Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #4

She-Hulk vol. 2 #4

She-Hulk vol. 2 #4

"Back To Bone"

Postacie
Cytat

Shulkie: "Face it, Jen. Only you could travel to a pocket dimension beyond time and space and wind up doing a ton of legal paperwork."

Streszczenie

Shulkie wciąż przebywa w siedzibie TVA, wypełniając formularze konieczne do przejęcia opieki nad uwięzionym Avaengerem i ziewając przy tym z nudów. Sędzia Mobius przynosi jej kubek kawy i pociesza, że niewiele już zostało. Zanim jednak zakończą sprawy formalne, chciałby uzupełnić lukę w jej aktach i zapytać, co się z nią działo kilka miesięcy wcześniej, kiedy zniknęła na jakiś czas.

 

Jen wraca myślami do lutego zeszłego roku i miasteczka Bone w stanie Idaho. Specjalna ekipa Zielonego Krzyża - organizacji pozarządowej pomagającej ofiarom działalności Hulka i jemu podobnych - zajmuje się usuwaniem i wypakowywaniem przesyłek z pomocą dla poszkodowanych. Dowódca zmiany ogłasza przerwę, ale Jennifer nie zwraca na niego uwagi i sięga po kolejne pudło, więc Gary Swanson upomina ją, że nie przyda im się na nic, jeśli padnie z wycieńczenia, zabiera jej pakunek i wysyła na kolację. Jen odchodzi posłusznie, przyznając mu rację, a przy tym zastanawia się, co jeszcze oprócz wysyłania czeków i pracy jako wolontariuszka może zrobić dla miasta, które sama zniszczyła [Avengers vol.3 #72-75 - Gil]. Dzwoni więc do swojego terapeuty, ale doktor Samson jest właśnie zajęty pracą nad gammaładowarką dla niej. Mówi, że będzie potrzebował jej badań w postaci She-Hulk, ale Jen twierdzi, ze nie potrafi już się zmieniać. Po chwili zastanowienia przyznaje, że między innymi po to przyjechała do Bone, żeby dojść do ładu ze sobą i pokonać psychiczną barierę. Samson proponuje jej, aby poszła na spotkanie lokalnej grupy wsparcia dla poszkodowanych.

 

Wieczorem, Jennifer idzie do lokalnej szkoły, aby posłuchać rozmów mieszkańców. Starszy mężczyzna zaczyna opowiadać niestworzoną historię o tym, jak Hulk spustoszył ich miasteczko. Przerywa mu jakaś kobieta, która mówi, że była tam She-Hulk i Avengers, ale uważa, że wszyscy powariowali i zniszczyli miasto, a rząd stworzył spisek, aby to ukryć. Młoda kobieta z ręką w gipsie poprawia ją i mówi, że wraz z mężem była w centrum wydarzeń, kiedy She-Hulk wpadła w szał. W zamieszaniu rozdzielili się - ona została ranna, a on zniknął pod gruzami i nie wie nawet, czy zginął, bo nie znaleziono ciała. Słysząc to, Jen zrywa się z miejsca i wybiega z sali.

 

Przez całą noc wierci się w łóżku w zbiorowej sypialni, walcząc z koszmarną sceną, w której zabija człowieka. W końcu, krzycząc przez sen, zmienia się w She-Hulk, a obudzeni współlokatorzy rozpoznają ją i rzucają się na nią. Dopiero teraz budzi się naprawdę i upewnia się, że wszystko jest w porządku.

 

Nie mogąc zasnąć, wraca do ruin, gdzie zastaje wciąż pracującego Swansona. Przyłącza się do niego i razem kopią do świtu, kiedy zaczynają się pojawiać inni ochotnicy. W pewnym momencie, ktoś wzywa Swansona na bok, bo jedna z ekip natrafiła na coś. Wkrótce na powierzchnię zostaje wydobyte ciało mężczyzny, a znana z grupy wsparcia kobieta rozpoznaje w nim swojego męża. Jennifer instynktownie próbuje ją przeprosić, ale Swanson każe rozpędzić gapiów i wezwać policję, bo od tej pory cała strefa traktowana jest jako miejsce zbrodni. W tłumie pojawiają się szepty, że winna zasłużyła sobie na karę śmierci. Jen przez chwilę siedzi załamana z boku i zastanawia się, co powinna zrobić. W końcu podejmuje decyzję.

 

Wkrótce potem, Jennifer zjawia się w biurze szeryfa, dokładnie w chwili gdy wraz z zastępcą zastanawia się, jak odnaleźć She-Hulk. Przyznaje się kim jest i chce się oddać w ręce władzy, ale odkrywa, że oni nawet jej nie widzą. To zaklęcie Wandy [She-Hulk #1 - Gil] wciąż chroni ją przed wrogami She-Hulk, kiedy jest w ludzkiej postaci. Mimowolnie podsłuchuje, jak policjanci odkrywają, że ktoś użył karty kredytowej mężczyzny po jego śmierci, aby opłacić prywatnego detektywa. Wychodzi wiec z budynku i natychmiast dzwoni do wskazanej agencji, domagając się informacji na temat klienta. Nie wie, że Swanson podsłuchuje, jak się przedstawia i rozpoznaje ją.

 

W nocy, Jennifer wykrada z magazynu sprzęt do wspinaczki i schodzi do wykopu, aby dowiedzieć się, co naprawdę stało się z Travisem. Ktoś jednak przecina jej linę i uruchamia koparkę, aby przysypać ją tonami ziemi. W sytuacji zagrożenia, Jen zaczyna się zmieniać, ale przemiana nie jest całkowita, ponieważ wciąż ma głębokie wątpliwości, czy powinna to przetrwać. Nagle, napór ziemi ustaje i okazuje się, że ktoś próbuje ją odkopać. Po chwili, w otworze ukazuje się Swanson i pyta, czy wszystko z nią w porządku. W świetle jego latarki, Jennifer dostrzega kopertę z logo agencji detektywistycznej.

 

Po kilku minutach jest już na powierzchni, a wokół gromadzi się tłum zdezorientowanych gapiów, którzy nawet jej nie widzą. Jen wie, że mogą ją zobaczyć tylko te osoby, które nie życzą jej źle, a więc wiedzą, że nie jest winna śmierci Travisa. Jedną z nich jest Swanson, a drugą - prawdziwa zabójczyni, czyli żona Travisa. W kopercie, którą znalazła Jennifer są dokumenty z prywatnego śledztwa i zdjęcia, które dowodzą, że Kristy zdradzała męża, a on chciał się rozwieść, więc wykorzystując okazję, zabiła go, aby przejąć spadek. Zgaduje też, że próbowała zabić ją, aby odzyskać dowody. Swanson przekazuje winną w ręce władz, ale gdy zamieszanie dobiega końca, Jennifer chce zadać mu jeszcze jedno pytanie - dlaczego właściwie może ją widzieć i dlaczego nie wini ją za zniszczenia. Nieoczekiwanie, Swanson stwierdza, że to wszystko jest jego winą, bo kiedy był jeszcze nastolatkiem, namówił Ricka Jonesa do wycieczki na poligon i zostawił go tam na chwilę przed tym, zanim Bruce Banner go zauważył i wyszedł z bunkra, a wybuch zmienił go w Hulka. Czuje się więc odpowiedzialny za powstanie wszystkich istot powiązanych z Hulkiem oraz zniszczenia, jakie powodują i dlatego założył Zielony Krzyż. Jen stwierdza, że nie może się za to obwiniać, tak samo jak cała wina za jej uczynki nie może spadać na jej kuzyna. Próbuje przemówić do zebranych, ale nikt jej nie dostrzega, więc skupia się mocno i w końcu udaje jej się przemienić w She-Hulk. Teraz może przeprosić, a to proste słowo jest początkiem dalszej udanej współpracy z miejscowymi, dzięki której Bone zostanie w końcu odbudowane.

 

Ponieważ sędzia Mobius powtarza pytanie, Shulkie oszczędza mu szczegółów i mówi po prostu, że była w Idaho. To i kilka słów o działaniu gammaładowarki wystarczy, aby uzupełnić archiwa TVA. Teraz wreszcie może przejąć kuratelę nad zagubionym w czasie członkiem Avengers. Matt Hawk, znany również jako Two-Gun Kid już na nią czeka.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.