Avalon » Serie komiksowe » Marvel Knights: Spider-Man » Marvel Knights: Spider-Man #19

Marvel Knights: Spider-Man #19

Marvel Knights: Spider-Man #19

"The Other: Evolve or Die" - part2: "Denial"

Postacie
Cytat

Barman: "You guys are so hammered you can't tell Iron Man from Spider-Man? One's made o'metal, the other's in spandex! How could you not..."

Streszczenie

Teatr. Egzemplarz Daily Bugle, który trzyma w rękach MJ, jak zwykle nie zostawia suchej nitki na jej mężu. Obserwuje ją Morlun. Dziewczyna niszcząc gazetę zaczyna zadawać sobie pytanie, dlaczego jej mąż ciągle to robi, a fakt, że nie może pogadać na ten temat z przyjaciółką dodatkowo ją przygnębia. Pięć minut do odsłonięcia kurtyny...

Dziewczyna wraca we wspomnieniach do rozmowy ze Stevem Rogersem. Zapytany o musical o Don Kichocie odpowiada, że nie lubi opery. Mary odpiera, że wcale jej to nie dziwi, ale przechodząc do sedna wyjaśnia, że jedna z jego bohaterek nie może zrozumieć sensu postępowania mężczyzny włóczącego się po kraju. Nasuwa się pytanie, dlaczego ludzie wybierają drogę bohatera? Cap odpowiada, że niektórzy ludzie czują potrzebę pomagania innym, mimo to porównanie ich do księży lub pielęgniarek nie jest odpowiednie. Rozmowę przerywa im sam Peter, dwukrotnie kpiąc z Rogersa. Wymiana zdań nie przynosi żadnego efektu i już jako Spider-Man wyskakuje przez okno.

Po skończonym występie w teatrze Mary zauważa, że wrócił jej natarczywy fan - Johnny. Nie kryjąc złości udaje się za kulisy. Rozmowę kobiet przerywają krzyki o programie, emitującym walkę Spider-Mana. Ludzie zgromadzeni przed telewizorem traktują walkę jak kolejny film i przegadują się komentując program. Wściekła MJ wybiega na zewnątrz w poszukiwaniu innego telewizora.

Zaraz po wyjściu z teatru dziewczyna zostaję zaczepiona przez fanów. Jeden z nich obraża ją, ponieważ nie udało mu się zdobyć autografu. W następnej minucie zostaję pobity przez Johnny’ego, który przyglądał się całej scenie. Chłopak jest tak pobudzony, że chcę pobić następną osobę, którą okazuje się być Morlun. Ten grzecznie się przedstawia i wskazuje kierunek, w którym pobiegła MJ.

Mary dobiega do baru, w którym zastaje fanów Jankesów [New York Yankees, drużyna baseballowa z siedzibą w N.Y. - Snak3] oglądających mecz. Jej prośba przełączenia na Kanał Siódmy zostaje zignorowana, więc wyciąga banknot i stawia im piwo. Barman zmienia kanał. Walkę Spider-Mana z przestępcą noszącym ksywę Tracer jest transmitowana na żywo przez śmigłowiec od korków samochodowych. Spidey przyczepiony do pojazdu przestępcy przypominającego Glider Green Goblina wytrąca z jego ręki pistolet. Po chwili do walki przyłącza się Iron Man. MJ wzdycha z ulgą, ale po chwili na jej twarzy pojawia się strach. Iron-Man atakuje Spider-Mana.

Miejsce walki. Iron Man krzyczy do przyjaciela, że to Tracer steruje jego zbroją. Spidey zostaje trafiony i pochwycony przez Starka. Zaczynają okładać się pięściami, podczas gdy helikopter Kanału Siódmego odlatuje. Reporterka informuje, że zostali ostrzeżeni przez policyjny helikopter i nie są w stanie kontynuować relacji z walki. Zawiedziona Mary Jane opada na barową ladę. Obok niej pojawia się Johnny z propozycją postawienia drinka. Dziewczyna zakłada płaszcz i kończy jego zaloty, każąc mu iść do domu. Natarczywy fan zaczyna wrzeszczeć, że należy mu się wdzięczność za pieniądze wydane na kwiaty i bilet. Chwyta MJ za rękę, a kiedy barman zwraca mu uwagę, strzela w jego kierunku z pistoletu. Trzymając mężczyzn na muszce broni zapomina o Mary, która uderza go kijem od bilardu. Drugi cios wytrąca mu broń z ręki, kolejne pozbawiają go przytomności. W tym momencie zostaje wznowiona transmisja walki Petera. Niestety Mary Jane nie zauważyła transmitowanego wybuchu Glidera, a klienci w barze są w takim stanie, że nie potrafią powiedzieć, kto znajdował się wtedy w pobliżu. Wściekła dziewczyna wybiega na zewnątrz i podnosi rękę w kierunku przejeżdżającej taksówki. Ta hamuje z piskiem opon, ponieważ przed maską pojawia się Morlun. Wściekły taksówkarz zaczyna krzyczeć do Morluna, że mógł go zabić, ale ten ucina wrzaski mówiąc, że właśnie powrócił ze świata umarłych, by zabić Spider-Mana. Nieświadoma niczego MJ dziękuje mu i odjeżdża w aucie.

Avengers Tower. Peter i MJ spotykają się w mieszkaniu, Oboje małżonkowie mówią sobie, ze mieli nudny dzień i obydwoje sobie nie wierzą. Peter stwierdza, że za dobrze się znają, by móc kłamać i nie zostać rozpoznanym. Mary pyta, czy na pewno? Zaraz po tym wspomina chwilę, kiedy dowiedziała się, kim tak naprawdę jest Peter. Myślała, że będzie inaczej, ale życie przypomina byt w zamkniętym pudełku. Inne dziewczyny rozmawiają o swoich mężach wymieniając się doświadczeniami, ona nie mogła. Potem wprowadzili się do domu Tony’ego Starka, gdzie wszyscy wiedzą o podwójnej tożsamości jej męża. W końcu była szczęśliwa, by odkryć, że jej mąż chce się zabić. Peter pyta o walkę, więc jego żona potwierdza, że ją widziała i widziała też, jak wolne były jego ruchy. Parker mówi, że ma powody, ale ona mówi, że też je zna. Jej mąż pcha się w każde niebezpieczeństwo, ponieważ bardziej niż na życiu z żoną zależy mu na spotkaniu w zaświatach z martwym wujem. Nie wie, jak będzie żyła z tą myślą. Peter wykrzykuje, że to nieprawda i chce żyć. Nie mogąc przekonać żony pokazuje jej wyniki badań przeprowadzone przez dr Castillo [Friendly Neighborhood Spider-Man #01 - Snak3] mówiąc, że boi się tego, co nadchodzi. M.J. z przerażeniem czyta kartkę, po chwili przytula męża.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Marvel Knights: Spider-Man #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.