. Po chwili odlatuje, a Mallory stwierdza, że Pug zdecydowanie wygrał licytację.

Posuwając się naprzód wśród wspomnień Thanosa, Jen powoli zmienia wygląd. Tym razem trafili do momentu, kiedy Thanos stworzył olbrzymi Klejnot Duszy i ponownie walczył z Avengers. Właśnie walczy z Thorem, kiedy zauważa Jennifer, a to rozproszenie uwagi prowadzi do kolejnej porażki i chwilowej rozsypki wspomnień. Starfox proponuje, że będzie szybciej, jeśli polecą naprzód, ale Jen twierdzi, że nie potrafi mu zaufać. Zaczyna więc tłumaczyć, że nie chciał zrobić jej krzywdy, bo myślał, że będzie szczęśliwa z Johnem i nie przyszło mu do głowy, że sprawy mogą się tak skomplikować. Jej chodzi jednak o tamtą wcześniejszą noc razem i chce wiedzieć, czy wtedy użył swoich mocy, żeby ją uwieść. Niestety, w momencie, kiedy Eros ma udzielić odpowiedzi, krajobraz zmienia się znowu. Ona znowu jest She-Hulk, ale jego usta zniknęły - to zaś oznacza, że trafili do momentu, kiedy Thanos stworzył Infinity Gauntlet.

W rzeczywistości, Thanos również się śmieje, a Phyla i Mentor zachodzą w głowę, co dzieje się w jego umyśle. Pip naciska RT-Z9, żeby coś zrobił, ale on twierdzi, że jest jedynie obserwatorem i nie może interweniować. W tym momencie, z nieba spada Star-God. RT-Z9 prosi go, żeby się nie wtrącał w sprawy Magistrati, ale on zamierza odzyskać swoją żonę. Robot wyjaśnia mu, że Jen znajduje się właśnie w umyśle Thanosa, a wtedy on wyciąga miecz i rzuca się z nim na Tytana. W ostatniej chwili jednak, Thanos blokuje cios miecza. Ten sam ruch wykonuje na płaszczyźnie wspomnień, więc Shulkie zgaduje, że coś musi rozpraszać jego uwagę w rzeczywistości i wykorzystuje okazję, by zaatakować. Thanos walczy tak samo na obu płaszczyznach, zadając skuteczne ciosy tu i tu. Słuchając jego słów, Jen zgaduje, że to pojawienie się Johna zaprzątnęło uwagę Tytana i pozwala mu całkowicie skupić się na walce w rzeczywistości, aby mieć swobodę w tym obszarze. Po chwili, Shulkie wraca do swojej teraźniejszej postaci i to samo dzieje się z Erosem. Zanim jednak ruszą w dalszą drogę, pozostaje ta niezałatwiona sprawa - Starfox przysięga, że nigdy nie użył swoich zdolności, aby ją uwieść.

Po dłuższej chwili, trafiają ponownie do laboratorium za murem mentalnej blokady i słyszą, jak Thanos zachwala doskonałość swojej kopii mówiąc, że nawet najlepszy telepata nie zdoła odróżnić jej od oryginału, a ponieważ jej umysł jest pusty, może tam umieścić wszystko, co zechce. W tym momencie wpada na pewien pomysł, do którego realizacji potrzebuje pomocy Seductry. Ta odnajduje Starfoxa w pewnym lokalu i dosypuje mu coś do drinka, a następnie sprowadza do laboratorium. Thanos wykorzystuje technologię zapisu wspomnień, aby umieścić w jego umyśle fałszywe wspomnienie, które pomoże mu obwinić brata za wszystkie swoje zbrodnie. Jedyny mankament tego planu jest taki, że tę samą procedurę będzie musiał zastosować na sobie. Eros jest zszokowany takim odkryciem, ale Jen spodziewała się tego, więc teraz prosi Moondragon, aby przywróciła ich do rzeczywistości.

Thanos właśnie okłada Jamesona ze wszystkich sił i narzeka na brak zaufania ze strony Tytanów, kiedy Jen i Starfox powracają do rzeczywistości. Shulkie każe mu przestać i nazywa go klonem. Thanos jest zaskoczony, ale gdy Jen stwierdza, że prawdziwy Thanos nigdy nie zaryzykowałby utraty prawdziwych wspomnień, sam przyznaje jej rację, choć jest lekko rozczarowany tym faktem. Uznaje przy tym, ze gdyby oryginałowi zależało na zemście, wymyśliłby doskonalszy plan, a więc pewnie zrobił to wszystko dla zabawy. Shulkie nie jest jednak do śmiechu i atakuje go, krzycząc przy tym, że zniszczył życie wielu ludziom, w tym jej - zmuszając ją, żeby poślubiła mężczyznę, którego nie kocha. Teraz to Star-God jest zdziwiony.

Pugliese dziękuje Mallory za dotrzymanie towarzystwa, ale teraz chciałby się przespać. Zapewnia, że wszystko będzie z nim dobrze, tak samo fizycznie, jak emocjonalnie, ale gdy tylko Book wychodzi, wstaje i idzie do szafy, skąd wyciąga fiolkę eliksiru. Przypomina sobie słowa staruszki ze sklepu i mówiąc sobie, że nie chce dłużej żyć z tymi uczuciami, wypija eliksir. Ogarnia go światło, a pusta fiolka spada na podłogę.

Po rozwiązaniu problemu kopii Thanosa, pozostaje zająć się zdolnościami Starfoxa, które wymknęły się spod kontroli na skutek manipulacji jego brata. Po krótkiej rozmowie, Eros zgadza się na propozycję Moondragon, aby telepatycznie odciąć mu dostęp do tych zdolności i oświadcza, że wyrusza w podróż, aby oczyścić swoje dobre imię. W tej sytuacji RT-Z9 uznaje sprawę za zakończoną i oświadcza, że może odstawić Jen i Johna na Ziemię. Ona jednak prosi o chwilę na osobności, bo wyraźnie mają coś do obgadania.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.