Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #6

She-Hulk vol. 2 #6

She-Hulk vol. 2 #6

"Beus & Eros" - part 1: "I'm With Cupid"

Postacie
Cytat

Sędzia: "I have a spastic colon and no sense of humor. And I will not put up with any nonsense in my courtroom!"

Streszczenie

Eros zwany Starfoxem jest jednym z Eternals zamieszkujących Tytana. Wsławił się nie tylko w swoim rodzimym świecie bohaterskimi czynami, brawurowymi ucieczkami i nieziemskimi imprezami, jednak najważniejszym jego darem jest zdolność uwodzenia, którą właśnie dzieli się z pewną ziemską dziewczyną. Kiedy nad ranem zbiera się do wyjścia, okazuje się jednak, że dziewczę nie pamięta ani kim jest, ani co się wydarzyło jeszcze przed chwilę. Starfox nie zaprząta sobie tym głowy, ale łaskawie przedstawia się raz jeszcze zanim wyleci oknem i zostawi dziewczynę z moralnym kacem oraz bólem głowy.

 

Tydzień później rozpoczyna się głośny proces, w którym Eros z Tytana oskarżony jest o molestowanie seksualne. Jego obrońca - Jennifer Walters, próbuje nie dopuścić dziennikarzy do swojego klienta, ale nie udaje jej się, zaś sam Eros beztrosko stwierdza, że nie wie, o co tyle szumu, skoro dziewczyna sama tego chciała.

 

Problemy Jen zaczęły się kilka dni wcześniej, kiedy Ben Grimm a.k.a. Thing przyszedł prosić, aby reprezentowała go w sądzie, bo odkąd wygrał na loterii [początek serii The Thing - Gil], każdy łotrzyk, któremu skopał tyłek w swojej karierze chce go pozwać o odszkodowanie. Niestety, Jennifer musiała mu odmówić, bo tak się składa, że to jej firma reprezentuje większość z tych łotrzyków i byłby to konflikt interesów. Ben obraził się śmiertelnie i wybiegł z kancelarii, zaś chwilę potem okazało się, ze korytarz pełen jest przestępców, a na dodatek Gibbon zeżarł jej lunch. Kiedy wreszcie wróciła do swojego biura, przeklinając pomysły Mallory Book i marząc głośno, by móc reprezentować w końcu jakiegoś bohatera, do okna zapukał Starfox z prośbą o pomoc.

 

Teraz zna sens powiedzenia "uważaj czego sobie życzysz", bo siedzi po uszy w najgłośniejszym procesie dekady. Upominanie Erosa, żeby trzymał język za zębami na niewiele się zdaje, bo wystarczy jedno jego słowo, żeby przestała się gniewać.

 

Kiedy wieczorem wraca zmęczona do domu, Pug już na nią czeka. Zapytany, czy widział wiadomości potwierdza i dodaje, ze mieli szczęście, bo gdyby Eros wyskoczył z takim tekstem przed wyborem przysięgłych, proces byłby z góry przegrany. Na pocieszenie przygotował dla Jen ulubione lody i ulubiony film, żeby mogła się zrelaksować przed telewizorem. Trochę później, kiedy Jennifer komentuje miłosne wybory głównej bohaterki "Pretty In Pink", Pugliese dostrzega analogię sytuacji i okazję, aby wreszcie zbliżyć się do niej. Niestety, w najmniej odpowiedniej chwili pojawia się John Jameson. Jen natychmiast rzuca mu się na szyję, a Pug musi zrobić dobrą minę do złej gry i znowu poszukać sobie zastępczego noclegu.

 

Rankiem, Awesome Andy wymyka się w kolejną tajną misję. Tym razem jednak Matt Hawk postanawia go śledzić i odkryć sekret. Podąża więc za nim na swoim latającym motorze aż do celu i podgląda przez okno, jak Mallory i Andy ćwiczą razem. Gdy Book go zauważa, natychmiast krzyczy, że to nie jest tak, jak wygląda. Dopiero po chwili pyta, jak odczytał sytuację, a gdy Two-Gun stwierdza, że to nie jego sprawa, zaczyna tłumaczyć, że to tylko ćwiczenia i nic ją z Andym nie łączy. Andy przytakuje, chociaż na jego tabliczce ukazuje się złamane serce.

 

Tymczasem, John odprowadza Jen do pracy. Przed wejściem do biura ona zmienia się w Shulkie, a wtedy on reaguje nerwowo. Jennifer wyjaśnia, że nie czuje się bezpiecznie w budynku pełnym super-łotrów, a poza tym lubi być She-Hulk, więc jeśli on nie potrafi tego zaakceptować musi się zastanowić nad sensem ich związku.

 

Pug budzi się na kanapie w swoim biurze i dochodzi do wniosku, że musi coś zrobić ze swoim życiem. W tej chwili jednak jego uwagę przykuwają dziwne odgłosy, dochodzące z biura pana Zixa, a gdy próbuje to sprawdzić, dowiaduje się od Dottie, że to prywatna konferencja. I rzeczywiście - Zix rozmawia z Isaakiem z Tytana, który w imieniu Mentora domaga się umorzenia sprawy Erosa, bo jak twierdzi - ziemskie prawa nie dotyczą mieszkańców Tytana. Issac wycofuje się jednak, kiedy Zix stwierdza, że musi uszanować jego władzę. W tym samym momencie do biura wpada Pugliese i domaga się wyjaśnień. Zix wychodzi z nim na korytarz i wyjaśnia, czego dotyczyła rozmowa, ale Pug chce wiedzieć, dlaczego cały czas jest taki tajemniczy i jaki ma cel w bronieniu super-łotrów. Na drugie pytanie odpowiedź otrzymuje natychmiast - to był pomysł Mallory Book. Pytanie pierwsze pozostaje jednak bez odpowiedzi, bo właśnie w tej chwili z windy wysiadają kłócący się Jen i John, a Pug woli ich unikać. Obok, Mallory przerywa rozmowę z Grizzlim, bo zauważa, że Andy snuje się po korytarzach mocno przybity. Próbuje z nim porozmawiać, aby dowiedzieć się, co tak na niego wpłynęło, ale gdy już zaczyna do czegoś dochodzić, z windy wysiadają Two-Gun Kid i Starfox, a ten drugi na widok Awesome Androida rzuca się do ataku. Nie pomagają wyjaśnienia, że Andy jest teraz dobry - o potężnym ciosie, pada na ziemię. Następnym celem Erosa staje się Grizzly. Dopiero interwencja Shulkie i Two-Guna przerywa jego bohaterski zryw, ale zanim Jen wytłumaczy, ze Grizzly jest ich klientem, tamten grozi już Starfoxowi procesem. Eros jest zupełnie skołowany, więc pyta, kim jest John, a kiedy ten odpowiada, że jest chłopakiem Jennifer stwierdza, że idealnie do siebie pasują. Kiedy Starfox się oddala, Jen i John dochodzą do wniosku, że miał rację i powinni przestać się kłócić. Tymczasem Eros podchodzi do Mallory, która pomaga Andy'emu się podnieść, a gdy ta grozi kłopotami jeśli coś mu się stało, pyta czy zależy jej na nim. Nagle, Book uświadamia sobie, ze tak właśnie jest. Artie Zix każe Erosowi natychmiast przestać i nie reaguje na jego uśmiechy ostrzegając, że natychmiast doniesie o wszystkim jego ojcu. Mallory pyta Andy'ego wprost, co do niej czuje, a kiedy on mówi, że chyba ją kocha, odpowiada mu tym samym - ku jego wielkiemu zdziwieniu. Jen dla odmiany czule żegna się z Johnem, cała rozpromienione i nie może się już doczekać wieczornego spotkania.

 

Pod budynkiem sądu zebrał się tłum kobiet, które manifestują swoje uwielbienie dla Erosa i domagają się ego uwolnienia. W środku, sędzia ogłasza, że ma dość przykrych doświadczeń w spawach przeciwko nadludziom i nie życzy sobie żadnych wybryków. Tymczasem, Pug zwraca uwagę Jennifer na ich przeciwniczkę w sprawie - Cristinę Garvey, wzorową żonę i matkę trójki dzieci, która nigdy wcześniej nie dopuściła się zdrady. Zauważa, że w finale trzeba będzie przeciwstawić jej słowo przeciwko słowu Erosa i jeśli chcą wygrać tą sprawę, będą musieli się mocno skupić. Jen odpowiada, że jest gotowa i skupiona... na gryzmoleniu w notatniku serduszek z imieniem Johna w środku.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.