Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man & The Black Cat » Spider-Man & The Black Cat #3

Spider-Man & The Black Cat #3

Spider-Man & The Black Cat #3

"The Evil That Men Do" - part 3: "Hate Crimes"

Cytat

Black Cat: "I'm a woman with father issues who's pushing thirty. Crammed into wet leather and nursing a mean case of PMS. Who the hell's more dangerous than that?"

Streszczenie

Scorpia długo nie nacieszyła się spokojem celi, bo wkrótce za oknem pojawił się Sider-Man, który chce wiedzieć, kto ją nasłał na Kluma. Ona oczywiście nie zamierza współpracować, ale on dobrze wie, jak zmusić ją do mówienia: najpierw zaczyna strzelać w nią kulkami z sieci, a jakby tego było mało, siedząca na dachu Black Cat zaczyna wyśpiewywać piosenki z musicalu "Koty", fałszując straszliwie. Takiej tortury nikt długo nie wytrzyma.

Tymczasem, Klum i jego wspólnik pukają do drzwi domu w Harlemie, który jest siedzibą przywódcy kartelu Ortega. Natychmiast zostają otoczeni i pod bronią zaprowadzeni przed oblicze szefa, który jest co najmniej zaskoczony faktem, że jego niedawny cel sam pofatygował się do niego. Klum ostrzega go, że to ostatnia szansa, aby uniknąć wojny, bo inaczej coś może się stać żonie i dziecku Ortegi, którzy akurat teraz przypadkowo weszli do pokoju. Zanim Ortega wyprowadzi żonę, ta nagle słabnie i pada na ziemię, a w ciągu kilku sekund to samo dzieje się z resztą gangu. Klum wyjaśnia, że wszyscy przedawkowali heroinę, a następnie sprawia, że to samo dzieje się z Ortegą. Jego brat zauważa, że nie było to mądre posunięcie, bo tyle osób zmarłych z przedawkowania a raz może wzbudzić podejrzenia, dlatego Garrison proponuje zatrzeć ślady.

Kiedy Spider-Man i Black Cat docierają do domu Ortegi, znajdują masę poćwiartowanych tasakiem ciał i płaczące dziecko.

Później, w hotelowym pokoju Felicji, oboje zastanawiają się co robić dalej. Ona stwierdza, że właśnie przez takie wydarzenia przestała bawić się w bohaterkę. Walka z super-łotrami bywa nawet zabawna, ale zawsze okazuje się, że do najgorszych zbrodni zdolni są tak zwani normalni ludzie. Peter zauważa, że przynajmniej nie skrzywdzili dziecka, co tylko przypomina Felicji, dlaczego wciąż o nim myśli. W końcu podjęta zostaje decyzja: trzeba pokazać Klumowi, że wiedzą, kim jest.

W środku nocy, kiedy Garrison Klum spokojnie popija koniak w swoim apartamencie, nagle na jego balkonie pojawia się dwójka bohaterów, którzy jednak znikają natychmiast, pozostawiając go w szoku.

Black Cat nie rozumie sensu tego posunięcia, bo spodziewała się, że wparują do apartamentu i wycisną z Kluma przyznanie się do winy. Spidey twierdzi jednak, że najpierw muszą wyprowadzić go z równowagi, żeby zaczął popełniać błędy, a wtedy będą mogli zebrać dowody. Cat uważa jednak, że skoro nie noszą odznak, nie muszą zachowywać się jak policja i jeśli wiedzą, ze ktoś jest winny, powinni po prostu go ukarać. Peter częściowo przyznaje jej rację, ale zauważa, że w tym przypadku mają do czynienia z ważną osobistością i nie mogą tak po prostu spuścić mu łomotu. Ponadto nie wiedzą nawet w jaki sposób zabija tych ludzi i czy robi to osobiście, bo nie zostawia żadnych śladów, dlatego proponuje poświęcić na to więcej czasu i znaleźć niezbity dowód, który zaakceptują także władze. Felicia stwierdza jednak, że on próbuje tylko postawić na swoim i podporządkować ją sobie, a na to nie zamierza pozwolić, dlatego chce doprowadzić sprawę do końca sama. Kiedy próbuje odejść, Spidey chwyta ją za rękę, ale wtedy ona stwierdza, że to bardzo zły ruch z jego strony i przechodzi do ataku. Powala go kilkoma chytrymi sztuczkami i przykleja do dachu jego własną pajęczyną, a następnie odchodzi, ignorując ostrzeżenia.

Trochę później, zakrada się do sypialni Kluma, ale odkrywa, że nie ma go w łóżku. Klum zaskakuje ją, stając w drzwiach i proponując kieliszek brandy. Cat pyta go wprost, czy słyszał nazwisko Ortega, na co on zaczyna opowiadać, że czytał o kimś takim. Przerywa jednak, uśmiechając się złośliwie i stwierdzając, że ta gra nie ma sensu. Wyciąga z kieszeni torebkę z heroiną, łyżeczkę i zapalniczkę. Powoli podgrzewając dawkę nad płomieniem zaczyna opowiadać o swoim życiu: że urodził się w Niemczech, ale wychował w Ameryce, że matka zawsze go denerwowała, aż w końcu dochodzi do pewnego istotnego wydarzenia. Któregoś dnia, kiedy wybierał się na randkę, matka zaczęła na niego krzyczeć, więc ze wściekłością życzył sobie, żeby się zamknęła raz na zawsze i wtedy nagle płyn, którym płukał usta, jakimś sposobem przeniósł się do jej serca i zabił ją na miejscu. Gdy kończy mówić, dawka heroiny, którą przygotował znika, a w tym samym momencie, Felicia osuwa się na łóżko, targana potężnymi bólami. Klum wyjaśnia, że przeniósł narkotyk bezpośrednio do jej krwi, bo jest teleporterem niskiego poziomu i potrafi przenosić tylko niewielkie ilości płynów. Zawsze myślał, że po bezużyteczna zdolność, dopóki nie wpadł na pomysł jak twórczo ją wykorzystać i zbić fortunę na bogaczach, którzy lubią bawić się narkotykami, a zależy im, żeby nie mieć żadnych śladów na ciele. To mówiąc, zbliża się do niej z nożem i rozcina kostium, a następnie zaczyna się rozbierać. Przy okazji dodaje, że niechcący źle obliczył dawkę dla Tricii Lane, ale to mała strata, bo okazała się mało atrakcyjna dla niego - w przeciwieństwie do Black Cat. Blokując jej usta stwierdza, że z chwilę przekona się, czy to prawda, że heroina jest lepsza niż seks.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.