Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #8

Cable & Deadpool #8

Cable & Deadpool #8

"The Burnt Offering" - part 2: "Lepers At The Table"

Postacie
Cytat

Deadpool: "Rent-a-cops?!? I'm Deadpool, dagnabbit! I've kicked 'nads all over the world - sometimes even other dimensions! And this is suppose to be some muckity-muck bioresearch facility - what? You got no jello-armed mutates or six legged attack dogs? Not even Barry Bond and Jason Giambi with baseball bats? A Little respect please!"

Streszczenie

W laboratorium Gen-Tech na Long Island mają miejsce iście dantejskie sceny, kiedy Deadpool staje naprzeciw grupy wynajętych ochroniarzy, nie dorównujących jego poziomowi. Część z nich ginie jak jagniątka w rzeźni, inni biorą nogi za pas, a tymczasem szef laboratorium doprowadza naszego zabijakę wprost do urządzenia, którego szukał. Nie pomagają ostrzeżenia, że w niepowołanych rękach ta rzecz może stanowić zagrożenie dla całej planety, Wade i tak wsadza łapę w pole siłowe i za chwilę ucieka z bezcennym komponentem. Gdy jest już na zewnątrz, czuje nagle ukłucie, a po chwili pada bezwładnie na trawnik. To złodziej, znany jako The Cat, poczęstował go solidną dawką trucizny, by teraz zabrać chrono-filtr próżniowy [który, jak sama nazwa wskazuje, robi coś z czasoprzestrzenią - Gil] dla swoich pracodawców. Jednak on również trafia na przeszkodę i zostaje ogłuszony promieniem optycznym. Oto bowiem przybyli X-Men, którym również zależy na zebraniu brakujących elementów dawnego Greymalkina, które mogą pomóc powstrzymać Nathana. Pozostaje tylko problem, co zrobić z Deadpoolem? Chociaż to ryzykowne, Cyclops postanawia zabrać go do Instytutu. Każda pomoc się przyda.


Tego dnia, w Daily Bugle ukazała się druga część wywiadu z Cablem, w którym wyraża on swoje obawy, co do reakcji światowych przywódców, organizacji politycznych, religijnych i innych grup trzymających władzę, na swoje działania. Obawy te okazują się uzasadnione, bo jego latające miasto - Providance - zostało otoczone, a on sam znalazł się na celowniku większości wymienionych instytucji.


W tej chwili na przykład, następuje desant nowej Six Pack. Generał Bridge i większa część oddziału przechodzą przez systemy obronne, prowadzeni przez Domino, podczas gdy teleporter Solo próbuje zaskoczyć Nathana. On jednak nie jest w najmniejszym stopniu zaskoczony, szybko radzi sobie z zamachowcem i wychodzi na spotkanie intruzom. Atak Anacondy kończy się przeniesieniem jej daleko stąd. Następnie Summer proponuje, żeby zaprzestali walki i przyjrzeli się, jak w praktyce wygląda jego mała Utopia. Trochę później, wszyscy razem obserwują szczęśliwych mieszkańców Providance, jednak Domino wątpi w powodzenie planów Nathana na skalę globalną, chociażby dlatego, że wszystko, za co dotąd się brał, kończyło się klęską. Cable przyznaje jej rację, ale też uprzedza, że przy kolejnych próbach ataku, nie będzie już tak wyrozumiały. W tej sytuacji, Bridge informuje, że Six Pack przybyła tylko na zwiad, a tymczasem w przygotowaniu jest naprawdę ciężka artyleria. Wspomina przy tym o Wilsonie, ale Summers nie uważa, że może on stanowić poważny problem.


Problem ma za to Wade, który właśnie doznał szoku, po tym, jak zobaczył się w lustrze, w swoim pierwszym oficjalnym mundurku X-Men. Zaraz jednak doszedł do wniosku, że fajnie byłoby dołączyć do grupy, w której są takie towary jak Emma i Kitty, ale Wolverine szybko wybija my z głowy takie myśli. Następnie udają się na naradę, na której Cyclops powtarza wszystko, co już wiemy, podczas gdy Emma stara się uchronić ich myśli przed Cablem. Deadpool proponuje, że zamiast używać Cerebro, mogą podyskutować w jego głowie, a potem wyjaśnia zdziwionym X-Menom, że od czasu scalenia z Nathanem, jest na niego odporny. To, w połączeniu z faktem, że może używać osobistego teleportera Cable'a, czyni z niego doskonałego kandydata do podrzucenia wiadomego urządzenia na Providance. I chociaż X-Men nie wiedzą, czy można mu ufać, wygląda na to, że wszystko zostało przesądzone.


W kwaterze głównej SHIELD, Nick Fury próbuje przekonać światowych przywódców, by nie podejmowali żadnych działań przeciwko Summersowi, zanim nie okaże się, że nie ma innego rozwiązania. Video-konferencję zakłóca nagłe pojawienie się Cable'a i teleportowanego wraz z nim Deadpoola. Nathan po raz kolejny ogłasza, że spełnia tylko wolę większości ludzi, którzy pragną żyć w pokoju. Dlatego daje przywódcom dwa dni na całkowite rozbrojenie, albo sam zniszczy ich arsenały. Potem obaj znikają.


Wade spada na podłogę, między zaniepokojonymi X-Men. Wygląda na to, że sytuacja zrobiła się bardzo poważna, więc najwyższa pora by upomniał się o oficjalne przyjęcie do grupy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.