Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #1

Cable & Deadpool #1

Cable & Deadpool #1

"If Looks Could Kill" - part 1: "Face to Face"

Postacie
Cytat

Rozmówca z One World Church: "It pays a lot"
Deadpool: "Good sir, you can't pay me enough to go to France while our countries are at war!"
Rozmówca z One World Church: "Uhm... we're not a war."
Deadpool: "We're not?"
Rozmówca z One World Church: "No."
Deadpool: "Oh."

Streszczenie

Nowy Jork, kwatera główna najemnika znanego jako Deadpool. Mówiąc bardziej dokładniej jego zapuszczony pokój hotelowy. Wade spędza całe dnie gapiąc się telewizor. Kolejny telewizyjny maraton przerywa dzwonek telefonu. Głos ze słuchawki pyta się o Deadpoola, lecz Wade będąc profesjonalistą odzywa się dopiero po założeniu swojej maski i wzięciu do ręki broni. Rozmówca pyta, czy najemnik słyszał kiedyś o One World Church. Wade zaprzecza, po dowiedzeniu się, że organizacja znajduje się we Francji natychmiast odrzuca propozycję. Nie obchodzi go to, że chodzi o dobrze płatne zlecenie, nie może pracować dla Francuzów w czasie, kiedy jego ojczyzna jest w stanie wojny z Francją. Zaskoczony rozmówca informuje, że nie ma żadnej wojny pomiędzy USA a Francją. Wade odrobinę zbity z tropu pyta się o swoje wynagrodzenie. Odpowiedź zdaje się być bardziej niż satysfakcjonująca.


Orlean, samolot Deadpoola właśnie wylądował we Francji. Na Wade'a, ubranego jak typowy turysta, czekają dwaj mężczyźni w długie białe habity z kapturami. Najemnik przybył bez zbędnego bagażu, broń i amunicję można łatwo dostać, nawet we Francji. Już w limuzynie Wade zdejmuje z twarzy syntetyczną maskę ukazując swoją "prawdziwą" twarz. Jego towarzysze nie są tym w ogóle zaszokowani. Według jednego Deadpool pokonał pierwszy krok w drodze do zrzucenia maski przed Wspanialszym. Tak jak oni to zrobili, dwójka "mnichów" zrzuciła kaptury i Wade ujrzał kobietę i mężczyznę - niemalże identycznych, z wygolonymi głowami i niebieską skórą. Oboje wyjaśniają, że zostali oczyszczeni z tożsamości i jej poczucia. Stali się jednością z ogółem. Limuzyna podjeżdża pod drzwi wejściowe dużej rezydencji. Deadpoola wita Anton Krunch, premier One World Church. On zrobił a Wilsonie jeszcze większe wrażenie niż dwójka z limuzyny, gdyż jego niebieską głowę pokrywają dodatkowo tatuaże. Anton zaprasza Wade'a na spacer, wyjaśnia mu, że jeszcze kilka lat temu był karierowiczem, któremu zależało jedynie na pieniądzach. Jednak był pusty w środku. Założył One World Chuch, aby pozbyć się wszelkich sztucznych granic pomiędzy ludźmi, kolor skóry czy wyznanie nie ma już znaczenia. Anton zapytany, dlaczego akurat wybrał taki a nie inny kolor, odpowiada, że niebieski jest taki spokojny. Deadpoolowi akurat zawsze bardziej pasowała czerń i czerwień.


Anton wprowadza Wade'a do Ministerstwa Informacji, centrum informatycznego kolonii. Tam zaczyna mu objaśniać jego zadanie. Ludzie z Ministerstwa Insynuacji [czyt. "szpiedzy" - dop. Idanow] infiltrowali giganta farmaceutycznego Sunic i odkryli, że stworzono tam syntetycznego wirusa, który może zagrozić całej ludzkości. Naukowcy Antona uważają, że odpowiednio użyta biotoksyna może mieć zbawienne skutki. Początkowe wątpliwości Wade'a znikają na widok walizki pieniędzy. Zadaniem Deadpoola jest wykradzenie toksyny z niemieckiej placówki firmy.


Zakłady Farmaceutyczne Sunic. Naukowiec o nazwisku Beimer, szef projektu zajmującego się biotoksyną właśnie przyjechał do pracy. Już w laboratorium nakazuje, aby przygotowano na wieczór obiekt doświadczalny - człowieka. Beimer chce wiedzieć czy wirus Facade naprawdę działa.


Frankfurt, Cable lewitując pod sufitem swego pokoju hotelowego przysłuchiwał się telepatycznie wszystkiemu, co mówił niemiecki naukowiec. Cable delikatnie ląduje na podłodze, u drzwi pojawił się mężczyzna z obsługi hotelowej. Nathan zamówił kolejny posiłek, bo chciał bliżej poznać tego pracownika hotelu. Nate wie, że on jest mutantem, który boi się, że jego moce mogą skrzywdzić tych, na których mu zależy. Cable wyjaśnia, że jest miejsce, w którym mógłby nauczyć się kontrolować swe zdolności. Mężczyzna otrzymuje wizytówkę X-Corporation, ma pytać o Charlesa Xaviera. Po skończonej rozmowie Cable dzwoni do Irene Merryweather. Nate potrzebuje od znajomej dziennikarki informacji na temat firmy Sunic.


Zakłady Farmaceutyczne Sunic, Niemcy. Spokój burzy potężna eksplozja w jednej części kompleksu. To Deadpool sieje zniszczenie odpłacając Niemcom za Normandię i Brigitte Nielsen. Po przebiciu się przez kilkunastu strażników oraz ścianę Deadpool jest już wewnątrz kompleksu. To nie jest dobry dzień dla służb ochrony Sunic, gdyż od zachodniej strony też nadciągają kłopoty. Cable spokojnie idzie przed siebie nie robiąc sobie nic z kul wystrzelonych przez strażników, tymi zajmuje się jego telekinetyczna osłona. Niezagrożony dociera do laboratorium, gdzie przechowywany jest wirus. Tam znajduje... Deadpoola, który przybył po to samą rzecz. Obaj wiedzą, że bez bijatyki raczej się nie obejdzie.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Cable & Deadpool #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.