Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #20

X-Factor vol. 3 #20

X-Factor vol. 3 #20

"X-Cell" - part 3

Postacie
Cytat

Callisto: "Who's this?"

Quicksilver: "Layla Miller. She professes to 'know things'."

Layla: "Stuff. I know stuff. Don't mangle with my catchphrase."

Streszczenie

Fatale, Abyss i Reaper rozkoszują się uczuciem towarzyszącym odzyskaniu utraconych mocy. Rictor jednak nie może podzielić z nimi tego uczucia, bo pada wyczerpany na kanapę i twierdzi, że czuje się, jakby jego zdolności wymykały się z zasięgu. Pietro wyjaśnia, że to dlatego, że funkcjonuje jak syfon jego mocy - ona nie wpływa na niego jednorazowo, ale przepływa przez niego do innych, a przy okazji stopniowo oddziałuje także na niego. Chciałby kontynuować ten proceder, ale Rictor mdleje w środku zdania, więc stwierdza, że Marrow będzie musiała poczekać. Callisto sprzeciwia się jednak i stanowczo odradza jej korzystanie z pomocy Quicksilvera, chociaż tan zapewnia, że tym razem ma wszystko pod kontrolą. Nagle, budynek zaczyna się trząść. Upewniają się, że nie jest to sprawka Rictora, a tymczasem Cross wygląda przez okno i stwierdza, że czuje się jak w filmie "300", bo w ich stronę zmierza właśnie mała armia Madroxów, uzbrojonych w pokrywy od śmietników i krzyczących: "Huah! Huah! Huah!" Gdy Fatale komentuje ten widok, Cross stwierdza, że skoro X-Factor nie są po ich stronie, trzeba ich zniszczyć.

 

Jamie sam dziwi się, jak zgodnie współdziałają jego duplikaty i zgaduje, że powodem jest fakt, iż jeden z nic został otruty i domagają się zemsty. Nagle, na ulicę wypada grupa członków X-Cell, którzy pędzą w ich stronę, rzucając groźbami. Ku ich zaskoczeniu, przed szereg wysuwa się Wolfsbane - tym razem całkowicie zmieniona w wilka i wściekła do granic. Widząc, jak rzuca się do gardła Reapera, Madrox zauważa, że tym razem Rahne nie zamierza się powstrzymywać.

 

Obserwując walkę na ulicy, Quicksilver stwierdza, że to wszystko głupota i nie rozumie, co próbują osiągnąć. Odpowiedź brzmi: odwrócenie uwagi, a udziela jej Layla, która właśnie weszła do pokoju. Korzystając z okazji, że Callisto zapytała kim jest, Layla daje przykład rzeczy, o których wie wszystko, jak na przykład to, że nie rząd pozbawił mutantów ich mocy, a Pietro jest teraz zły i pragnie tylko większej potęgi. Quicksilver odpowiada jednak, że ma dar, którym pragnie się dzielić ze swoimi braćmi, a ją nazywa głupim i bezbronnym dzieckiem. Layla odpiera mówiąc, że posiada największą władzę, czyli wiedzę. Na dowód, wyciąga dyktafon i puszcza wszystkim zapis rozmowy, jaką niedawno odbyli na ulicy z X-Men [numer #9 - Gil], a w której przyznają oni, że ukrywają prawdę o M-Day. W następnej chwili, rzucają się na nią dwie kopie Quicksilvera z przyszłości, ale Marrow i Callisto atakują je, chcąc wysłuchać taśmy do końca. Sarah przebija jednego nożem i domaga się odpowiedzi, kim jest wspomniana na taśmie kobieta, odpowiedzialna za wszystko. Tamten Quicksilver znika jednak, ale Layla wskazuje jej oryginalnego i dorzuca kilka wskazówek na temat najważniejszej dla niego kobiety. Marrow zgaduje w końcu, ze chodzi o Scarlet Witch, ale wtedy za pojawia się kolejny Pietro, wyrywa jej nóż i wbija w plecy.

 

Reaper cieszy się, że jego toksyny zdołały obezwładnić Rahne na tyle, by mógł ją zabić, ale zanim będzie miał okazję, pojawia się Guido, który wyrzuca go na sąsiednią ulicę. Obok, Cross przebija się przez tłum Madroxów, wzywając do przyłączenia się do jego krucjaty dla lepszej przyszłości. Jamie niespecjalnie zwraca uwagę na jego słowa, bo zauważa, że chłopak zaczyna się świecić od środka i czuje swąd spalenizny. Kawałek dalej, Monet bez większych problemów radzi sobie z Abyss. Fatale udaje się ją zaskoczyć, atakując w trybie maskującym, ale M odnajduje ją dzięki telepatii i odrzuca kopniakiem. W tej chwili, Abyss ponawia atak - oplata ją swoimi zwojami i próbuje wciągnąć do kieszonkowego wymiaru w swoim ciele. Jest bliski sukcesu, ale trzech Madroxów naciera na niego i ogłusza uderzeniem śmietnikowych pokryw. W tej chwili, uwagę wszystkich zwraca Cross, który tarza się o ziemi dymiąc i przeklinając zdrajców, którzy go tak urządzili, a w pewnym momencie po prostu wybucha. Monet upewnia się, że wszyscy w X-Cell odzyskali moce w ten sam sposób, po czym profilaktycznie odsuwa się od Fatale.

 

Korzystając z okazji, że Callisto zajmuje się ranną Marrow, Quicksilver przypiera Laylę do ściany. Zauważa, że nie reaguje ona na jego dotyk i stwierdza, że nie jest mutantem, ale ona odpowiada, że w tej chwili bardziej jest przerażona. Zanim jednak zrobi jej krzywdę, Rictor odzyskuje przytomność i każe mu ją puścić. Pietro obiecuje, ze zaraz się nim zajmie, ale Ric ostrzega, że nie pozwoli mu zabić dziecka (nawet jeśli jest okropnie wkurzające). Layla mówi, że przemiany wciąż są niestabilne, a jeden z X-Call właśnie wybuchł, więc Quicksilver zamierza ją uciszyć, ale wtedy Rictor rzuca się na niego. Zaczynają się siłować. Rictor mówi, że nie da się dłużej wykorzystywać, ale Pietro twierdzi, że wszystko co się stało jest winą jego niekompetencji i słabości. Jeśli chodzi o tą ostatnią kwestię, sprawy trochę się zmieniły, bo syfonowanie mocy Terrigenu sprawiło, że Ric odzyskał swoje zdolności i teraz uderza w Quicksilvera wibrofalami sprawiając, że kryształy wypadają z jego ciała. Pietro pada na kolana i próbuje je pozbierać, ale wtedy przez okno wpada Wolfsbane. Layla odwraca jednak jej uwagę i prosi, żeby pomogła jaj z Rictorem. Kiedy Rahne się zbliża, Ric mówi, że znowu stracił moc i czuje że umiera. Ona odpowiada, że nikt dzisiaj nie umrze.

 

Nie jest to jednak do końca prawdą, bo Fatale i Reaper wyglądają, jakby za chwilę mieli eksplodować. Abyss decyduje się na ostateczne rozwiązanie, chociaż sam nie zna jego konsekwencji. Chwyta swoich towarzyszy i wciąga  w głąb swojego ciała, a następnie sam przenosi się do ukrytego wymiaru. Zanim Madrox zdąży zrobić cokolwiek, znika. Zniknęły również Callisto i Marrow, które zeszły do kanałów. Pietro tymczasem zdołał uciec do bocznej uliczki, z ostatnim kryształem, jaki mu pozostał, ale i ten się rozpada. W tym momencie, dochodzi do punktu w czasie, z którego pochodziła kopia, zraniona przez Marrow, więc rana otwiera się w jego barku. Obolały i wściekły, ucieka dalej, a za nim pojawia się jakiś cień.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #20 X-Factor vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.