Avalon » Serie komiksowe » Marvel Knights: Spider-Man » Marvel Knights: Spider-Man #20

Marvel Knights: Spider-Man #20

Marvel Knights: Spider-Man #20

"The Other: Evolve or Die" - part 5: "Retreat"

Postacie
Cytat

Tony Stark (mówiąc o swoich "kontaktach" w Las Vegas): "And a lot of friends… is this trip with your wife?"
Spider-Man: "Of course."
Tony Stark: "Nevermind."

Streszczenie

Latveria. Dwóch mężczyzn rozmawia o śmierci Victora von Dooma. Jeden z nich mówi, że nie powinni o tym mówić, ściany mają uszy… Kiedy ulice pustoszeją, z krzaków wyłania się ucieszony Spider-Man. Są z nim dwie osoby ubrane w stare zbroje Iron Mana. Jedna z nich obawia się, że jednak nie był to najlepszy pomysł, ale jest już za późno, by zrezygnować, a poza tym, są już bardzo blisko zamku Dooma.

Po dotarciu na miejsce Peter wskakuje przez okno do komnaty. Czujniki laserowe na podłodze nie są dla niego problem i po chwili otwiera od środka główne drzwi zamku, zapraszając swoich towarzyszy. Kiedy stają przed celem, jakim jest pokój znajdujący się w podziemiach, Pete wyważa drzwi by znaleźć się przed… jedyną maszyną do podróżowania w czasie znaną ludzkości [to ile jest tych jedynych maszyn u Marvela? - Snak3]. Osoby w zbrojach przyjmują z ulgą tę nowinę, ponieważ oznacza to, że mogą je w końcu zdjąć. Nie będą ich potrzebować w czasie podróży. Spider-Man wraz z żoną i ciotką przenoszą się do przeszłości.

Lądują przed domem Parkerów. Jako, że ludzie nie reagują na ich obecność Spidey wyjaśnia, że nie są połączeni z tym czasem, co wyklucza możliwość wpływania na czasy obecne. Ich rola ogranicza się do obserwowania własnych wspomnień. Będąc w środku domu są świadkami oddania młodego Petera pod opiekę ciotki i wuja. M.J. wtrąca, że rodzice jej męża wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach. Kiedy wychodzą z domu, Peter wybiega krzycząc, żeby go nie opuszczali. Wyjazd jest przyczyną ich śmierci, śmierci wuja Bena i jego… Nie mogąc zatrzymać taksówki, która przenika przez jego ciało, upada na ziemię płacząc. Po chwili podchodzi do niego żona i razem wchodzą do środka domu. Zastają tam May przyglądającą się młodszym wersjom jej samej, wujka Bena i Petera. Ciotka uśmiecha się stwierdzając, że to był świetny pomysł i wszyscy wracają do czasów obecnych.

Jak się okazuje, zostali otoczeni przez roboty Dooma. Peter widząc, że tylko on został oceniony jako zagrożenie, każe nie ruszać się żonie i ciotce, po czym skacze w powietrze. Podczas bijatyki przypomina o sobie choroba i Spider upada na ziemię nie mogąc znieść bólu. Z opresji ratuje go żona, niszcząc roboty przy pomocy żółtej zbroi.

Później. Spidey oddaje zbroje Starkowi. Ten pyta się, co dalej? Peter odpowiada, że jest wiele fajnych rzeczy, które chciał zrobić razem z rodziną, więc po prostu zacznie od zaraz. Pierwszym punktem jest Las Vegas. Wspomina, że wyposażony w swój pajęczy zmysł jest prawdziwym zabijaką w grach losowych i mimo, że nigdy nie używał mocy do własnych celów, to tym razem będzie grał o pieniądze dla swojej rodziny, kiedy już go nie będzie.

Las Vegas. Peter zgarnia kolejną wygraną ogrywając kolejne osoby. Na miejscu zjawia się ochrona zainteresowana jego olbrzymim szczęściem, ale kiedy tylko chwytają go za ręce, grupa bandytów napada na kasyno. Nie mając innego wyjścia, Pete zakłada maskę Spider-Mana i porządnie ich obija.

Tony słysząc o Vegas mówi, że zna prawdziwe miejsce, gdzie Peter będzie mógł wreszcie odpocząć.

W międzyczasie Morlun obserwuje Nowy Jork mówiąc, że czas się pożywić. Odwiedza Daily Bugle i Avengers Tower, ale nie znajduje tam Petera. Zastanawia się, w jakie miejsce na Ziemi udał się Parker.

W tym czasie Peter odpoczywa z żoną w kosmosie w pojeździe pożyczonym od Tony’ego. Mary była zaskoczona śniadaniem w Paryżu, ale teraz brakuje jej słów by opisać, co czuje. Nie chcąc się rozkleić, odwraca głowę w drugą stronę.

Ciotka May obserwuje z Ziemi Księżyc. Z jej oczu ciekną łzy.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Marvel Knights: Spider-Man #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.