Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #98

Exiles #98

Exiles #98

"Home! Again" - part 4: "The Doom of Two Good Men"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Psylocke i Shadowcat zmagają się z intruzami, zespół odkrywa szokującą prawdę o rywalizacji Victora Von Dooma i Reeda Richardsa. Na domiar złego związek Gwen Stacy chyli się ku upadkowi.

Cytat

Reed Richards:" It isn't just a matter of how well you throw a punch... but how well yoy take one."

Streszczenie

Walka w jaskinii Reeda pomiędzy Exiles a Fantastyczną Czwórką Dooma trwa w najlepsze. Jednak gdy Spider-Man i Human Torch skaczą sobie do gardeł, Susan Storm musi ich powstrzymać, by zapobiec podziałom we własnym obozie. W tym celu zamyka obu w przezroczystej kuli i przypomina o celu ich misji. Do rozmowy niespodziewanie włącza się Jennifer Walters. Doom i Reed walczyli wiele razy w przeszłości. Richard zaliczył wiele spektakularnych porażek, jednak po każdej z nich zdołał się podnieść i w pełni gotowy powracał do gry. To czym różni się obecne starcie od tak wielu poprzednich to fakt, iż Reed jest już stary. Nie może też liczyć na jakiekolwiek wsparcie. No i najważniejszy powód to ten, że kocha She-Hulk i zrobi wszystko, by ją uratować, co stanie się źródłem jego upadku. Inne postacie tego dramatu również nie są wolne od podobnych dylematów. To Miguel i Gwen, którzy pomimo tego, iż obecnie walczą po jednej stronie, to jednak O'Hara jest członkiem Exiles, o czym nigdy nie zapomniał. Wszystkiemu z góry przyglądają się Blink, Morph i Longshot. Reed tymczasem otoczony zwłokami swych towarzyszy z podziemia ze łzami w oczach przygląda się zdjęciom She-Hulk i Bena Grimma. Zastanawia się teraz, na ile właściwe było jego postępowanie. Czy rzeczywiście było o co walczyć i czy nie lepiej było w tej walce zginąć. Wszak Doom przyniósł tyle dobrego dla tego świata. On natomiast zawiódł swoich przyjaciół i kobietę, którą kochał. Wszystko zmierza do nieuchronnego końca. Teraz Reed prosi Boga, by ten wybaczył mu to, co planuje zrobić.

Kryształowy Pałac, teraz będący w rękach ludzi Dooma. Ci próbują zaaplikować uwięzionym Kitty Pryde i Betsy Braddock specjalne serum, co jak się jednak okazuje nie jest takim prostym zadaniem. Przez rękę Shadowcat strzykawka zwyczajnie przefazowała, natomiast gdy przychodzi kolej na Psylocke, niespodziewanie pojawia się Thunderbird, co kończy się niezłą rozróbą w pałacu. Z pomocą dziewczyn udaje mu się pokonać przeważającego liczebnie wroga, co z nieskrywaną wściekłością na ekranie swego monitora obserwuje Victor von Doom. Na domiar złego też traci kontakt z Susan, a jego główny adwersarz odwiedza go we własnym domu. Teraz dochodzi do z dawna oczekiwanej konfrontacji.

W podziemiu tymczasem pojedynek dwóch zespołów toczy się w najlepsze z udziałem już wszystkich dostępnych w tej rzeczywistości członków. Niespodziewanie dla Spider-Mana, Gwen uznaje Exiles za wroga numer jedenj i nakazuje jego likwidację. Miguel jest zrozpaczony.

Z powrotem w kwaterze Dooma. Ten zdradza Reedowi swoje plany. Otóż ma zamiar przenieść ten świat do kryształowego pałacu i stamtąd dokonać ekspancji na pozostałe wymiary i rzeczywistości. Gdy jednak próbuje tego dokonać, zamiast on sam przenieść się do pałacu, jego ludzie zostają stamtąd wyrzuceni wprost do jego kwatery. Wściekły Doom nie potrafi zrozumieć, jak to się mogło stać. Domyśla się, że odpowiedzialnym za to jest stojący właśnie przed nim Reed Richards. Doom doskakuje teraz do niego i zaczyna dusić przeciwnika. Reed tłumaczy mu, że ten świat wyprany z emocji i jakichkolwiek uczuć żyje tylko po to, by służyć swemu panu, a gdy przyjdzie czas, także za niego umrzeć, gdy tylko ten sobie tego zażyczy.

W podziemiach Blink zarządza ewakuację z tego świata. Miguel tuląc Gwen do siebie, nie może się z tym pogodzić. Wszyscy starają się go w jakiś sposób pocieszyć, jednak świat w którym się znajdują faktycznie jest już od dawna martwy i nawet Exiles nic tu nie poradzą. Za chwilę Fantastyczna Czwórka bez przytomności pada u ich stóp, a sami Exiles znikają.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #98 Exiles #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.