Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #4

Iron Man vol. 4 #4

Iron Man vol. 4 #4

'Extremis" - part 4

Postacie
Cytat

Dziewczyna zaczepiona przez Mallena: "I swear. Wear a long coat and everyone thinks I'm going to shoot up the school"

Streszczenie

Mallen grozi swojemu przeciwnikowi stojąc przy nim z uniesionym nad głową samochodem. Chwilę nieuwagi wykorzystuje Tony trafiając go promieniem z miotacza. Konsekwencją ataku jest przygniecenie Iron Mana przez płonące auto. Bohater nie poddaje się i wykorzystuję wysoką temperaturę do podładowania zbroi. Zdobytą energię pożytkuje na wezwanie pomocy. W międzyczasie Mallen ucieka widząc zbliżające się, na miejsce walki śmigłowce. Tony resztkami sił prosi, żeby przetransportowano go do Futurepharm. Będąc na miejscu spotyka kobietę, która jest odpowiedzialna za wydarzenia ostatnich godzin. Nie mając czasu na tłumaczenia wspomina o Extremis, zaraz po tym zostaje przewieziony do podziemi. Będąc sam na sam z Mayą zdejmuję swoją maskę i zdaje jej relacje z z walki z niezwykle szybkim przeciwnikiem. Wspomina, że sam będzie lepszy od Mallena po podaniu mu ulepszonego Extremis. Spędził mnóstwo czasu pracując nad szybkością reagowania zbroi, liczy, że Extremis połączy zbroję z jego mózgiem i reakcje będą natychmiastowe. Dziewczyna, która cały czas odkrywa jego nowe rany zdejmując zbroję próbuje odwieść go od podania leku. Uśmiechnięty milioner wspomina o oddziaływaniu Extremis na ośrodek badawczy, który powinien dać sobie radę z ranami takimi jak połamana dłoń którą właśnie ujrzał.

Korzystając z karty Killiana [samobójca z pierwszego numeru - Snak3] dostają się do pomieszczenia, w którym znajduje się cały sprzęt potrzebny do przeprowadzenia kontrolowanego podania Extremis. Kobieta każąc rozgościć sie Tony'emu udaję się po walizkę, która właśnie przyleciała z Coney Island. Stark nie próżnuję i podłącza swój hełm do komputera na, którego monitorze pojawia się obraz sprzed kilku godzin: przecięty na pół Van przewraca się na jezdni, powiększenie obrazu pokazuje mapę z zaznaczonym Waszyngtonem - celem Mallena.

Sam Mallen zatrzymuje się właśnie w małym miasteczku, by porozmawiać z ubraną na czarno dziewczyną. Paląca ma już dosyć wyalienowania z powodu tego jak wygląda czy jakiej muzyki słucha. Widząc zrozumienie u swojego rozmówcy pokazuję mu swoją koszulkę, na której widnieje amerykańska flaga ze swastyką zastępującą gwiazdy. Mallen odpowiada, że Klan [Ku Klux Klan - Snake] zrobił też wiele dobrego. Nie mogąc jednak zbić argumentów dziewczyny odrywa jej głowę.

Tony ogląda eksperymentalną zbroję, która pomimo, że leksza i twardsza cały czas musi być wyposażona w ciężkie części odpowiedzialne za jej kontrolowanie. Zmodyfikowany Extremis uczyni jego ciało integralną częścią zbroi i będzie mógł z nich zrezygnować. Prosi Mayę o dokonanie zmian, zaraz po tym traci przytomność. Kilka minut później mówi, że zawsze chciał być kimś więcej niż tylko człowiekiem w metalowej zbroi, a to jest właśnie ten moment. Zaczyna kaszleć krwią. Hansen nie wyczuwa jego pulsu...

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.