Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man & The Black Cat » Spider-Man & The Black Cat #5

Spider-Man & The Black Cat #5

Spider-Man & The Black Cat #5

"The Evil That Men Do" - part 5: "Trickle Down"

Cytat

Nightcrawler: "I'd say someone teleported into that man's body and exploded him from the inside out. I've always wondered what that would look like..."

Streszczenie

Dźwięk syreny alarmowej na wyspie Rykera budzi nieprzytomnych Spider-Mana i Daredevila. Czym prędzej zbierają się do kupy i chowają w przewodzie wentylacyjnym, a gdy wreszcie odzyskują jasność umysłów zauważają, że martwi strażnicy, których widzieli wcześniej, wcale nie byli martwi, bo teraz wstają z podłogi o własnych siłach.

Francis wspomina swoje dzieciństwo i szkołę podstawową. Któregoś dnia, dwóch lokalnych cwaniaczków zaatakowało go w łazience: rzucali nim po podłodze, wyśmiewali za to, że jest Żydem, a na koniec obsikali go. Wtedy pojawił się jego starszy brat i pobił jednego z osiłków, i nikt już więcej nie zaczepiał Francisa. Bez wątpienia kochał swojego brata za to, że go bronił, jednak Garrison wymagał od niego szczególnych dowodów braterskiej miłości, kiedy byli sami w swoim pokoju wieczorami. Felicia twierdzi jednak, że nie było w tym nic z braterskiej miłości, skoro zmuszał go do robienia rzeczy, których nie chciał robić. Uważa jednak, że nie jest to właściwe miejsce na takie rozmowy i pyta, czy nie mogą przenieść się gdzieś indziej, Francis jednak twierdzi, że nigdy wcześniej nie teleportował dwóch osób i wyczerpało go to za bardzo, aby ryzykować powtórkę tak szybko. Jeśli jednak Felicia czuje się zbyt odsłonięta, może sprowadzić jej kostium, który zabrał z hotelu razem z innymi rzeczami. Przebierając się, Cat prosi, żeby opowiedział jej więcej o sobie.

Tymczasem, Spidey i Daredevil siedzą na dachu gdzieś w mieście, rozmawiając o niedawnej bijatyce i zastanawiając się, co sprawia, że ludzie zakładają się, który z nich wygrałby w prawdziwej walce. Rozmowa szybko wraca do tematu Felicii i ogólnie kontaktów z niegrzecznymi dziewczynkami, o których Matt też wie co nieco. W końcu Murdock pyta, na kogo czekają, a Parker wyjaśnia, że skontaktował się ze specjalistą od teleporterów. Sekundę po tym, jak Daredevil wyczuwa drobną zmianę w powietrzu, na dachu pojawia się Nightcrawler.

Na pogrzebie matki, Garrison próbował zmusić Francisa, żeby podszedł do trumny i spojrzał na jej ciało. Nawet popychał go, a Francis myślał tylko o tym, żeby zniknąć albo być w innym miejscu. I tak też się stało - zupełnie przypadkowo teleportował się do Dallas i dwa dni zajęło mu zrozumienie, jak wrócić do domu. Gerrison zasypał go pytaniami i zabronił korzystać z tych zdolności, bez jego pozwolenia. Felicia chce wiedzieć, kiedy zauważył, że potrafi zmuszać ludzi, aby robili to, czego chce, a on odpowiada, że to też zasługa jego brata. Kilka lat później, kiedy zaczęli już budować swoje imperium, Garrison wynajął dla brata prostytutkę, żeby w końcu stracił cnotę po męsku. Niestety, Francis nie mógł się odnaleźć w sytuacji, bo nigdy nie był z kobietą, a kiedy próbował wyjaśnić, że zwykle robił to inaczej, ona nie chciała się zgodzić i próbowała wyjść. Wtedy kazał jej zostać i jakimś sposobem wszedł do jej głowy, a wtedy okazało się, że może kontrolować jej ruchy. To wystarczyło, żeby dostał to, czego chciał i sprawił, że ktoś poczuł się tak, jak on się czuł przez lata.

Nightcrawler wyjaśnia, że teleporter, którego spotkali wcale nie musi być mutantem, bo wśród swoich spotkał zaledwie dwóch (oprócz siebie) teleporterów pierwszej klasy, ale za to jest wielu teleporterów, którzy technicznie nie są mutantami, ale ofiarami następstw tak zwanej "Nocy zniszczonych żyć". Ponieważ jego rozmówcy nie są obeznani z historią mutantów, musi wyjaśnić, co to takiego: Którejś nocy w nazistowskich Niemczech wyłapano i przewieziono do obozów wszystkich mutantów, a następnie oddano ich pod kuratelę doktora Mengele, który prowadził eksperymenty z przeszczepianiem ich narządów ludziom, aby stworzyć istotę doskonałą. Większość eksperymentów zakończyła się fiaskiem, ale jeden udał się doskonale i z grupy dzieci stworzono oddział potężnych teleporterów. Hitler zdecydował jednak, że mieszańcy są skazą w jego planie stworzenia idealnej rasy, a ponadto są niebezpieczni, dlatego kazał zlikwidować wszystkich, ale zanim wykonano rozkaz obozy zostały wyzwolone, a ofiary eksperymentów rozjechały się po świecie przekazując geny swoim rodzinom. Spidey zauważa, że nie spotkał wcześniej teleportera, który jednocześnie byłby telepatą, a Kurt potwierdza to, chociaż dodaje, że z teoretycznego punktu widzenia nie jest to wykluczone, bo telepatię można traktować jako teleportację myśli.

Kiedy Francis powiedział bratu, co zrobił prostytutce, tamten dostrzegł w jego nowo odkrytych możliwościach szansę i uczynił go swoim wspólnikiem, żeby telepatycznie nakłaniał bogaczy do próbowania heroiny, którą sam dostarczał. Szybko jednak okazało się, że nie jest to konieczne, bo gdy rozeszła się wieść, że pan Brimstone daje odlot bez konieczności babrania się z igłami, bogaci i sławni sami zaczęli lgnąć do niego, a w ciągu kilka lat lista ich kontaktów i rozmiary imperium finansowego rozrosły się znacznie. W ciągu pięciu lat mieli już wszystko, czego mogli zapragnąć, ale wtedy Garrison uwikłał się w konflikt z kartelem Ortega, bo chciał przejąć kontrolę nad ulicznym handlem narkotykami. Któregoś dnia Francis wdał się w kłótnie z nim, aby mu to wyperswadować, a wtedy Garrison przypomniał mu, kto tu jest szefem w taki sam sposób, jak robił to dawniej. Felicia pyta, dlaczego nie użył swoich zdolności by go powstrzymać, a w odpowiedzi słyszy, że te nie działały na Garrisona. Francis przeżył to upokorzenie mocniej niż kiedyś i dlatego tamtej nocy zdecydował się skończyć z tym. Kiedy widział jak jego brat dobiera się do Felicii, wyobraził sobie, że sam jest na jej miejscu. Co więcej, doszedł do wniosku, ze Garrison stał się nieostrożny, a po wypadkach z Tricią Lane i chłopakiem, którego przyprowadził Todd, pojawiło się ryzyko, że cała sprawa się wyda. Francis wiedział, że jeśli tak się stanie, na światło dzienne wyjdzie też jego upokorzenie i nie mógł na to pozwolić.

Patrząc na zdjęcie zwłok Kluma, Nightcrawler z zainteresowaniem stwierdza, że wygląda to tak, jakby ktoś teleportował się do wnętrza jego ciała i rozerwał je od środka. Daredevil sądzi, że Francis może chcieć pozbyć się Felicii, bo jest jedynym świadkiem, ale Spidey zauważa, że gdyby chciał ją zabić, nie zabierałby jej z wyspy Rykera. Słysząc tą nazwę, Kurt mówi, że ich komputery monitorujące informacje o mutantach w Internecie odebrały niedawno pytanie o zasięg teleportera z pasażerem, wysłane z publicznego terminalu na wyspie Rykera. Wygląda więc na to, że Felicia spodziewała się wizyty Francisa i chciała się upewnić, czy może zabrać ją z więzienia.

Do Francisa dociera wreszcie fakt, że zabił swojego brata i zaczyna się miotać z płaczem, nie wiedząc, co ze sobą zrobić. Felicia przekonuje go, że zrobił to w samoobronie, więc może liczyć na pomoc władz, jeśli zgłosi się na policję, ale on boi się nie tylko o swoją tajemnicę, ale też, że zabiją go, bo jest mutantem. Black Cat próbuje wyjaśnić mu, że nic takiego się nie stanie, a co więcej będzie mógł liczyć na terapię dla ofiar przemocy seksualnej. On jednak twierdzi, ze to przyniesie mu więcej upokorzeń i wszyscy będą się z niego śmiać, a w końcu krzyczy, że nigdy nie będzie mogła go zrozumieć, bo nie wie jak to jest. Felicia odpowiada, że wie, bo kiedyś też padła ofiarą gwałtu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.