Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: Year One » The Punisher: Year One #3

The Punisher: Year One #3

Cytat

Frank uderza bandziora w twarz. McTeer: "... Ask him another, Frank."
Potężny sierpowy ląduje na brzuchu mężczyzny. McTeer: "Oooh! Nicely worded, Frankie!"
Frank łamie bandziorowi rękę. McTeer: "Well phrased Frank! Perfectly reasoned rebutall."

Streszczenie

Frank przykłada sobie pistolet do głowy. Zaczyna odliczać, będzie strzelać na trzy. W tym samym momencie pod dom, taksówką, podjeżdża McTeer. Słyszy strzały i wbiega do domu wyłamując drzwi. Znajduje Castle'a w pokoju, ten siedzi na łóżku. Ściana za jego plecami pokryta jest dziurami po kulach. Frank po chwili zauważa McTeera. Wykrzykuje do niego, że go okłamał. Łapie go za klapy koszuli, przyciska do ściany i zaczyna dusić. Po chwili Frank odrzuca mężczyznę. Mówi mu, że on i Laviano byli pełni obietnic, które okazały się bez pokrycia. Wychodzi z pokoju zostawiając oszołomionego McTeera na ziemi.

Pół godziny później. Castle siedzi na ganku. Z domu wychodzi Mike. Pyta się Franka, czy już ochłonął. Gdy ten potwierdza, McTeer siada koło niego. Chce wiedzieć, o czym Castle myśli. Ten łapiąc za kwiatek rosnący tuż obok schodów mówi, że o nich. O niezapominajkach, które posadziła jego żona. McTeer zaczyna opowiadać o sobie. Mówi, że jest przegrany, zaczął pić i tak stracił żonę. Ona wciąż żyje. Nie może obwiniać za swoje nieszczęście nikogo oprócz siebie. Frank chce wiedzieć, dlaczego McTeer mu się zwierza. Ten odpowiada, że przecież spowiedź jest dobra dla duszy. Mówi, że był dziennikarzem na wylocie. Potrzebował historii i wtedy pojawił się Castle. Wiedział, że musi zdobyć jego zaufanie, inaczej Frank nic by mu nie powiedział. Castle mówi, że przecież go nie zna. Nie wie, jak by się zachował. Mówi McTeerowi, że go po prostu wykorzystał. Dodaje, że teraz on będzie samolubny i posłuży się dziennikarzem.

Pięć dni później. Bar. McTeer próbuje wyciągnąć informacje od mężczyzny pracującego dla Sycylijczyków. Ten opluwa Mike'a i odchodzi. Na zewnątrz czeka na niego Castle. Mówi bandziorowi, że powinien był porozmawiać z jego kolegą, po czym posyła mężczyznę kopniakiem na ziemię. Gdy ten pada, Frank uderza go ponownie. Mike powstrzymuje Castle'a przed zabiciem mężczyzny. Odchodząc mówi do niego, że od martwych nic się nie dowiedzą. W odpowiedzi Frank mówi, że jeśli nikt nie zacznie sypać, to też niczego się nie dowiedzą.

Pralnia. Jakiś czas później. Frank "rozmawia" z mężczyzną. McTeer przygląda się walce. U jego stóp leży drugi z mężczyzn, jest nieprzytomny. Frank potężnie uderza swojego "rozmówcę". Ten wyciąga nóż. Frank uchyla się przed ciosem, łamie mu rękę i kopniakiem posyła go na ziemię. Do leżącego mężczyzny podchodzi McTeer i pyta się go, czy nie łatwiej było odpowiedzieć na jego pytania.

Mała Italia. Grupa mężczyzn po wyjściu z baru głośno się żegna. Jeden z nich, Rico "Broda" Colicos, odchodzi sam. Po chwili zatrzymuje się przed nim samochód. Wychodzi z niego Frank i okłada mężczyznę pięściami.

Komisariat. Witts pojawia się z wiadomością, że ktoś pobił kolejnego bandziora Costy. Informuje, że szef każe im zbadać tę sprawę. Laviano ma ochotę jej się przyjrzeć, ale powodem jest to, że ten sam kapitan kazał zostawić ludzi Costy po strzelaninie w parku.

Punta Verde. Floryda. Rezydencja rodziny Costa. Głowa rodziny Costa rozmawia z bratem - Bruno. Dochodzi do wniosku, że Castle, reporter i złapany w szpitalu zabójca muszą zginąć. Ma nawet do tego zadania odpowiedniego człowieka.

Brooklyn. Castle i McTeer porządkują zebrane informacje. Castle idzie do domu wyspać się, gdyż jutro czeka ich kolejny pracowity dzień. Wychodzi z mieszkania z uśmiechem na ustach i żegna swojego partnera. McTeer czuje się w tej roli dobrze. Podniesiony na duchu wylewa alkohol do zlewu i zapisuje w pamięci, że musi oddać Parkerowi aparat wraz z pieniędzmi za film i podziękowaniami. Zadowolony postanawia zadzwonić do swojej żony.

Szpital. Mężczyzna przebrany za lekarza zabija zabójcę złapanego prze policję.

Brooklyn. Mike zbiera się na odwagę i dzwoni do żony do pracy. Ktoś odbiera telefon i McTeer prosi do telefonu Janey McTeer. W tym momencie ktoś puka do drzwi. Dziennikarz idzie otworzyć. Za drzwiami stoi zabójca ze szpitala. Po chwili McTeer pada martwy na ziemię. Ze słuchawki dobiega głos Janey dopytujący się o męża.

Castle wraca spacerem do domu. Gdy wchodzi po schodach, widzi zdeptane niezapominajki. Chwilę później w domu eksploduje bomba, niszcząc go zupełnie.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: Year One #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.