Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #2

Cable & Deadpool #2

Cable & Deadpool #2

"If Looks Could Kill" - part 2

Postacie
Cytat

Deadpool: "You hear that kids? Now everyone can turn blue without all that annoying, excruciating pain!"
Nowy członek One World Chuch: " Where were you an hour ago?
Deadpool: "Uhm... actually... I was here... I just hadda use the John..."

Streszczenie

Deadpool nawet nie ma czasu dobrze pożartować z Cable'a, gdy nagle za sprawą Nate'a tył jego głowy eksploduje. Zanim Wilson dojdzie do siebie Summers będzie już daleko stąd. Nathan nie niepokojony przez nikogo przechodzi do komory z wirusem, lecz zastaje tylko pusty pojemnik. Na miejsce przybywają, lecz ich kule zatrzymują się na telekinetycznej osłonie Nathana. Cable zabiera się już do opuszczenia kompleksu, lecz przypomina sobie trójkę młodych ludzi, którzy w pośpiechu opuszczali budynek. Cable zatrzymuje się przy Hansie Beimerze i pyta go, czy podczas testowania wirusa na ludziach coś poszło nie tak. Naukowiec cały pokryty krostami i strupami mówi, że substancje skradziono. Skanery kompleksu wykryłyby wirusa, gdyby go uwolniono lub przenoszono w pojemniku. Cable wspomina trójkę młodych ludzi - ludzkie ciało to już co innego.


Frankfurt, Niemcy. Mieszkanie trójki, którą Cable widział w kompleksie farmaceutycznym. Chłopak zwany Sour Kraut wymiotuje do wiaderka. Pyta swego czarnoskórego kolegę, dlaczego to co połknęli nie ma na niego żadnego wpływu. Ten zgania wszystko na jego słaby niemiecki organizm. Czarnoskóry pyta stojącą przed lustrem Go-Go jak się czuje. Dziewczyna odpowiada, że jak na razie jest w porządku, po czym dotyka policzka i w miejscu, gdzie dotknęła zostaje dołeczek. T-5 pyta się, czy zauważyła już coś dziwnego. Dziewczyna przekrzywia na bok dolną szczękę, rozciąga ucho w dół i prosi, aby zdefiniował "coś dziwnego". Jej uwagę przykuwa okładka czasopismo, a na jego okładce Hilary Clinton. T-5 robi wyrzuty koledze, że żaden z niego anarchista, kiedy jęczy i wymiotuje do wiaderka. A to on mówił mu, że nie mogą pozwolić, żeby zmodyfikowane genetycznie kosmetyki odebrały ludziom indywidualność. Go-Go pokazuje się kolegom z twarzą Hilary Clinton i pyta, czy ci z Sunic wiedzieli, że wirus będzie tak działał. T-5 jest pewien, że wiedzieli, przecież znają swoje produkty na wylot. Go-Go komentuje, że nazwano to wirusem, żeby odstraszyć niepowołane osoby, bronią, żeby podbić cenę na ryku. T-5 pyta, co teraz będą robić. Go-Go opiera się o skrzynkę ze sprzętem wojskowym i odpowiada, że trochę nabroją.


Nad Frankfurtem, Niemcy. Cable unosi się nad miastem wsłuchując się w umysły mieszkańców. Gdy lokalizuje już poszukiwaną trójkę dzwoni do Irene Merryweather. Nathan prosi dziennikarkę, aby poszukała dla niego informacji na temat grupy studentów, niedoszłych anarchistów nazywających się Spammers. Nate mówi, że są członkowie tej grupy są błyskotliwi, ale niestety głupi. Irene sarkastycznie stwierdza, że to rzadka mieszanka u studentów. Nathan podaje dziennikarce pseudonimy i prawdziwe nazwiska Spammers: "Go-Go" to Asahira Aoki, "Sauerkraut" to Gunther Hershein, a T-5 Tuatola T'tuana Kimon. Cable kończy rozmowę, bo właśnie odnalazł go Deadpool. Wilson na głos zastanawia się, dlaczego Nate szuka tego samego co on. Wyśmiewa jego chęć pomagania ludzkości. Nate wyjaśnia, że ten syntetyczny wirus w niepowołanych rękach może być niezwykle groźną bronią. Teraz Wade rozumie, dlaczego Cable obserwuje studentów, którzy dokonali kradzieży. Jednakże jego pracodawca mówił mu, że wirusa można by wykorzystać dla dobra ludzi. Ten wirus mógłby na przykład pomóc osobom okaleczonym tak jak Wade. Deadpool stawia sprawę jasno - on ma odzyskać wirusa, a Cable chce go zniszczyć - nie obędzie się bez bijatyki. Jednak zanim Wade ma szansę tył jego głowy znów eksploduje.


Pokój hotelowy, Frankfurt. Jedna z czterech obecnych w pomieszczeniu dziewczyn dzwoni na policję ze zgłoszeniem, że ktoś "ważny" roztapia się właśnie na łóżku. Tym kimś jest Tom Cruse, a raczej Sauerkraut z jego twarzą. Nagle przez okno wpada Cable i prosi dziewczyny, żeby udały się za jego znajomym pracownikiem hotelu. Nate stając nad rozpływającym się chłopakiem mówi, że pseudonim "sauerkraut" nie jest zbyt błyskotliwy. Gunther wyjaśnia, że chodzi o "Sour Kraut", czyli "rozgniewany Niemiec". Dla Cable'a to jest nawet głupsze niż przypuszczał, ale w sumie nie jest zaskoczony. Nate wypytuje chłopaka, czy jego wielkim planem było zarażenie się wirusem i zarwanie kilku panienek. Gunther mamrocze, że chodziło o szerzenie chaosu i anarchii. Nathan ucina mu mówiąc, że nie pojęcia co to jest prawdziwa anarchia i już nigdy jej nie pozna - ma jeszcze czterdzieści siedem sekund życia. Jedyne co Cable może zrobić to uśmierzyć ból.


Gdzieś we Frankfurcie, T-5 strzela do przechodniów z karabinu maszynowego bredząc o tym, że nikt nie kontroluje własnego przeznaczenia. Kule zatrzymują się w miejscu, Cable mówi chłopakowi, że chce mu pomóc. Tutola nie jest jednak zbyt kooperatywny, więc Nate ciska nim o samochód, przybył jednak za późno, żeby uratować mu życie. Potężna eksplozja obwieszcza przybycie Go-Go uzbrojonej w wyrzutnik granatów. Cable niszczy broń i mówi dziewczynie, że kradzież wirusa z laboratorium nie czyni z niej bojowniczki o wolność. Ona nie ma pojęcia czego trzeba żeby naprawdę zmienić świat. W swej naiwności i głupocie przemierza wiek cudów z zamkniętymi oczyma. Bycie młodym nie usprawiedliwia głupoty, ale daje drugą szansę, żeby wszystko naprawić. Go-Go ma szczęście, że dzięki śmierci jej przyjaciół Nate wie jak ją uratować. Nathan wyrywa z rozpadającego się ciała Asahiry kulę materii i pada na kolana wyczerpany. Irene dzwoni do Cable'a z wiadomością, że ma informacje dotyczące Spammers. Telefon jednak odbiera Deadpool stojący nad wyczerpanym Nathanem. Pada strzał, biomasa do tej pory unosząca się w powietrzu spada z cichym plaskiem.


Francja, siedziba One World Church. Dwóch członków kościoła właśnie przechodzi niezwykle bolesną procedurę przemiany w identycznych niebieskich kapłanów. Anton obserwuje swych wyznawców, informuje ich, że jeśli misja Deadpoola się powiedzie to proces homogenizacji [On powiedział "homogenizacji"... huh, huhuh - dop. Deadpool] będzie o wiele mniej bolesny. Do pomieszczenia wpada Wade z butelką po napoju orzeźwiającym i mówi, że nie ma żadnego "jeśli". Deadpool mówi świeżo upieczonym członkom One World Chuch, że teraz będą mogli bezboleśnie kolorować innych na niebiesko. Mężczyzna słabym głosem pyta go, gdzie był godzinę temu. Wade wyjaśnia, że był tutaj, tyle, że musiał skorzystać z ubikacji, potem jeszcze obejrzał mecz w telewizji, i jeszcze znalazł koszyk z rogalikami, i jeszcze...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Cable & Deadpool #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.